Facebook Twitter E-mail
7. března 2016

Piloty v sezóně 2016/2017 (ABC)

Vítejte zpátky u našeho každoročního přehledu potenciálních seriálových novinek, mezi kterými si stanice vybírají své nové budoucí hity. Začínáme tradičně stanicí ABC.

Stanice ABC má letos opět pořádnou dávku, ze které bude vybírat. Celkem si objednala dvanáct dramat a dvanáct komedií! Pojďme si je představit.

DRAMA

Conviction

Nikita v čele

Příběh se točí okolo Carter Morrison, chytré, leč rebelské dcery bývalého prezidenta. Hrdinka je vydírána a donucena k tomu, aby vzala práci v čele nově založené jednotky Conviction Integrity v Los Angeles. Společně se svým týmem právníků, vyšetřovatelů a forenzních expertů pracuje Carter na případech, u kterých vzniká podezření, že za ně byl odsouzen neprávem špatný člověk.

The Death of Eva Sofia Valdez

Ženy vládnou světu.

Eva Sofia Valdez je imigrantka, které se podařilo dostat se mezi americkou smetánku. Jde o slavnou podnikatelku v Miami a vášnivou zastánkyni práv přistěhovalců. Její úspěch je ale poháněn silnými ambicemi, které můžou zničit celou její rodinu. Nechybí ani pomsta k bývalému milenci, který ji zradil. Duchové minulosti hrozí, že odhalí temné oběti, které Eva Sofia musela podstoupit v cestě za svým americkým snem. Pilot je popisován jako MacBeth s kubánským twistem.

Designated Survivor (objednáno pro seriál)

Jack is back! A je z něj prezident.

Hlavním hrdinou je nízce postavený člen amerického kabinetu, který je náhle jmenován prezidentem poté, co dojde ke katastrofickému útoku a všichni, kteří jsou před ním v řadě na prezidenta, jsou zabiti. Seriál je popisován jako rodinné drama, které je zabaleno do konspiračního thrilleru o obyčejném muži, který se ocitne v neobyčejné situaci.

The Jury

Další O.J. Simpson?

Antalogie, která je popisována jako kombinace 12 rozhněvaných mužů a pořadu Serial. The Jury sleduje jeden soudní proces vraždy. Na něj je nahlíženo z pohledu všech individuálních členů poroty. Vidíme, jak si každý utváří a postupně mění svůj názor, jak se do něj promítají jeho vlastní zážitky a zkušenosti.

Marvel's Most Wanted

Podruhé a správně?

Druhý spin-off Agentů. Potenciální seriál sleduje dobrodružství Bobbi Morse alias Mockingbird a Lance Huntera.

Model Woman

Amerika už totiž nehledá Top Modelku.

Rodinná soap opera, která se inspiruje knihou Model Woman: Eileen Ford and the Business of Beauty od Roberta Laceyho. Příběh je zasazen do konce 70. let, kdy dochází k notoricky známým válkám modelek. Hlavní hrdinkou je Bertie Geiss, tvrdohlavá matka rodiny a nekompromisní podnikatelka, která řídí mezinárodně uznávanou modelingovou agenturu.

Notorious

Cítíte ten nádech zakázané aférky?

Pilot se inspiruje skutečnými událostmi ze života slavného trestního obhájce Marka Geragose a producentky zpravodajství Wendy Walker. Jde o provokativní pohled na jedinečnou, svůdnou a nebezpečnou mezihru kriminálního práva a médií.

Presence

Menšiny nesmí chybět.

Hlavní hrdinkou je armádní veteránka Presence Foster, která se dostane do kontaktu s velmi rozdílnou a velmi rasově zabarvenou částí Los Angeles. Hrdinka totiž nechtěně začne novou kariéru jako soukromé očko.

Spark (natáčí se v Praze)

Protože Blood and Oil byl takový úspěch.

Příběh je zasazen do alternativní historie, kde plyn a uhlí pohání svět. V centru dění se nachází bitva o moc mezi dvěma rodinami rivalů a mladou rebelkou s tvůrčí jiskrou, která by mohla vyzdvihnout obě rodinná impéria.

Still Star-Crossed

Star-Crossed bez mimoňů.

Dobové drama, které začíná tam, kde Romeo s Juliette skončili. Projekt sleduje zrady, intriky v paláci a romantické známosti, které nevěstí nic dobrého. Vše se odehrává mezi rody Monteků a Kapuletů. Příběh se inspiruje knihou od Melindy Taub.

Time After Time

Williamson nechce skončit u Stalkera.

Pilot založený na románu Time After Time od Karla Alexandera, který bere jako odrazový můstek. Příběh sleduje epická dobrodružství mladého H.G. Wellse a jeho lodi, která cestuje časem.

Untitled Meaghan Oppenheimer

Seriálových rodin nikdy není dost.

Bezcitné rozvodové advokátce z Dallasu se změní od základu život, když se na scéně objeví její emočně zničená a na lásce závislá sestra. Její příchod spustí řetězec destruktivních událostí, které hrozí odhalením dlouho skrývaných rodinných tajemství.

Komedie

Chunk & Bean

Inspirace realitou? Achich ouvej.

Komedie, která sleduje nečekané přátelství mezi dvěma vyvrheli. Chunk a Bean těží z toho, že mají zcela odlišné rodiče, kteří jsou vzájemně sousedé. Seriál se inspiruje skutečnými životy scenáristů Eda Herroa a Briana Donovana.

