Facebook Twitter E-mail
3. dubna 2016

Scéna měsíce: Březen 2016

Vítáme vás u dalšího článku z naší rubriky, do které redaktoři vybrali scénu, která se jim za uplynulý měsíc nejvíce líbila, a zároveň svůj výběr zdůvodnili. A vy neváhejte napsat do komentářů tu vaši.

allyska

Bates Motel
herci
Freddie Highmore (Norman Bates), Karina Logue (Audrey)
scéna
Další Normanovo zabití
allyska

Nejvíce se mi v březnu líbila závěrečná scéna první epizody nové řady. Jelikož mě překvapilo, že Norman již tak brzy po Bradley zabije někoho dalšího. Navíc jsem si myslela, že se to s Emminou matkou protáhne na více epizod. Jakmile však Norman dostal další z výpadků a Audrey otevřel v matčině županu, věděla jsem, že tohle nedopadne dobře. Ale že si na ni vybije svůj vztek na svoji matku? Svůj strach z opuštění? Pěkné zakončení. Celkově nás díl hodně posunul v ději, když už se z Normana pomalu běžně stává Norma a jemu se smazává, co je realita a co ne. Když už je řeč o Normě, její netradiční žádost o ruku byla též skvěle zahraná. Je vidět, že už je opravdu zoufalá, když dá najevo svoji zranitelnost a požádá někoho o pomoc.

Furiant

House of Cards
epizoda
4×04 – Chapter 43 (4. 3. 2016)
herci
Kevin Spacey (prezident Francis Underwood), Sebastian Arcelus (Lucas Goodwin), Nathan Darrow (Edward Meechum)
scéna
Postřelení prezidenta
Furiant

Březen byl celkem nabitý měsíc. Dočkali jsme se nových sérií House of Cards, Daredevila i mnou oblíbeného Bosche. Ve všech těchto seriálech bylo několik scén, které by si zasloužily umístění v tomto článku. Jenže jsem mohl zvolit jenom jednu, a tak jsem vybral čtvrtou epizodu House of Cards a postřelení prezidenta, které proběhlo při setkání s jeho odpůrci. Lucas Goodwin byl novinář, jemuž se podařilo odkrýt nekalé politické praktiky manželů Underwoodových, jenže měl problém je dokázat. Přišel kvůli tomu o práci, byl zoufalý a už nevěděl, co dál. A tak se rozhodnul připravit prezidenta o život. Sice mi bylo jasné, že Underwood přežije, House of Cards bez Spaceyho by prostě nešlo, ale ten výstřel přišel tak nečekaně, tak z čista jasna, že jsem si musel pauznout přehrávání, abych se z toho vzpamatoval. Prezident tedy sice přežil, další výstřel však zabil šéfa jeho ochranky, Meechuma, který před svou smrtí ještě stihnul střelce zabít. Tvůrcům se tak podařilo v jedné scéně diváky šokovat i dojmout, což byl hlavní důvod, proč jsem nakonec zvolil tuto scénu.

Gabik.029

Agents of S.H.I.E.L.D.
epizoda
3×13 – Parting Shot (22. 3. 2016)
herci
Nick Blood (Hunter), Adrianne Palicki (Bobbi), Clark Gregg (Coulson), Ming-Na Wen (May), Iain De Caestecker (Fitz), Elizabeth Henstridge (Simmons), Chloe Bennet (Daisy), Henry Simmons (Mack)
scéna
Loučení s Hunterem a Bobbi
gabik.029

