4. 3. 2016

Scéna měsíce: Únor 2016

Vítáme vás u dalšího článku z naší rubriky, do které redaktoři vybrali scénu, která se jim za uplynulý měsíc nejvíce líbila, a zároveň svůj výběr zdůvodnili. A vy neváhejte napsat do komentářů tu vaši.

allyska

Baby Daddy
epizoda
herci
Chelsea Kane (Riley Perrin), Derek Theler (Danny Wheeler)
scéna
Jednou
allyska

Na novou řadu Baby Daddy jsem musela čekat hodně dlouho. Čekání bylo o to horší, že jsem byla zvědavá, jak to bude pokračovat mezi Dannym a Riley. Těm jsem fandila už od 1. řady a to natahování a přemýšlení, jestli se tvůrci rozhodnou pro ně dva, bylo nesnesitelné. Spoilery mě potěšily, budou spolu a jako stabilní pár. Jenže pak přišlo zjištění, že Riley po žádosti o ruku ztratí paměť. To mi přišlo jako neskutečná hloupost, ale je to sitcom, tak jsem si opravdu myslela, že tomu tak bude. Naštěstí to Riley jen předstírala, aby se vyhnula odpovědi. Celé rozuzlení bylo skvělé a do poslední vteřiny jsem si myslela, že k opětovné žádosti znovu dojde. Danny je totiž občas pěkně natvrdlý. Naštěstí pochopil, že se na to Riley ještě necítí a v krabičce byl řetízek se slovem jednou. Přišlo mi to nápadité a proto se tenhle okamžik stal mojí nejoblíbenější únorovou scénou.

Furiant

Vikings
epizoda
herci
Katheryn Winnick (Lagertha), Ben Robson (Kalf), Steve Wall (Einar)
scéna
Rozhodnutí o vyhnání Lagerthy
Furiant

Po několika dlouhých měsících jsme se tento měsíc konečně dočkali premiérových dílů Vikingů. Hned první díl čtvrté série nasadil laťku hodně vysoko. Nejvíce se mi však líbila scéna, kde se rozhodovalo o vyhnanství Lagerthy, která se spolu s Kalfem vrátila z Paříže. Už to vypadalo, že Lagertha bude muset svoje bývalé panství opustit, jenže Kalf překvapil, když nechal zrádce popravit. Ten škodolibý úsměv Lagerthy pak stál za to! Vše to bylo ještě zpečetěno následným ufiknutím Einerova tam-toho. Chudák. Tvůrcům se však opět podařilo diváky celkem šokovat (alespoň tedy na mě to platilo), takže to je hlavní důvod, proč jsem jako únorovou scénu měsíce zvolil právě tuto. Aneb neštvěte vikinskou válečnici, nebo dopadnete blbě…

Gabik.029

Grey's Anatomy (Chirurgové)
epizoda
herci
Ellen Pompeo (Meredith Grey)
scéna
Záchrana Meredith
gabik.029

Seriál už má za sebou téměř dvanáct sérií, a proto je většinou obtížné přijít s něčím novým, co by upoutalo pozornost diváků. Za sebe musím říct, že v rámci tohoto dílu si scenáristé mou pozornost rozhodně získali. Když přehlédnu skutečnost, že se jednalo už asi o desáté ohrožení života, ve kterém se Meredith ocitla, celý koncept byl pojatý velmi zajímavě a artisticky. Režie se ujal Denzel Washington a i běžný divák, který tyto prvky nevnímá, si musel všimnout, že si s touto rolí skutečně vyhrál a práci s kamerou nešidil. Jako scénu měsíce jsem zvolila záchranu Meredith krátce po jejím napadení. Během útoku byl poškozen její sluch a Meredith byla naprosto odstřihnuta od veškerých zvuků. Aby se divák vcítil do hrůzy, kterou Meredith prožívá, byly záběry naprostého hluku a chaosu střídány se záběry naprostého ticha a Meredithiny bezradnosti. Tento koncept se mi opravdu zalíbil a vtáhl mě do děje velmi zajímavým způsobem.

HonZajs000

Suits (Kravaťáci)
epizoda
5×15 – Tick Tock (24. 2. 2016)
herci
Gabriel Macht (Harvey Reginald Specter), Sarah Rafferty (Donna Roberta Paulsen)
scéna
Harvey v slzách
honZajs000

Jak nám postupně proces s Mikem coby podvodníkem neprávníkem graduje a blíží se ke konci, na všech je to znát. Nominovat na scénu měsíce Mikovy a Harveyho výboje a hádky nemá smysl, neboť jich bylo bezpočet. Nicméně je tu jeden moment, který lze vyzdvihnout. I sám velký Harvey Specter je totiž vlivem procesu v ohrožení, což si dobře uvědomuje. A tak se chce v zájmu záchrany ostatních přiznat, že celý podvod s Mikem je jeho vina. To ale jeho anděl strážný v podobě Donny nemůže nechat dopustit. Jejich hádka a Donnino přemlouvání a ospravedlňování Harveyho činu vžene Harveymu slzy do očí. Poprvé za celý seriál je Harvey s rudýma vlhkýma očima a knedlíkem v krku. Poprvé za celý seriál je z neohroženého a všemi obávaného tygra jen předoucí zranitelné kotě. Další okamžik Suits, který se zapíše do dějin tohoto seriálu. Za mě scéna měsíce.

lukascoolarik

American Crime Story
epizoda
herci
John Travolta (Robert Shapiro), David Schwimmer (Robert Kardashian), Sarah Paulson (Marcia Clark)
scéna
O.J. utíká pryč
lukascoolarik

Prvně jsem váhal, jestli bude ACS stát za to, ale stačila jediná epizoda, aby mě přesvědčila o tom, že to opravdu bude stát za to. Úžasné herecké výkony, poutavé vyprávění… Tohle prostě musíte vidět. Ale už k věci. Všechny únorové epizody byly hodně dobré, nejvíc mi však v paměti utkvěla právě závěrečná scéna pilotní epizody. Policisté si přijdou vyzvednout Simpsona, jenže Shapiro a Kardashian zjišťují, že jim utekl. Celá situace působí vážně i komicky zároveň a právě po této scéně, v níž v pozadí hraje I Shall Be Released od Niny Simone, jsem měl jasno, že příběh, který je před námi, bude skvělý.


Které scény a ve kterých seriálech se za uplynulý měsíc vryly do paměti vám?

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním! 
allyska

allyska

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře9zobraz všech 9 příspěvků
verunkabrožová

verunkabrožová

Díl,kdy byla napadena Meredith....tak ten jsem si pustila třikrát za sebou,šokovalo mě to a tleskám,že...
před 231 týdny
Pajky

Pajky

Já bych určitě za sebe nominoval scénu/epizodu z Grey's Anatomy, protože ta mě naprosto nadchla. To...
před 231 týdny
Grounder

Grounder

Chybí mi tam The 100 jak Lexa poklekla před Clarke a přísahala ji věrnost.
před 231 týdny
Další články k tématu