15. 3. 2016

Novinka pod lupou: Doctor Thorne

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Doctor Thorne
Žánr drama / dobový / romantický / minisérie
Stanice ITV
Premiéra 6. 3. 2016
Vysílání tři nedělní večery
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Sledovanost pilotu: –

Kdo?

Tvůrci Julian Fellowes
Herci Tom Hollander, Stefanie Martini, Harry Richardson, Rebecca Front, Richard McCabe, Ian McShane, Alison Brie, Janine Duvitski, Edward Franklin, Danny Kirrane, Nell Barlow, Gwyneth Keyworth, Phoebe Nicholls, Tim McMullan, Kate O'Flynn, Tom Bell, Nicholas Rowe, Ben Moor, Jane Guernier, Sean Cernow, David Sterne, Ed Cartwright, Michael Grady-Hall, Mark Carter, Cressida Bonas

Ve zkratce

Televizní adaptace stejnojmenného románu Mary Thorne je mladá, krásná, ale chudá žena, která vyrůstá pod střechou svého strýce doktora Thornea. Velkou část času dívka tráví ve společnosti rodiny Greshamů. Společně se dostávají do světa povinností, které dospělí mají. Poklidné vztahy ale naruší minulost, která po finanční stránce všechny zúčastněné rozhodí.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

No páni. Myslím, že jsem ještě nikdy neviděla seriál nebo film, ve kterém by byly postavy tak silně motivovány penězi. Snad ani Lakomec nedosahuje na to, co se dělo v tomto pilotu. Zkuste si to sami představit. Je to typické historické britské drama, takže milion postav z různých společenských vrstev. A všechny do jednoho se od rána do noci přetvařují, baví se jen o penězích a kují osobní či skupinové plány, jak si nahrabat co nejvíc.

Ze začátku OK, po chvilce vás to ale začne bavit. Přistihla jsem se, že dělám tisíc jiných věcí, než abych se musela soustředit na samotný pilot. Příběh neutíkal, vlastně vám ani nedokážu zrekapitulovat, co se tam stalo, protože prostě nevím. Jako u každé historické romance, i zde je samozřejmě pravá láska, dvojici brání ke štěstí jejich různorodé společenské postavení. On je bohatý a je mu to jedno, ona je chudá a tak morálně nezkažená, že ho prostě odkopne, protože mu nemůže zničit život. Kdyby všechny holky byly takové nezlatokopky :-)

Herci jsou nevýrazní, nikdo vám neutkví v paměti. Celkově je tato minisérie slabá, jen nedokážu říct, jestli je to nekvalitním zpracováním, nebo jen nešťastnou předlohou.
  • chemie mezi hlavní dvojkou
  • horší hamouny jsem asi nikdy neviděla
  • nic jiného než peníze vám v paměti neutkví
20 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Dokáže podle vás obstát a stát se hitem?

Další díly seriálu
Za každej like dostane autor bonbón! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře8zobraz všech 8 příspěvků
verunkabrožová

verunkabrožová

Ti herci mi absolutně nic neříkají,ne že neznám,ale jsou nemastní neslaní.
před 236 týdny
Destiny

Destiny

Hmm zní to zajímavě. A hraje tam Tom Hollaner. Zkusíme a uvidíme.
před 236 týdny
maikush222

maikush222

Tak Great Expectations bylo taky o penězích a podobný námět byl i ve War and Peace u Rostovů....
před 234 týdny
Další články k tématu