Facebook Twitter E-mail
15. prosince 2011

Sterling Archer - jak se stát špionem

Vždycky vás zajímalo, jak se stát tajným agentem, který si užívá přízně krásných dam a pije litry chlastu, jen aby zapomněl na svoje problémy s matkou? Pokud ano, tak máte štěstí. V Americe totiž vychází kniha od samotného krále všech špionů Sterlinga Archera ze seriálu Archer.

Teď je možná ideální čas na krátkou vsuvku, protože tento seriál je u nás dost neprávem opomíjen, takže nezasvěcené zasvětím, těch zbylých 10 čtenářů může následující odstavec přeskočit. Archer je animovaný komediální seriál kabelové stanice FX o jednom netradičním špionovi, který pracuje v ISIS. To je agentura plná agentů, kteří se navzájem shazují, podvádějí a někdy si i ubližují. Jo a abychom nezapomněli, tak agentuře šéfuje jeho matka a jednou ze spoluagentek je jeho ex-přítelkyně. Doufám, že je z popisu jasné, že to není žádný večerníček pro děti, ale opravdu drsná zábava pro dospělé, u které by někdy valily oči i postavy ze South Parku.

To by mohlo k vsuvce o seriálu stačit a nyní zpátky ke knize. Ta se jmenuje „How to Archer: The Ultimate Guide to Espionage and Style and Women and Also Cocktails Ever Written“, takže už z názvu je jasné, že to bude zábava, stejně jako seriál. Pokud vás nepřesvědčil název, tak přebal už vás zlomit musí. Tam se píše: „Lhaní je 95 % toho co dělám. Ale věřte mi, v téhle knize vám ukážu jak se stát stejně skvělým špionem, jakým jsem já.“

Dále se slibuje: „Ukážu vám všechno – co nosit, co pít, jak svádět ženy (případně muže pokud je to nevyhnutelné), jak zmlátit muže (případně ženy, pokud je to nevyhnutélné) a hlavně, jak poznáte rozdíl mezi společnicí a děvkou (nápověda: když jsou mrtvé, tak jsou to vždycky děvky).“

Kniha v Americe vychází 17. ledna, takže pod stromeček si ji asi neobjednáte, ale jako dárek na Valentýna, to není špatný nápad, ne?

Pokud vás kniha neuchvátila, nebo si nejste jisti svojí angličtinou, tak zkuste alespoň seriál. K tomu jsou přeložené titulky. Dokonce máte i chvilku času dohnat zameškané série, protože Archer se na FX vrací s 3. sérií až 19. ledna.

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
Fruiko
Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

koczi.ok
hodně dávno
Knihu bych od Archera tedy nečekal, skvělá zpráva! Hlavně ale doporučuji seriál...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY