Facebook Twitter E-mail
21. ledna 2016

Jak který seriál dopadne? Naše předpovědi ohledně NBC

Poslední stanicí, která se dostává do našeho redakčního hodnocení, je NBC. Ta letos vsadila na osvědčená jména, která se jí taky odvděčila hity. Jenže tím pro NBC dobrý rok skončil.

Stanice NBC každý rok hledá seriály, které by ji opět vytáhly na přední místo mezi Velkou pětkou. Ne vždy se jí to ale podaří. Jediný vzorec, který u ní má úspěch, jsou seriály Dicka Wolfa, proto každý rok přidává jeden do svého repertoáru. Bokem nezůstal ani Jon Bokenkamp, který má na NBC už druhý seriál.

Na poli komedií ale zažívá veliké zklamání a ani v dohledné době to nevypadá, že by zde měl přijít úspěch. Co se týče obnovení a rušení, krom seriálu Heroes Reborn se stanice rozhodla, že své slabší kousky The Player a Truth Be Told zruší pouze neoficiálně a o jejich osudu rozhodne později.

Program stanice se ale dostává do zajímavé situace. Na jedné straně stojí poměrně silné seriály, které si chrání, na straně druhé seriály nepříliš úspěšné. NBC není stanicí průměrných seriálů.

Letos diváci nejvíce zaznamenali novinky Blindspot a Chicago Med. Naopak, některé stálice se začínají povážlivě propadat…

Stoprocentní jistoty

Šance na zrušení:
0 %

The Blacklist
Série: 3.

Krátký komentář: The Blacklist za sebou sice už má své zlaté období, ale pořád jde o jeden z předních seriálů na NBC. Proti Scandalu si dokázal udržet diváky z konce loňské sezóny, naštěstí, protože ve druhé řadě se divácky poměrně dost propadl, hlavně díky špatnému předskokanovi. Pokud dokáže letos diváky udržet, bylo prodloužení zasloužené. Syndikace, i když poměrně tučná, neměla na obnovení příliš velký vliv, NBC je minoritním vlastníkem práv na seriál.

Šance na zrušení:
0 %

Blindspot
Série: 1.

Krátký komentář: Blindspot se ukázal jako jedna z nejlepších novinek letošní sezóny. NBC ho nasadila proti Castlovi na ABC a NCIS: Los Angeles na CBS a určitě nelitovala. Blindspot se stal králem svého timeslotu a pravidelně se dostával nad 2 ratingové body. V další části sezóny pravděpodobně trochu klesne, ale to nic nezmění na tom, že je už obnoven.

Šance na zrušení:
0 %

Chicago Fire
Série: 4.

Krátký komentář: Chicago Fire už patří ke stálicím stanice. I když loni padl na historické dno, dostal objednávku na další sezónu a letos to s ním opět vypadá líp. Pátá řada se dala očekávat, Chicago Fire je aktuální ratingová dvojka stanice.

Šance na zrušení:
0 %

Chicago P.D.
Série: 3.

Krátký komentář: Chicago P.D. následuje odkaz svého o rok staršího bratra a patří k předním seriálům stanice. Letos za ním sice o něco zaostává, to ale nebrání NBC mu nadělit další řadu. Ve svém timeslotu má jedinou konkurenci v Code Black, ale i nad ním svým ratingem vyhrává.

Ještě si vydechněte

Šance na zrušení:
10 %

Chicago Med
Série: 1.

Krátký komentář: Očividně každá televizní stanice má člověka, který kdyby zemřel, položilo by to celou stanici. Pro NBC je tímhle člověkem Dick Wolf, producent už třetího seriálu z Chicaga. Po Blindspotu je Chicago Med hned druhá nejlepší novinka a pokud se do konce sezóny nic nestane, i další zářez do pažby slavného producenta. Obnovení je zde otázkou několika týdnů.

Není to tak jednoznačné

Šance na zrušení:
20 %

Law and Order: Special Victims Unit
Série: 17.

Krátký komentář: Jeden ze čtyř seriálů Dicka Wolfa na NBC zažívá malou renesanci. Ne že by se svými výsledky oproti dřívějším letům nějak zářil, spíš klesá pomaleji než ostatní seriály a díky tomu začíná hodně vyčnívat. Pro NBC je v současné době tato kriminálka se stabilním ratingem 1.5 hodně důležitá a nebude se jí chtít ani po sedmnácti letech zbavovat.

Šance na zrušení:
25 %

Superstore
Série: 1.

Krátký komentář: Z podceňovaného nováčka králem. Před startem sezóny šlo o seriál beze jména a, upřímně, i bez důvodu, proč by se měl nějak víc projevit. V prvních čtyřech epizodách se ale ukázalo, že i podceňovaný nováček může překvapit. Přitom nemá ve svém timeslotu úplně jednoduchou konkurenci (a mohlo být hůř, vyhnul se TBBT, který CBS vyměnila za Supergirl). Situace Superstore je prozatím poměrně příznivá. Důležité je ale právě to slovo prozatím.

Ředitel stanice je na vážkách…

Stanice byla natolik prozíravá, že své seriály před touto kategorií prozatím uchránila.

