15. 3. 2016

Novinka pod lupou: Flaked

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Flaked
Žánr komedie / tragikomedie
Stanice Netflix
Premiéra 11. 3. 2016
Vysílání celá série naráz
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Sledovanost pilotu: –

Kdo?

Tvůrci Will Arnett, Mark Chappell
Herci Will Arnett, David Sullivan, Ruth Kearney, Lina Esco, George Basil

Ve zkratce

Černá komedie zasazená do ohraničeného světa ve Venice v Kalifornii. Seriál vypráví komický příběh hrdiny, který sám sebe považuje za životního guru. Ten se zamiluje do dívky, o které fantazíruje také jeho nejlepší kamarád. Začíná propletená pavučina polovičních pravd a nalhávání sobě i druhým, což dost možná poškodí nejen jeho důležitou image, ale především ohrozí jeho střízlivost.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

O dvě třídy snesitelnější než Baskets. Stále to není žádná hitparáda, ale v tomto případě jste alespoň schopni dokoukat pilot bez újmy na zdraví. Temná místa se střídají se světlejšími, a místy dokonce i vtipnými scénkami, které seriálu dodávají potřebnou rovnováhu mezi optimismem a depresí.

Romantická zápletka je očividná od začátku, ale v tomto případě mi nevadí. Je zde zpracována příjemným způsobem, kdy jde jasně vidět rozpolcenost hlavního hrdiny, kterému záleží nejen na vlastních citech, ale také na citech svého nejlepšího kamaráda. Holka, o kterou bude sveden boj, je navíc fakt krásná, rozhodně jsem v ní nepoznala Daisy z Followingu. Naopak si myslím, že nejlepší kamarád je osel, ale budiž, bez toho by to nešlo. Ale třetí kamarád je opravdu zbytečná otravná postava, kterých jsou seriály přeplněné.

Nelíbilo se mi, že pilot skončil tak depresivně. To mě odradilo od toho, abych se těšila na další díly, jelikož dávat si maraton něčeho podobného je opravdu pouze pro ty nejsilnější povahy. Nebo pro ty, kteří budou většinu času dělat něco jiného a seriál budou vnímat na půl oka/půl ucha jako podkres.
  • Will Arnett je boží všude
  • místy se i zasmějete
  • rovnováha mezi depresí a optimismem
  • (druhý) nejlepší kamarád
  • na maraton by to bylo hodně temnoty naráz, pak byste zalezli do postele, vzali si velkou Milku a ubrečeli byste se až ke spánku :-D
50 %
Mé hodnocení
ragelly

*Dáte novince šanci? Dokáže podle vás obstát a stát se hitem?*No

Další díly seriálu
Kdo dočetl až sem, musí zaručeně likovat! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
verunkabrožová

verunkabrožová

Taky bych dala zatím 50%,uvidím časem a o pár dílů později,třeba u toho zůstanu nebo opustím.
před 236 týdny
modroocka

modroocka

Přiznám, že jsem seriál sledovala jen koutkem oka u práce. První díl přesně vystihla zdejší recenze...
před 235 týdny
Další články k tématu