Facebook Twitter E-mail
13. ledna 2012

Richard Castle: Heatová a žhavá odhalení

Před Vánoci si mnozí jistě všimli, že se na pultech českých knihkupectví objevila druhá kniha od Richarda Castla - Heatová a žhavá odhalení. Jaká je? To se dozvíte v článku...

Konečně jsme se dočkali druhé knihy a hned na začátek musím říct, že je určitě lepší než ta předchozí. A to jak po detektivní stránce, tak i po stránce čitelnosti díky lepšímu překladu, který byl minule trochu kostrbatý. Hnedle od prvních stránek se začtete, přestanete vnímat své okolí a jen budete hltat nový příběh s oblíbenými postavami.

New York po předchozí vlně veder nyní zažívá vlnu zápachu kvůli stávce popelářů. Jak přízračné, když oběť vraždy se probírala společenskou žumpou. Zavražděna byla totiž redaktorka poněkud bulvárního sloupku jedněch novin. James Rook, který už minule dokončil svůj článek o detektivce Nikky Heat, se k případu dostává snadno díky svým konexím na starostu a také díky tomu, že jeho právě rozepsaný článek byl zrovna o zemřelé redaktorce.

Podezřelých je ve VIP kruzích dost a tak poznáme pozlátko jejich hvězdných životů. Stejně jako nám přibývají podezřelí, tak nám přibývají i mrtvoly, což nás neustále drží napnuté. Dokonce i na konci knihy, když jsou všechny karty vyloženy, tak se dočkáme drobných komplikací, které ovšem už trochu působí křečovitě – asi jako zdržování při fotbale.

Kniha je opět pohodová oddechovka a možná také může působit jako recap jedné epizody ze seriálu. Tentokrát však nějaké lepší. Rozhodně tedy stojí za přečtení, obzvlášť pro fanoušky seriálu to je povinnost, aby měli přehled o tom, co se v jejich universu děje. Přeci jen narážek na knihu v seriálu není poskrovnu. Mezi Nikky a Rookem to jiskří podobně jako mezi Castlem a Beckettovou, jen vás trochu zamrzí, že jejich další společná „sexuální scéna“ zase vyšumí tak nějak do ztracena.

To byl trochu oslí můstek k výtkám k minulé knize, které mám tentokrát v podstatě podobné. K oranžovému logu TV Prima na přebale nyní přibylo i logo domovské ABC, ale stále chybí nějaké vtipnější info o autorovi, takže to, že to píše náš seriálový hrdina poznáte jen z poděkování… A to je škoda.

Knihu u nás vydává nakladatelství Zoner Press, na jehož stránkách si v profilu knihy můžete přečíst prvních pár stránek, ať víte, co od ní můžete čekat. Doporučená cena knihy v maloobchodní síti je 310 Kč, ale na internetu ji seženete i levněji.

Další díly seriálu

Richard Castle: Heatová a vlna žáru (3. 4. 2011)
Richard Castle: Heatová a žhavá odhalení (právě čteš)
Richard Castle: Heatová a hra s ohněm (25. 4. 2013)

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
Fruiko
Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Seven
hodně dávno
V knihách na český trh se dělá ledacos :-) Pokud se jedná čistě...
tik.tak
hodně dávno
Souhlasím, že to je trochu oříšek, ale kolikrát jsme viděli ve filmech,...
Zizas
před 286 týdny
Ow.. Perfektná kniha, aj jednička aj dvojka.. :) Už sa teším na ostatné :)...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY