26. 2. 2016

Novinka pod lupou: Fuller House

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Fuller House
Žánr: Sitcom / Komedie / Rodinný
Stanice: Netflix
Premiéra: 26. 2. 2016
Vysílání: celá série najednou
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

O čem to je?

D.J. Tanner-Fuller je ovdovělá matka tří synů – třináctiletého Jacksona, sedmiletého Maxe a novorozeného Tommyho. Na pomoc s výchovou dětí i chodem domácnosti jí přichází mladší sestra Stephanie, která se ve světě snaží prorazit jako zpěvačka. Pomoci se dočká také od své nejlepší kamarádky Kimmy Gibbler, kterou doprovází její třináctiletá dcera Ramona. Těšit se můžete na rodinné strasti, které se Fullerově klanu rozhodně nevyhnou.

Pokud patříte mezi fanoušky původního sitcomu Full House (Plný dům), který se vysílal před dvaceti lety, pak se vám právě plní sen. Kdo by přeci nechtěl vidět, co si budoucnost připravila pro postavy oblíbeného seriálu? Pokud však vůbec nevíte o čem je řeč, zoufat nemusíte. Fuller House je natočen tak, aby se bez problému mohli kouknout i nově příchozí diváci, kteří původní seriál neviděli. Budou však v malé nevýhodě, jelikož si neužijí skryté narážky, které pochopí jen ti zasvěcení.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Mohutný potlesk a jásání při každém příchodu nového herce na scénu? Potřetí už to přestalo být kouzelné, podesáté už to bylo opravdu na pěst. Řekněme, že pokud jste neviděli Full House, budete v prvním díle, minimálně na jeho začátku, dost plavat. Je jasné, že herci dělají neskutečné narážky na původní seriál, ale pokud jste ho neviděli, tak v podstatě žádnou z nich nepochopíte. Možná pár, ale rozhodně ne většinu.

Když na zbytek hodnocení zapomeneme, že jde o pokračování slavného sitcomu, a budeme ho hodnotit zcela samostatně, vyjde z toho docela průměrná věc, sitcom s přemírou umělého smíchu, který mnohdy opravdu není potřeba. Všude je spousta lidí, dospívajících dětí a malých mimin. Absolutně se ztrácíte, kdo je kdo, kdo patří ke komu. Vtipu je tu ve výsledku také pomálu a roztomilost dětiček u mě prostě nikdy nezafunguje.

Na co ale musím pět velkou chválu, to je úvodní znělka. Moc se mi líbilo, jak je vytvořená. Písnička je jednodušší, ale nabitá energií. Doplnění fotografiemi hlavních postav z původního seriálu a srovnání s jejich aktuální podobou bylo zábavné i pro neznalce původního seriálu. Přece jen je super vidět stárnutí a vývoj od kýčovitých 80. let až do dneška :-) Navíc to bylo geniálně udělané tak, aby herci byli ve stejné situaci/póze, jako ve starých záběrech, což znělku dělá ještě o třídu lepší!
 • znělka
 • spousta „ááách“ momentů pro fanoušky původního seriálu
 • písničky
 • závěrečná scéna, kdy se obrazovka rozdělila na scénu z původního seriálu, kterou herci přesně okopírovali nyní
 • přehnaně moc smíchu
 • především mladí herci přehrávají až hrůza a místo, aby mluvili normálně, tak strašně moc ječí
 • nic extra vtipného ani originálního
 • přehnaně moc narážek, seriál rozhodně není pro ty, kteří neviděli Full House
50 %
Mé hodnocení
ragelly

Jakožto fanoušek Full Houseu jsem se na Fuller House neskutečně těšila. Jak už bylo předem oznámeno, pilotní díl měl být setkáním původních herců a přesně tak to i bylo. Upřímně nevím, jak tento díl bude působit na někoho, kdo neviděl Full House, ale já měla velmi smíšené pocity. Na jednu stranu bylo neskutečné vidět zase všechny pohromadě, sypající jednu proslulou hlášku za druhou a přehravající původní scény, ale myslím, že to trochu přepískli. Na půlhodinový díl to tudíž působí přeplácaně a udělali by líp, kdyby maličko ubrali.

Je ale neuvěřitelné sledovat, jak se z dětí, které hrály v původním seriálu, stali dospělí a starají se teď o vlastní děti. Nestává se často, abychom jako fanoušci měli možnost vidět, jak se naše oblíbené postavy změnily a co dělají nyní. Dětští herci si budou nejspíš chvíli zvykat, zejména na živé publikum. Zvlášť Jacksonovi často cukají smíchem koutky, což působí jako rušivý element. Nebyl v tom ovšem sám, akorát to neuměl využít ve svůj prospěch jako to dělají během scén dospělí. Max je na druhou stranu velice vyspělý vzhledem ke svému věku.

Ze všeho nejvíce mě dostala znělka, která mě naprosto dojala. Tóny původní skladby (i když nově nazpívané) jsou doprovázeny dvacet let starými klipy, které jen podtrhují skutečnost, jak dlouhou cestu všichni ušli.

Za sebou mám i druhý díl, který na rozdíl od pilotu vůbec nepůsobí tak „uměle“ a přeplácaně jako pilot. Mnohem víc se podobá klasickému rodinnému sitcomu, který nám byl prezentován. Při hodnocení tedy beru pilot spíše s rezervou. :)
 • původní postavy
 • nostalgie
 • znělka
 • až moc narážek a vynucených hlášek
 • narážka na Olsenky
 • potlačování smíchu
70 %
Mé hodnocení
gabik.029

Plánujete dát šanci Fuller House? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Kdo nesdílí, tak taky rozšlápavá dětem bábovičky! 
Gabik.029

Gabik.029

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře10zobraz všech 10 příspěvků
Pipa22

Pipa22

... puvodni jsem nevidela, dam asi sanci znelce :D, :D
před 238 týdny
Tomgellar

Tomgellar

Souhlasím, ten pilot byl hodně slabý, ale postupně se to rozjelo a po zhlédnutí celé první série jsem si to...
před 238 týdny
Adrian "A.C." Conor

Adrian "A.C." Conor

Sitcomy z 80. - 90. rokov som zbožňoval. Full House medzi ne patril tak Fuller House sa už pripravuje...
před 237 týdny
Další články k tématu