15. 3. 2016

Novinka pod lupou: The Aliens

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název The Aliens
Žánr drama / komedie / krimi / sci-fi
Stanice E4
Premiéra 8. 3. 2016
Vysílání každé úterý večer
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Sledovanost pilotu: –

Kdo?

Tvůrci Fintan Ryan
Herci Michael Socha, Michaela Coel, Michael Smiley, Jim Howick

Ve zkratce

Britské komediální sci-fi drama, které je zasazeno 40 let poté, co mimozemšťané přistáli v Irském moři a nyní jsou vmíšeni mezi britskou společnost ve fiktivním městě Troy. Hlavním hrdinou je strážce hranic Lewis, který se dostane doprostřed kriminálního podsvětí. To je ale jeho nejmenší problém, jelikož hrdina zjistí, že on sám je napůl mimozemšťan.

Podobné seriály

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Nuda. E4 nám už dřív dokázala, že umí udělat suprové seriály, které jsou pro mladé, ale pobaví se u nich i dospěláci. The Aliens má patřit přesně do této skupiny, jde to z něj cítit, celá ta snaha zapadnout. Bohužel se mu to ale podle mého názoru příliš nedaří.

Seriál neoplývá skvělým osazenstvem. Přijde mi, že Socha je teď snad ve všem, na co koukám, pomalu na toho chlapa začínám mít averzi. Přitom každá jeho postava je pořád dokolečka úplně stejná, korunu jim nasazují ty jeho štěněčí oči, které má pořád neskutečně vykulené, jako by byl inteligenčně jednodušší. Ani ostatní se tu příliš nepředvedli. Černoška je jedna z nejškaredějších lidí, jaké jsem kdy viděla. Snaží se tam hrát na svůdnou kost, ale já celou dobu jen přemýšlela o tom, jak na takové individuum může někdo dobrovolně koukat, natož pak za to ještě platit. Její výraz se za celý pilot nezmění (a můžete ho vidět i na posteru), ani nechci vymýšlet přirovnání, jak se tváří (sakra, už mě jedno škaredé napadlo!).

Samotný příběh není originální, ale mohlo by se z něj vytěžit mnohem více, kdyby tvůrci vyřešili výše zmíněné výtky. Poloviční mimoň přímo zavání nádechem Misfits. Přiznejme si ale, že Zmetci jsou jen jedni a kdokoliv se jim snaží přiblížit, tak většinou neuspěje.
  • nápad
  • jde to dokoukat, žíly si nebudete chtít řezat
  • postavy …
  • … hlavní (hrdina, kamarád, černoška) i vedlejší (ségra, její chlap)
30 %
Mé hodnocení
ragelly

Od stanice E4 jsem zatím viděla dva seriály. Misfits a Tripped. Zatímco u druhého zmíněného jsem se velmi příjemně bavila, první zmíněný zkrátka nebyl mým šálkem kávy. Stejně tak i The Aliens.Nevím, zda to bylo relativně dlouhou stopáží, ale seriál si zkrátka nedokázal udržet mou pozornost. Nemůžu říct, že bych se úplně nudila a vedle si na papíru odškrtávala každou přežitou vteřinu, ale možná až moc často jsem měla u sledování tendence dělat něco jiného. Seriál není špatný, herecké výkony také nejsou špatné, příběh není špatný… a to je možná tak chyba, není tam nic, co by přitáhlo divákovu (nebo alespoň moji) pozornost. Všechno je až moc průměrné. Nesedl mi asi ani typ humoru, pousmála jsem se jednou, zbytek času jsem se spíš divila, jak něco takového může někdo vymyslet. A potenciál soužití s mimozemšťany mi přišel bohužel naprosto nevyužit. Hádám, že fandové Misfits budou jásat, ale jelikož mezi ně já nepatřím, budu muset uznat, že k The Aliens už se nejspíš nikdy nevrátím.

  • seriál příjemně utíká
  • odhalení pravé identity hlavního hrdiny
  • hrdinův asi gay asi kamarád
  • tento typ seriálu nejspíš nesedne každému
  • nevýrazné, s nevyužitým potenciálem
  • většina postav je nesympatická
40 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Dáte novince šanci? Dokáže podle vás obstát a stát se hitem?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře7zobraz všech 7 příspěvků
verunkabrožová

verunkabrožová

Nechám si to jako bokovku na později,nic uhrančivého ani zavrženíhodného.
před 235 týdny
Empty

Empty

Trailerem mě nálakali, hlavně na soundtrack..to britové umějí, soundtrackem mě nezklamali zatím...
před 235 týdny
Exredaktorka

Exredaktorka

Něco jste mi připomněli. Že bych docela ráda chtěla vidět nějaké "nové Misfits", seriál, ze...
před 176 týdny
Další články k tématu