Facebook Twitter E-mail
13. února 2016

Shooter: Seriálová adaptace Odstřelovače má zelenou

Se seriálovými adaptacemi filmových hitů se v poslední době roztrhl pytel. Stanice CBS zpracovala Limitless a zanedlouho nám představí adaptaci Rush Hour. Fox zkusil štěstí s Minority Report, ABC chystá Uncle Buck a NBC vsadila na Taken a Cruel Intentions.

Kabelovka USA Network proto nemůže zůstat pozadu, pro sezónu 2016/2017 chystá novinku Shooter. Ta je seriálovou adaptací stejnojmenného filmu Odstřelovač z roku 2007 s Markem Wahlbergem v hlavní roli. Film pak vychází z bestselleru Point of Impact od Stephena Huntera. Prozatím je seriál plánovaný jako desetidílná minisérie, přičemž v případě úspěchu je vždy možnost další řady objednat.

Pro ty, kdo příběh Odstřelovače neznají. Děj se točí okolo bývalého elitního armádního odstřelovače Boba Lee Swaggera, který po jedné nepovedené akci, při níž ztratí dobrého přítele, odchází do ústraní. Z jeho klidného života ho ale vyruší tajná služba v čele s plukovníkem Isaacem Johnsonem, která si ho najme jako konzultanta pro bezpečnost prezidenta. Na základě anonymního oznámení by totiž měl být prezident terčem teroristického útoku a Bob má zanalyzovat možné varianty útoku a místa, kde by k nim mohlo dojít. Netuší však, že to vše je jen bouda a on sám se má stát nástrojem přesného opaku. V odhalení tohoto spiknutí a v boji o přežití mu pak mají pomoci začínající a ambiciózní agent FBI Nick Memphis a vdova po onom zesnulém příteli a spolubojovníkovi Sarah Fenn.

Co se obsazení týče, hlavní role Boba Lee Swaggera se zhostí Ryan Phillippe (Secrets & Lies). Druhou potvrzenou osobností, která má přilákat diváky, je Omar Epps (House M.D.), který se objeví v roli plukovníka Isaaca Johnsona. Ve vedlejších rolích se ukážou Shantel VanSanten (Messengers, The) jakožto Julie Swagger, David Marciano (Due South) alias John Renlow, Emily Rios (Bridge, The) jako Nadine Memphis nebo třeba Tembi Locke (Eureka) coby Claire Hopkins.

Za pilotem, který podle tvůrců stanici doslova nadchnul, stojí scenárista John Hlavin (The Shield) a režisér Simon Cellan Jones (Ballers), kteří se po boku Wahlberga přidají i k produkci.

Jestli bude seriál pojatý skutečně jen jako další zpracování stejného příběhu a bude se podrobněji soustředit na vybrané pasáže, nebo půjde ve stopách Limitless, na výchozí film pouze naváže a bude příběh Boba Lee Swaggera rozvíjet dál, to se uvidí na podzim na USA Network.


Patříte mezi fanoušky Odstřelovače? A zkusíte jeho seriálovou verzi?

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
HonZajs000
Autor kromě práva, hudby a hudební kompozice, které nade vše miluje, propadl i seriálům. Jeho duše je nenávratně ztracena. Již není cesty zpět!

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

sim16
před 88 týdny
Film mám moc ráda, takže doufám, že to nepokazí. Ve watchlistu mi chybí nějaký...
FILADA
před 87 týdny
Film mám strašně ráda... Doufám že to nepokazí :)
ševča
před 81 týdny
Zní to tak neoriginálně, jak myslím?

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY