10. 3. 2016

Novinka pod lupou: Of Kings and Prophets

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Of Kings and Prophets
Žánr drama / historický / válečný
Stanice ABC
Premiéra 8. 3. 2016
Vysílání každé úterý večer
Předskokan Agents of S.H.I.E.L.D.
Konkurence Limitless (CBS), Chicago Fire (NBC)
Tipovačka Nextweek jde jako jediný proti davu a tipuje prodloužení. Všichni ostatní včetně 66 % lidu jsou pro zrušení.

Sledovanost pilotu: rating 0.8 a 3,33 milionů celkových diváků (velmi špatná)

Kdo?

Tvůrci Adam Cooper, Bill Collage
Herci Ray Winstone, Olly Rix, Simone Kessell, James Floyd, Haaz Sleiman, Maisie Richardson-Sellers, Jeanine Mason, Mohammad Bakri, David Walmsley, Louis Talpe, Nathaniel Parker, Lyne Renee

Ve zkratce

Epická biblická sága o víře, ambicích a zradě, která je vyprávěna z pohledu bitvami strhaného krále Saula, zatrpklého proroka Samuela a vynalézavého mladého pastýře Davida. Na všechny tři čeká střetnutí s osudem, které změní svět. Tisíc let před Kristem se Saul snaží sjednotit všech dvanáct izraelských kmenů, aby tak ochránil svůj národ proti útokům nepřátel. Prorok Samuel předá Saulovi zprávu od Boha, podle které král musí vyhladit všechny starověké nepřátele Izraele. Když ale Saul zprávu ignoruje, Samuel předpoví, že Pán zboří izraelské království a místo něj si vybere jiné. Saul si uvědomí, že jeho největší hrozbou nebudou nepřátelé, ale jeden pastýř, David.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Tak tohle byl větší průser, než jsem si původně myslela. Člověk se najednou nediví, proč stanice seriál vyhodila z podzimního programu a nechala ho vyhořet od března v neatraktivním časovém slotu. Pokud viděli tento pilot nebo dokonce nějakou horší verzi, tak potěš kočka.

Nefunguje tu opravdu skoro nic. Příběh je rozdělený na dva až tři zcela nesouvisející. Teda, podle popisu seriálu spolu všichni souvisí, ale z pilotu to opravdu není poznat. Za celou dobu nevíme, co se vlastně děje, proč se postavy chovají tak, jak se chovají.

Jediné, co mi u Of Kings and Prophets vyhovovalo, byla starší dcera, nádherná Jeanine, vítězka páté série taneční soutěže So You Think You Can Dance. Sice to není žádná extra herečka, ale mám pro ni slabost jako pro tanečnici, takže jsem ochotná jí nedokonalosti odpustit. Naprosto famózní byla vzrušující chemie mezi ní a jejím snoubencem. A pak se tvůrci rozhodli, že zničí to jediné, co na seriálu fungovalo, a to byl pro mě úplně konec.

Nic dalšího mě nezaujalo, seriál příliš nedoporučuju, nemá kvalitní zápletku, zpracování ani herecké obsazení, ale samozřejmě bude ideální, když si každý udělá obrázek sám.
  • chemie mezi milenci
  • nezajímavý děj
  • nechápete motivaci postav
  • zničení jediného plusového bodu hned v pilotu
20 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Dokáže podle vás obstát a stát se hitem?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak to dej vědět světu! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře9zobraz všech 9 příspěvků
verunkabrožová

verunkabrožová

Tohle určitě vynechám,není to můj šálek kávy.
před 237 týdny
ottozele

ottozele

Upřímě se podivuji, jak někdo tady hodnotí něco co mělo pouze jenom tři díly a jak jste hned pohotově hotový...
před 234 týdny
Exredaktorka

Exredaktorka

Ty jsi nepochopil ten princip. Od hodnocení seriálů jako takových tu je u každého seriálu část...
před 219 týdny
Další články k tématu