Na hrobníkově vrtkavé lopatě

Šance na zrušení:
60 %

Shades of Blue
Série: 1.

Krátký komentář: Shades of Blue má za sebou teprve dvě epizody, ale v hledáčku diváků byl už před svou premiérou, hlavně díky účinkování Jennifer Lopez. V první epizodě získal velmi slušný rating 1.8, ten ale do dalšího týdne nedokázal udržet – tam spadl na 1.3. Pokud bude pád dál pokračovat, seriál se dostane do velmi nepříjemné pozice. Stanice by pro něj ale mohla najít místo v midseason a obnovit ho. Více budeme vědět ke konci roku.

Šance na zrušení:
65 %

Grimm
Série: 5.

Krátký komentář: Grimm byl donedávna stabilním pátečním seriálem, který ve svém průběhu dokonce zažil i mírný vzestup. Letos to ale vypadá, že ho páteční prokletí dostihlo a nadělilo mu nelichotivé výsledky. Rating 0.8–1.0 a 3,5 milionu diváků je málo i na pátek a Grimmovo jediná dvě štěstí jsou ta, že NBC na pátek nic jiného nemá a že Undateable je na tom ještě hůř.

Šance na zrušení:
70 %

The Mysteries of Laura
Série: 2.

Krátký komentář: The Mysteries of Laura letos začal tam, kde loni skončil. Drží se na stabilním ratingu 1.1–1.2 a nevypadá to, že by měl ambice stoupat, či klesat. To ale pro něj není úplně výhodná pozice. Nachází se totiž přibližně kolem výsledku zrušeného Heroes Reborn. Pokud se z toho do konce sezóny nevyhrabe, pravděpodobně ho čeká zrušení.

Šance na zrušení:
75 %

Telenovela
Série: 1.

Krátký komentář: Telenovela znamenala návrat jedné slavné seriálové herečky, Evy Longorii. Bohužel NBC si z potenciálního hitu udělala dobrý den tím, že ho hodila na večer, který žánrově vypadá jako jeden velký binec. Seriál následoval po Superstore, od kterého moc diváků čekat nemohl. A skutečně, nejlepší výsledek seriálu je prozatím 1.3. Tady už se pomalu pohybujeme na hraně zrušení.

Oběma nohama v seriálovém hrobě

Šance na zrušení:
80 %

Undateable
Série: 3.

Krátký komentář: Undateable měl potenciál stát se novou komedií, která potáhne na NBC svůj žánr. To by ji ale stanice nesměla zabít přesunem na pátek, kde se dostal na hranici zrušení. Obnovení Undateable bylo překvapením už v první sezóně, v té druhé, kterou absolvoval v timeslotu po The Voice to byla jasná záležitost. Letos to jasná záležitost je také – od zrušení by seriál zachránila jen syndikace.

Šance na zrušení:
95 %

Truth Be Told
Série: 1.

Krátký komentář: Truth Be Told je jeden z případů nového přístupu stanic k slabším seriálům. NBC nejdříve zmenšila počet epizod, které chtěla odvysílat, a pak seriál odebrala z programu bez toho, aniž by řekla, zda jej ruší, či ne. Na druhou stranu, kdo by po takovém neúspěchu čekal obnovení?

Šance na zrušení:
95 %

The Player
Série: 1.

Krátký komentář: Stejně jako u Truth Be Told není nic oficiálně rozhodnuto, ale odebrání z programu je velmi jasný signál ohledně dalšího osudu seriálu. The Player měl být tahák podzimu, ale díky zařazení až na desátou večer jeho sledovanost trpěla už od prvního dílu. Seriálu nepomohlo ani účinkování Wesleyho Snipese, který se v televizi objevil poprvé po dvanácti letech.

Naprosto určitě a neodvolatelně zrušené

Šance na zrušení:
Zrušeno

Heroes Reborn
Série: 1.

Krátký komentář: NBC v rámci oživování svých starých slavných značek sáhla po Heroes a naplánovala třináctidílnou minisérii. Jenže renovovaný seriál zajímal diváky jen první tři epizody, pak jejich zájem ochladl. Rating se propadl až k 1.1 a bylo jasné, že NBC by musela být šílená, aby zde obnovovala. Rozhodnutí na sebe taky nenechalo dlouho čekat, přišlo minulý týden a bylo jasné.

Celkově to tedy vypadá následovně. Obnovení by mělo potkat Chicago Med, Law & Order: SVU a (pravděpodobně) Superstore. Se zrušením (už předem) počítáme u The Playera, Truth Be Told, nevyhne se mu asi ani Telenovela a Undateable.


A jak si NBC stojí u vás?

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

eliska.musilova
před 99 týdny
Blindspot je opravdu nejlepší letošní novinka, jsem napnutá, jak se bude příběh...
ConnieCZ
před 99 týdny
Aha, no mě z toho zatím vyplývá, že Heroes: Reborn skončil, ale bude...
Hitchhiker
před 99 týdny
z tohoto sleduju jen LO SVU takže dobrý, pokud to tedy nezruší:)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY