4. 2. 2016

Novinka pod lupou: Outsiders

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Outsiders
Žánr drama
Stanice WGN America
Premiéra 26. 1. 2016
Vysílání každé úterý večer
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Sledovanost pilotu: rating 0.33 a 1,06 milionu diváků (bezkonkurenčně nejlepší start na stanici vůbec)

Kdo?

Tvůrci Peter Mattei
Herci David Morse, Joe Anderson, Gillian Alexy, Ryan Hurst, Kyle Gallner, Christina Jackson, Thomas M. Wright

Ve zkratce

Drama o boji o nadvládu, moc a kontrolu, které je zasazené do tajemných kopců v současné Appalachii. Příběh se točí okolo rodiny Farrellových. Ti se chovají a přemýšlí v tom smyslu, že stojí nad zákonem. Jsou připraveni použít jakékoliv prostředky k tomu, aby ochránili svůj mnohaletý způsob života ve venkovském Kentucky.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Seriál od začátku vypadal jako nová verze Sons of Anarchy, je zde Oppie, plakát vypadá jako od SoA a i po pilotu se zahraniční média vyjadřovala v tom smyslu, že tento seriál zaplní prázdno ve vaší duši, které odchod SoA z obrazovek zanechal. Já ale nevím, po zhlédnutí pilotu si myslím, že až tolik podobností tu není.

Jasně, je tu zase partička s vůdcem toužícím po moci, který se ve své ‚smečce‘ nebojí začít praktikovat dosud neviděné věci včetně zabíjení zbraněmi. Pro kousek moci je ochotný si koleno vrtat (nebo zaškrtit vlastní matku). Když tak nad tím přemýšlím, vlastně ten popis na nástupce Sons docela sedí :-)

WGN je jedna z těch odvážnějších stanic. Moc se mi líbilo, že jsme se v pilotu dočkali hned třech brutálních činů. První smrt byla úplně hallelujah moment, když v seriálu odpráskli malého otravného spratka, prozatím jediného, který se v příběhu vyskytl, jupí jej. Kromě tohoto a již zmíněného škrcení pilotu nechybí ani velmi názorné sekání prstů.

Outsideři mají velký potenciál. Příběh nabídl hned několik dějových linií a všechny vypadají tajemně a zajímavě. Jinak by to ani u takového typu seriálu nešlo, ale hodí se říct, že jde o serializovaný příběh, takže očekávám velmi bouřlivé finále první řady.
  • odvážné zpracování
  • zajímavé dějové linie
  • herci
  • hodinová délka je až moc velké sousto, lepší a nabušenější by bylo udělat z toho 42minutovku
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Skoro to vypadá, že se podařilo nají adekvátního nástupce Sons of Anarchy. Taky tady máme bandu lidí žijících na hraně zákona (no spíš hodně za ní), ale taky nejsou úplně blbý (a to neumí číst) a asi jim budete fandit (rozhodně některým z nich).Outsideři se vám prostě dostanou pod kůži. První epizoda vůbec nešetří násilím a to zatím jen vypadá, že se začíná zatápět pod kotlem. Protože to, co si tu tvůrci rozehrávají, nemůže skončit dobře ani pro jednu ze stran. A zatím to vypadá, že jediný, kdo si to uvědomuje, je zástupce šerifa. Opravdu se těším, jak bude napětí v dalších epizodách mezi zákonem a klanem gradovat. Už teďka, je totiž tenhle papiňák pořádně natlakovaný.

  • skvělé ztvárnění „buranů“
  • dobře funguje jako náhrada za SoA
  • hudební vložka během slavnosti
80 %
Mé hodnocení
Fruiko

Dáte novince šanci? Dokáže podle vás obstát a stát se hitem?

Další díly seriálu
Magnetky na kliknutí. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře6zobraz všech 6 příspěvků
stimpy_hoek

stimpy_hoek

Jen zatím nějak chybí český titulky ...
před 241 týdny
inekafe

inekafe

Pravda, môžeš sa pustiť do prekladania, budeme radi. :))
před 241 týdny
L_u.C_a

L_u.C_a

Mno, já zatím mám zkouklé asi 2 epizody. Nemůžu se rozhodnout, jestli budu pokračovat, nebo ne. Zatím to na...
před 238 týdny
Další články k tématu