Downward Dog

Skoro Wilfred.

  • Kdo za tím stojí: Samm Hodges, Michael Killen, Jimmy Miller (My World and Welcome to It), Sam Hansen, Kathy Dziubek
  • Kdo v tom hraje: Allison Tolman (Fargo), Lucas Neff (Raising Hope), Kirby Howell-Baptise, Barry Rothbart, Mo Collins (Sheriff Callie's Wild West)

Projekt založený na stejnojmenném webseriálu. Hlavní hrdinkou je Nan a její pes. Twist přichází v momentě, kdy zjistíte, že součástí příběhu jsou sekvence se zpovědníky ve stylu Modern Family, ve kterých se zpovídá právě ono domácí zvířátko.

Dream Team

Back in the (Football) Game.

Marty Schumacher trénoval svůj poslední fotbalový tým déle než deset let, dokázal ho dovést až k národnímu vítězství. Nyní musí začít od samotného počátku, když se mu pod ruce dostane skupinka osmiletých hráčů a jejich rozličných rodičů.

The Fluffy Shop

Mužská verze Cristely. Takže Rob.

Částečně autobiografická komedie sleduje herce a komika Gabriela Iglesiase, který se zde ocitá v roli nevlastního otce a hlavy rodiny. Hrdina se musí vypořádávat s rodinným životem, který žije ve volných dnech, kdy ho práce nezavede pryč z města.

Hail Mary

Kolik toho člověk může snést, než nádoba přeteče…

Mary Wolf je mladá starostka jednoho malého městečka. Hrdinka má sourozence s vlastními problémy, umírajícího otce, neustále přichází do kontaktu s věčně nespokojenými občany. Její město je na pokraji bankrotu a na krk jí dýchá místní mafie. Zachránit ji může už jen zázrak… tak se rozhodne jeden zfalšovat. Pilot je založen na australském seriálu Braunschlag od Davida Schalka.

Pearl

Všichni milujeme, když se nám rodiče míchají do života. O to víc si samozřejmě budeme užívat, když to budeme i sledovat v televizi, že?

Když se matka rodiny dozví, že má rakovinu, rozhodne se převzít otěže v životech všech členů rodiny, aby je dala do pořádku dřív, než zemře.

The Second Fattest Housewife in Westport

Suburgatory o deset let později.

Rodinná komedie, kterou vypráví Katie. Katie je tvrdohlavá matka, která svou rodinu vychovává v zámožném městečku plném perfektních manželek a jejich perfektních dětiček.

Speechless

Téměř každá americká seriálová sitcomová rodinka vypadá, že má jednoho (či všechny) postiženého člena.

Rodina s postiženým dítětem se umí moc dobře vyrovnávat s životními výzvami, kterým musí čelit. Ještě lépe ale její členové umí sami nové problémy vyvolávat.

Square Roots

Do životů se nám neplete už jen matka, ale taky v podstatě cizí člověk, jupí!

Muž z rodiny plné inženýrů je odhodlán využít svůj „dar“ tak, aby s ním mohl pomáhat lidem, které miluje, s jejich každodenními problémy. A to ať o jeho pomoc mají zájem, či nikoliv.

Toast

A to Z ve fázi Marry Me.

Max a Page se budou brzy brát. Během zkušební svatební večeře jim jejich rodina a přátelé řeknou srdeční přípitky, které dvojici oslavují. Flashbacky ale ukážou, že ne všechno, co je během přípitků zmíněno, je skutečná pravda. Potenciální seriál sleduje skutečný příběh jejich komplikované a zábavné cestě k manželství, se kterou se mnozí diváci budou moct ztotožnit.

Untitled Goldberg/Guaracio

Tak tohle tu opravdu ještě nikdy nebylo!

Hlavní hrdinkou je svobodná žena mezi 30–40 lety. Její život se obrátí vzhůru nohama, když konečně potká lásku svého života – rozvedeného otce tří dětí. Aby šíleností v novém životě nebylo málo, na scéně se znovu objeví její imaginární kamarád, kterého si v dětství vytvořila. Ten jí pomůže navigovat život a zvládnout přechod ze svobodného života v ženu, která je připravena mít rodinu.

Untitled Weeks & Mackay

Will a Grace vice versa.

Lesba s kamenným srdcem se snaží společně se svým nejlepším kamarádem, neurotickým heterosexuálem, navigovat své nefunkční a vzájemně závislé životy světem randění.

Další díly seriálu

Piloty v sezóně 2016/2017 (ABC) (právě čteš)
Piloty v sezóně 2016/2017 (CBS) (8. 3. 2016)
Piloty v sezóně 2016/2017 (FOX) (9. 3. 2016)
Piloty v sezóně 2016/2017 (NBC) (10. 3. 2016)
Piloty v sezóně 2016/2017 (The CW) (11. 3. 2016)

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Kubasix
před 84 týdny
Tak za mě Marvel's Most Wanted a podle obsazení by nemuselo být k zahození...
eliska.musilova
před 84 týdny
Conviction (ale to jenom díky Peggy Carter), Marvel's Most Wanted (protože...
marzus
před 83 týdny
Celkom ma prekvapilo ako ma nezaujala žiadna komédia. Jediné, čo sa mi vidí ako...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY