Facebook Twitter E-mail
8. dubna 2016

Konec jedné éry. American Idol řekl farewell

American Idol je velkou součástí mého života. Soutěž jsem sledovala od začátku, když mi bylo 11 let. I když jsem Idol opustila před třemi lety, přesto jsem si nemohla finále odpustit a dobře jsem udělala. Šlo o epickou jízdu, která perfektně podtrhla to, o co v soutěži především šlo – talent.

O Idolu se toho napsalo za posledních patnáct let hodně. Přes všechny kritiky se mu ale nedá upřít jedno. Jde o obrovský celosvětový fenomén, jehož nepřítomnost v midseason programu Foxu jistojistě pocítíme. Většina finalistů a také spousta vítězů zůstala zapomenuta v hudebních dějinách. Nicméně pořadu se podařilo vyšvihnout ke hvězdám několik opravdových superstars, které díky němu září již mnoho let.

První vítězka Kelly Clarkson je již patnáct let jednou z nejvýraznějších popových hvězd. Když se po patnácti minutách finálové epizody začalo vysílat její předtočené vystoupení, kde Kelly i v pokročilém stavu těhotenství bezchybně zvládla dlouhé medley svých největších hitů od svého vítězství až dosud, už mi regulérně tekly slzy dojetí. A závěrečné a capella A Moment Like This? Neuvěřitelný zážitek. Písnička, která se stala hymnou celého pořadu a perfektním vystižením celé jeho podstaty. Gratuluju, Kelly, a tleskám!

Čtvrtá vítězka Carrie Underwood se proměnila z obyčejné farmářské holky v celosvětovou country superstar, která už doma ty sošky Grammy nemá snad ani kam dávat. Její vystoupení s porotcem Keithem Urbanem vzdalo hold žánrovému mixu country/rock, který zpěvačku perfektně charakterizuje. Samotná pocta žánru country přišla ale až posléze, když se snad všichni finalisté žánru sešli společně na jevišti. Ani byste neuvěřili, jak se lidé dokáží během několika málo let změnit! Díky bohu za popisky jmen. Já jen koukala, ani nemrkala a říkala jsem si jen „Jé, Lauren! Ježiš, Diana! To je Skyler?! Kree, jéé. Och, Kellie!“ A to nejen u country, ale u všech žánrových mashupů, které tato téměř dokonalá epizoda fanouškům soutěže nabídla.

Nemá cenu rozebírat každé vystoupení, šlo opravdu o prvotřídní ukázku talentu, který show za posledních patnáct let vytvořila, popisovat všechno postupně by zabralo celý den. Ale dovolte mi kromě Kelly vyzdvihnout ještě trio Jennifer Hudson, LaToya London a Fantasia – ty a capella harmonie na začátku Bridge Over Troubled Water?! To samotné musí posadit všechny kritiky na zadek!

Nyní nezbývá než zamáčknout slzu. Ať už byl Idol jakýkoliv, byl jednou z důležitých součástí mého mládí a i když ho poslední roky již nesleduji, jeho odchod ve mně vyvolal velké emoce.

Sbohem, Idole. Byl jsi první a jedinečný. Díky za všechny Kelly, Rubeny, Fantasie, Carrie, Taylory, Jordin, Davidy, Krise, Lee, Scotty, Phillipy, Candice, Caleby, Nicky a Trenty, které jsi nám ve svých patnácti sériích představil. Vytvořil jsi hvězdy, které nikdy nezhasnou. Na tvých prknech se odehrály desítky neuvěřitelných hudebních momentů, které mi vehnaly slzy do očí a vzrušením naježily chloupky na těle. A díky, že jsi nám dal epické finále, které nám připomnělo všechny úžasné zpěváky a jejich neuvěřitelný talent! Farewell… a jak říká Kelly: My Life Would Suck without You!

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Drunk_Queen
před 32 týdny
Škoda, zkazili ti článek :D. Ale fakt, jak pak budou moct lidi brát vážně...
ragelly
před 32 týdny
Tady u těch realitek je to očividně vždycky jen otázkou času. Spíš se...
Drunk_Queen
před 32 týdny
No očividně tyhle návraty nikdy moc nevychází, ale tak když je to baví. Navíc...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY