8. 4. 2016

Novinka pod lupou: The Detour

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: The Detour
Žánr: komedie
Stanice: TBS
Premiéra: 11. 4. 2016 (pilot dostupný od 7. dubna)
Vysílání: každou neděli večer
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: -
Sledovanost pilotu: –

Kdo?

Tvůrci: Jason Jones, Samantha Bee
Herci: Jason Jones, Natalie Zea, Ashley Gerasimovich, Liam Carroll, Daniella Pineda

Ve zkratce

Komedie o jedné pošahané rodince, kterou vytvořili Jason Jones a Samantha Bee, když se inspirovali vlastními zkušenostmi z rodinných výletů. Nate je táta rodiny, který se rozhodne svou ženu a ratolesti vzít na dobrodružný výlet v autě. Každá část jejich výletu je doprovázena nějakým neštěstím, jelikož se jim nějak záhadně daří pořád se dostávat do nějakých malérů. Jestli existují nějaké další trable na jejich trase, rodinka je jistojistě objeví a vjede do nich po hlavě.

Podobné seriály

The Middle
Are We There Yet?
About a Boy
Married… with Children
Step by Step

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

ragelly

Tohle bylo… tak zvrhlý, až to bylo vtipný :D Já jsem celou dobu nevěděla, jestli mám být znechucená, nebo jestli se mám začít nahlas smát.

Možná budu nařčena, že tady dělám nějaké dvojité standardy, když odsuzuju Kutcherův zadek v Ranči a tady jim nechám klidně projít dívčinu první menstruaci v maloměstském bordelu… Ale nevím proč, zrovna u Detour mi to tak nějak zvráceně dává smysl a funguje to ke prospěchu seriálu.

Nechápu, jak se to stalo, ale dokonce ani ty děti mi tady nelezly na nervy. Jejich slovní přestřelky byly suprové a vtípek o tom, že jsou uneseni, byl naprosto famózní, při celé té scénce jsem se smála od začátku do konce.

Samotný závěr pak přinesl zajímavý twist, který navnadil na další sledování. Ve výsledku vlastně vůbec netušíme, jak pilot koresponduje s příběhem celého seriálu. Tento zvrat mi připomněl atmosféru Last Man on Earth, kde se podobný styl nečekaných událostí také využívá, i když samozřejmě jinak oba seriály nemají nic společného, takže víc v tomto srovnání opravdu nehledejte.

Ovšem někdy Detour zachází až přes čáru. Co si tak na první dobrou vybavuju, to byla hned na začátku polomrtvá opilá ségra, která ukazovala své ženské partie světu. Pokud si v prvních minutách myslíte, že jde o rodinnou komedii, tato scéna vás hned vyvede z omylu. Pak už jste připraveni i na to, co se stane dál, viz nevěstinec, menstruace, klení malé dcerky, Penys-lvania nebo útok močí.

+ Smějete se. Často.
+ zvrat na konci

- místy to překračuje hranici vkusu

Moje hodnocení pilotu: 80 %
Fruiko

Nemůžu si pomoct, ale prostě má slabost pro komedie, kdy nějaká totálně pošahaná rodinka jede na roadtrip. I když je to většinou děsně trapné a debilní. No vlastně vždycky. The Detour rozhodně není výjimkou, i když se mu musí nechat, že se neuvěřitelně snaží a vlastně když se na to podívám v kontextu letošních komedií, tak je to určitě nadprůměr.

Vtípky se pohybují od laciných, přes fekální a debilní po ty povedenější. Dobré je, že z každé kategorie jich je dostatek, takže se pořád něco děje a pilot příjemně utíká.

Děti jsou snesitelné, rodiče se chovají relativně rozumně v daných situacích a závěrečný cliffhanger také není k zahození. Místy mi to připomíná některé z lepších dílů Modern Family. Co si budeme povídat líbí se mi to. Což je blbý, protože to znamená, že to zruší. A já bych tak chtěl vidět i ten další roadtrip, protože tvůrci slíbili, že každou sérii bude jiný.

+ snesitelné děti
+ spousta vtipů všech kategorií
+ cliffhanger
+ jedna z lepších letošních komedií – ne že by byla nějaká konkurence

- asi to zruší

Moje hodnocení pilotu: 80 %

Dáte novince šanci? Dokáže podle vás obstát a stát se hitem?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře9zobraz všech 9 příspěvků
marzus

marzus

Tak toto treba skúsiť :D
před 233 týdny
sarhod79

sarhod79

Ne, děkuji, toto vidět nemusím.
před 233 týdny
Destinytte

Destinytte

Zkusím
před 233 týdny
Další články k tématu