Za sebe musím říct, že jsem odchod Bobbi a Huntera tak brzy nečekala a do poslední chvíle jsem nemohla uvěřit tomu, že se s nimi skutečně loučíme. Poté, co se zvrtla akce v utajení, museli Bobbi s Hunterem učinit životní rozhodnutí a opustit S.H.I.E.L.D., aby ochránili jeho existenci. S.H.I.E.L.D. však pro ně nebyl pouhou prací. S.H.I.E.L.D. byl jejich rodina, která byla jejich odchodem zdrcena stejně jako Bobbi s Hunterem. Museli s nimi totiž přestřihnout veškerá pouta a jakýkoliv kontakt. Chtěli se s nimi ale rozloučit, přestože jim svá poslední slova sdělit nemohli. Někdy však slova nejsou potřeba a rozloučení proběhlo v baru u panáku jako u správných špionů. Jednalo se o velmi emotivní scénu, která se skutečně obešla beze slov, a přesto splnila svůj účel a diváků se dotkla.

lukascoolarik

Second Chance
epizoda
1×11 – Gelassenheit (25. 3. 2016)
herci
Adhir Kalyan (Otto Goodwin), Adan Canto (Connor Graff), Scott Menville (Arthur), Ciara Bravo (Gracie Pritchard), Robert Kazinsky (Jimmy Pritchard), Tim DeKay (Duval Pritchard)
scéna
Ottova oběť
lukascoolarik

Březen byl plný skvělých scén a já tak musel vybírat z řady seriálů, nakonec jsem se rozhodl uctít finále Second Chance, který už druhou šanci nejspíš nedostane. Poslední dvě epizody byly opravdu akční a v paměti mi utkla hlavně scéna v letadle. Otto se rozhodne učinit obrovskou oběť, která je jakousi omluvou za všechno špatné, co provedl, aby o ni nepřišel. Connor je šokován, když Otto poví Arthurovi svůj poslední příkaz, a sice dostat Gracie zpět na zem k jejímu otci a otevřít dveře letadla, aby z něj vypadl jak Otto, tak i Connor. Jimmy a Duval pak s údivem sledují sestup letadla a uvědomují si, co se vlastně stalo.

Pajky

Gotham
epizoda
2×16 – Prisoners (premiéra 28. 3. 2016)
herci
Benjamin McKenzie (Jim Gordon), Donal Logue (Harvey Bullock), John Doman (Carmine Falcone)
scéna
Jim Gordon se rozhodne zůstat v Gothamu
pajky

Fanoušci Gothamu musí být z letošní série vysloveně nadšení. Tvůrci se rozhodli opustit schéma „case of the week“ a místo toho každý týden servírují epizodu propojeného příběhu, který v závěru jistě skvěle vygraduje. Ale není třeba čekat až na závěr, protože každá epizoda nabízí několik lahůdkových záležitostí. Například ta poslední, kdy se Jim Gordon ocitl ve vězení takových okamžiků nabízí hned několik. Hned úvodní sekvence ukazující Gordonův život za mřížemi a následný rozhovor s ředitel věznice stojí za to. Později nabídne ještě povedenou scénu s útěkem, ale to nejlepší si schovali tvůrci až na konec. Gordon se tváří v tvář setká s tím nejméně pravděpodobným člověkem, který zosnoval jeho útěk a musí se rozhodnout, co bude dál. Červený most, do tváří šlehající vítr a vyhled na Gotham krčící se pod pochrmuřeným nebem. Sice bylo jasné, jak se Gordon rozhodne, ale stejně to na mě zapůsobilo a doufám, že podobných chvilek mi naservírují ještě spousty.


Které scény a ve kterých seriálech se za uplynulý měsíc vryly do paměti vám?

Líbilo se? Kdo nelikuje není SerialZoňák!
allyska
Autorka má ráda dobré seriály jakéhokoliv žánru a ještě raději si o nich zjišťuje nejrůznější informace, které pak píše na serialzone, je tu proto jako doma.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

vaicoska11
před 191 týdny
tato série gothamu je naprosto užasná doufám, že jim to tak vydrží.
Grounder
před 191 týdny
Chybí The 100 Lexa a Lincoln.
xAmperx
před 190 týdny
Já bych zařadil scénu Daredevil s Punisherem na střeše baráku, která byla...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY