10. 3. 2016

Novinka pod lupou: Damien

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Damien
Žánr drama / thriller / horor
Stanice A&E
Premiéra 7. 3. 2016
Vysílání každé pondělí večer
Předskokan Bates Motel
Konkurence
Tipovačka

Sledovanost pilotu: rating 0.31 a 750 tisíc celkových diváků (průměrná)

Kdo?

Tvůrci Glen Mazzara
Herci Bradley James, Barbara Hershey, Megalyn Echikunwoke, Omid Abtahi, Scott Wilson, Tiffany Hines

Ve zkratce

Seriál, který je pokračováním kultovního hororu The Omen z roku 1976. Hlavním hrdinou je Damien Thorn, nyní třicetiletý fotograf, který dávno zapomněl na svou ďábelskou minulost. Nyní ho ale jeho pravá identita začíná dohánět. Ann Rutledge, která Damiena celý jeho život chránila, mu nyní pomůže přijmout jeho osud Antikrista.

Podobné seriály

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Na Damiana jsem se těšila a pilot v mnohých ohledech splnil, ba dokonce předčil očekávání. Pravdou ale je, že pokud čekáte hororový žánr, pak budete minimálně po prvním díle odcházet dost zklamaní. Damien je pokračováním hororu The Omen, nicméně seriálová verze je prozatím velmi, velmi umírněná. Spíše jde o nadpřirozený thriller, vlastně i u Constantina jste se pravděpodobně báli víc než tady.

Na druhou stranu je tu pár scén, které stojí za to. Když psíci trhají maso jedné z postav, mírně se mi udělalo špatně :) Co tu funguje? Záhada – stará bábi, která se zčista jasna objeví půl světa daleko a vytrhne hrdinovi vlasy na příhodném místě, aby viděl, že má cool tetování, o kterém nikdy nevěděl. Funguje hudba a dynamičnost kamery, která vás nutí být neustále ve střehu, dokáže si udržet vaši plnou pozornost.

Absolutní špička jsou flashbacky, ve kterých vidíme útržky z padesát let starého kultovního filmu. Je super, jak tvůrci dokázali na klasiku nenápadně upozornit. Flashbacků nebylo tolik, abyste se jimi cítili přehlceni, ale zároveň jich bylo dost, abyste si je všechny vychutnali a pokud jste původní film viděli, tak abyste si na něj zavzpomínali. Su­per!

Co nefunguje, to je hlavní hrdina, který jako by z oka vypadl všem těm hezounkům z CW, kteří mají za úkol jen stát a tvářit se pěkně. Jasně, sekne mu to, ale pro roli ďábelského následovníka bych si představila někoho temnějšího, kdo by svou pouhou přítomností dokázal budit přirozený respekt či dokonce strach, to se tu neděje. Ještě tragičtější je rádoby milostná romance mezi kolegy-novináři. Hrdina holku odháněl před dvěma lety, kdy ještě ani neměl tucha, že s ním je něco v nepořádku. A teď, když ji vyhazuje znovu, tak jí říká, že přesně kvůli tomuhle ji tenkrát dal kopačky… trochu logiky by nebylo? Nehledě na to, že pár mezi sebou nemá sebemenší chemii, vážně ani špetku. Upřímně? Docela jsem se zaradovala, když došlo k překvapivému spoileru.

Určitě budu koukat dál, ale ráda bych viděla, kdyby se seriál přesunul do hororového žánru. Tohle je nemastné neslané.
  • flashbacky k filmu
  • kamera, hudba
  • hlavní představitel
  • snaha o romantiku
  • není to horor
50 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Dokáže podle vás obstát a stát se hitem?

Další díly seriálu
Za každej like dostane autor bonbón! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře8zobraz všech 8 příspěvků
vuvicom

vuvicom

Sice jsem první díl ještě neviděla, ale podle ukázky mi to přišlo super. Já jsem naopak ráda, že to není zas...
před 236 týdny
verunkabrožová

verunkabrožová

Hudba je naprosto dokonalá a první díl se mi moc líbil,takže tomu dávám velkou šanci
před 235 týdny
liskulka.lida

liskulka.lida

Musím přiznat, že moc nesouhlasím s hodnocením v tom, že pro mě hlavním trhákem byl právě Bradley...
před 235 týdny
Další články k tématu