6. 4. 2016

Novinka pod lupou: Marcella

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Marcella
Žánr drama / krimi
Stanice ITV
Premiéra 4. 4. 2016
Vysílání každé pondělí večer
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Sledovanost pilotu: –

Kdo?

Tvůrci Hans Rosenfeldt, Nicola Lader
Herci Anna Friel, Ben Cura, Youssef Kerkour, Laura Carmichael, Jamie Bamber, Nicholas Pinnock, Sinéad Cusack, Ian Puleston-Davies, Andrew Lancel

Ve zkratce

Marcella Backland obětovala svou skvěle se rozjíždějící kariéru u policie kvůli rodině. Nyní ale rozhodnutí lituje, manžel se totiž rozhodl, že už ji nemiluje a opouští ji. Marcella se vrací do práce, je přiřazena k jednotce vyšetřující případ sériových vražd, které jsou na chlup stejné jako ty, které hrdinka vyšetřovala před mnoha lety. Vrah tenkrát nebyl dopaden…

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Marcella si vás dokáže získat hned od první scény. Nevíte, co se děje, co se stalo, koho vidíte, ale nejde jinak než mít oči přilepené na obrazovce a ani nemrkat, čekat, co bude nebo nebude dál. Následující scéna mě pak hodně pobavila, protože i když ještě nešlo o zločin samotný, venku pršelo jako z konve, že skoro nešlo přes déšť nic vidět. Hned jsem si říkala, že to by fruiko jistě spokojeně pokýval hlavou :-)

Anna Friel je ve své roli naprosto famózní. Hned od první vteřiny jsem zapomněla na její předchozí role, ihned se pro mě stala policistkou. Přesně zapadá mezi ten typ silných a chytrých žen na straně zákona, které známe ze skandinávských kriminálek typu Forbrydelsen (případně amerického The Killing) nebo i z mnoha jiných britských krimi seriálů. To ale není na škodu, poslední roky je tento styl seriálů velmi populární, a to celosvětově. Marcella není jedinečná, přesto si drama své fanoušky určitě najde, i když sledují stále to stejné dokola.

Samotný případ je moc zajímavý. Líbí se mi spojení s minulostí, sériovost zločinů i to, že si s námi diváky tvůrci hrají a neřeknou nám přímo, kdo za vraždami stojí, resp. ukážou hned dva potenciální podezřelé. Já sama mám po první epizodě vlastní tip, jsem opravdu zvědavá, kdo nakonec bude jako vrah odhalen :-)

Prostředí už jsem částečně zmínila v úvodu v souvislosti s fruikem :-) Počasím seriál skvěle zapadá do svého žánru, seriál dokáže skvěle navodit pochmurnou atmosféru. Přijde mi, že Evropané jsou v tomto o dost lepší než Američané, ani u The Killing jsem neměla takový ten pocit příjemného, lehce strašidelného mrazení v zádech, zato všechny krimi piloty z Evropy, které jsem dosud viděla, mi tento stav navodit dokázaly.

Marcellu určitě doporučuju všem, kteří mají v oblibě serializované kriminálky, ideálně ty britské nebo skandinávské. Stojí to za to a herecký výkon hlavní hrdinky vás jen zahřeje u srdce. Jediné mínus, které bych našla, jsou rodinné problémy, bez kterých bychom se mi diváci obešli úplně stejně jako hlavní hrdinka. Ale teda je fakt, že když se s manželem začala prát a pak po střihu byla sama dole v pokoji, přemýšlela jsem, jestli on tam za ní někde na těch schodech neleží se zlomeným krkem… Celkově ty její výpadky by mohly být docela zajímavým zpestřením celého příběhu, předpokládám, že hrdince v budoucnu ještě hodně zavaří.
 • Anna Friel
 • mrazivá atmosféra
 • vzor v severských kriminálkách
 • ničím výjimečný seriál
 • rodinné problémy
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Pořádně si nevím co si o tom myslet. Svou místy temnou atmosférou to odkazuje na mistry severského detektivního žánru jako je The Killing nebo The Bridge, ale jakoby tomu něco chybělo. Příliš mnoho věcí je nastíněno jen v náznacích. To nemluvím ale o násilí, kterého je na obrazovce dostatek, možná až příliš. Jenže náznaky vedou jen k otázkám a ty zatím zůstávají bez odpovědí. Je jasné, že se jich dočkáme, ale zatím to působí jako laciný trik, kterým nás chtějí tvůrci dostat před obrazovky i za týden.Hlavní hrdinka si dokáže získat vaše sympatie, ať už je to osamělé pátrání po vrahovi, či ještě osamělejší vyrovnávání se se záletným manželem. Tohle všechno je podtrženo působivým soundtrackem, který všem přidává na úchylnosti.

 • Londýn (i když působí hrozně prázdně)
 • prší tam (alespoň chvilku)
 • herecké výkony
 • atmosféra
 • moc otázek, málo odpovědí
 • moc mě nebere v tomhle případě schéma před x dny
60 %
Mé hodnocení
Fruiko

Dáte novince šanci? Dokáže podle vás obstát a stát se hitem?

Další díly seriálu
Taky by ti myš neupadla, když to pošleš do světa. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře9zobraz všech 9 příspěvků
verunkabrožová

verunkabrožová

Přidáno do seznamu :)
před 226 týdny
zip

zip

Tahle recenze mi unikla, palec nahoru za banner na novinky pod lupou na úvodní stránce;)
před 224 týdny
Bersaba

Bersaba

Zkusila jsem s nadějí, že to bude něco jako Happy Valley, ale bohužel... Hlavní problém tu pro mě vězí...
před 223 týdny
Další články k tématu