19. 3. 2016

Novinka pod lupou: Houdini and Doyle

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Houdini and Doyle
Žánr drama / krimi / historický
Stanice ITV / Fox
Premiéra 13. 3. 2016
Vysílání každou neděli večer
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Sledovanost pilotu: –

Kdo?

Tvůrci David Hoselton, David Titcher
Herci Stephen Mangan, Michael Weston, Emily Carey, Rebecca Liddiard

Ve zkratce

Harry Houdini a Sir Arthur Conan Doyle v roce 1901 spojí síly dohromady. Společně s policistkou Adelaide Stratton začnou vyšetřovat zločiny, které můžou, nebo také nemusí obsahovat nadpřirozenou složku. Stejně jako u jiných dvojic vyšetřovatelů, i zde skeptický Houdini a pověrčivý Doyle nabízí své vlastní dovednosti a unikátní perspektivu na každý případ.

Podobné seriály

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Seriál, který nemá v podstatě žádnou propagaci, nebo se mým očím zázračně vyhýbá. Jde o další počin ve spolupráci Velké Británie a USA, ale tentokrát mi to skutečně přijde, že seriál má v sobě prvky obou zemí. Jsou tu britské postavy, které se ale občas chovají americky, což je super.

Zapojení nadpřirozena tady působí lehce, jak to říct… nedospěle. Je to spíš takový bubu seriál pro děti, něco jako Harry Potter. Věda je tu vysvětlena polopaticky, tzv. jako pro blbce, aby to pochopil opravdu každý :-D Ale rozhodně musím říct, že první řešený případ byl tady v té kombinaci vědy a nadpřirozena zajímavý, takže pokud se seriálu podaří udržet stejnou úroveň a chytře oba protiklady propojit, budu spokojená.

Postavy jsou klasické protiklady, které si ale oblíbíte. Hlavně Houdini je šibalský sympaťák, který má navíc výborné hlášky. Ale ani Doyle, ani křehotinka policistka mi nevadili. Vypadá to, že půjde o scénář „případ týdně“, což ale u tohoto stylu seriálu není úplně na škodu, protože takto dostanou postavy prostor hýřit vtipem, aniž by seriál přerostl do přehnaného dramatu.
  • kombinace amerických a britských kvalit
  • zábavné postavy
  • lehce dětinské
  • jednodušší, vše vysvětleno polopaticky
60 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Dokáže podle vás obstát a stát se hitem?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře10zobraz všech 10 příspěvků
teraxa

teraxa

Plakát na mě působí, jako by se jednalo o parodii :) Britská produkce slibovala hodně, dokud jsem...
před 234 týdny
Pipa22

Pipa22

asi mu dam sanci, ta kombinace vypada prinejmensim nezvykle ...
před 234 týdny
verunkabrožová

verunkabrožová

Tak tohle vypadá překvapivě dobře,vyzkouším.
před 234 týdny
Další články k tématu