12. 3. 2016

Novinka pod lupou: Thirteen

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Thirteen
Žánr drama
Stanice BBC Three
Premiéra 28. 2. 2016
Vysílání každou neděli večer
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Sledovanost pilotu: –

Kdo?

Tvůrci Marnie Dickens
Herci Jodie Comer, Aneurin Barnard, Richard Rankin, Valene Kane, Natasha Little, Stuart Graham, Joe Layton, Katherine Rose Morley, Eleanor Wyld, Ariyon Bakare, Nicholas Farrell, Kemi-Bo Jacobs, Melina Matthews, Chipo Chung, Colin Mace, Suzette Llewellyn, Charles Babalola

Ve zkratce

Hlavní hrdinkou dramatu je Ivy Moxam, šestadvacetiletá žena, která uteče ze sklepa domu, ve kterém byla posledních třináct let vězněna. Vrací se ke své rodině, zatímco policie se snaží dopadnout muže, který ji jako mladou dívku unesl.

Podobné seriály

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Hledáte drama na víkendový večer? Zabruste do Británie a zkuste Thirteen. Všichni víme, že Britové prostě dramata točit umí. Opět jde o seriál, ve kterém vystupuje policie, ale kriminálka to moc není. Spíše jde o psychologické drama, které je dost podobné americké novince The Family. I když je ale téma podobné, zpracování se poměrně značně liší.

Thirteen si vás dokáže získat hned od první scény. Nezdržujeme se žádnými zdlouhavými flashbacky, ale rovnou začínáme v momentě, kdy nás to stejně všechny zajímá nejvíc – co se stane poté, kdy se holka osvobodí ze zajetí, ve kterém byla posledních třináct let. Nekonečné rozhovory s policií, lékařské prohlídky a podobné ale nejsou nic proti tomu, co si musí dívka prožívat po znovushledání se svou rodinou.

Herectví především hlavní představitelky je na výborné úrovni. Její vzhled perfektně koresponduje s danou situací, věřím jí každé nervózní kousání nehtů, každý nenápadný pohled bokem. Herečku obklopuje mlha tajemna, která místy prosvítá a mě to nutí zajímat se o to, co se jí za posledních 13 let stalo a jaké to v ní zanechalo následky. Ani akční doplněk ve formě toho, že pachatel stále utíká a navíc čerstvě unesl novou dívku není na škodu. Prozatím nejde poznat, jak moc se bude příběh soustředit na jeho dopadení, spíše to vypadá, že půjde především o psychologickou sondu do duše dívky, která mu utekla, na to, jak se znovu začleňuje do každodenního života. Myslím, že to rozhodně bude kvalitní podívaná, i když ne zrovna jednoduchá. Nedoporučuju jako podkres, chce to věnovat plnou pozornost sledování a nasávání atmosféry.
  • hlavní představitelka
  • žádné zbytečné flashbacky, ale jde se přímo na věc
  • psychologická sonda
  • vyžaduje vaši plnou pozornost
  • některé nejasnosti v čele s motivací hlavního policisty
  • matka na pěst (i když její chování se dá vzhledem k situaci pochopit)
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Dokáže podle vás obstát a stát se hitem?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak to dej vědět světu! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře13zobraz všech 13 příspěvků
ragelly

ragelly

Děláte mi radost, maniaci! ^_^
před 6 roky
marzus

marzus

Tak toto vyzerá peckovo, hneď pridávam do watchlistu :D
před 6 roky
vaicoska

vaicoska

Tak viděla jsem celou serii a můžu řict, že ještě teď cítim jak mi tluče srdce.
před 6 roky
Další články k tématu