12. 4. 2016

Novinka pod lupou: Hunters

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Hunters
Žánr: drama / sci-fi / krimi / thriller
Stanice: Syfy
Premiéra: 11. 4. 2016
Vysílání: každé pondělí večer
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Natalie Chaidez
Herci: Nathan Phillips, Britne Oldford, Julian McMahon

Ve zkratce

Seriál se inspiruje bestsellerem Alien Hunter od Whitleyho Striebera. Poté, co dojde ke zmizení manželky významného agenta FBI, hrdina objeví tajnou vládní jednotku, která byla vytvořena k lovení skupiny nelítostných teroristů, kteří si říkají Hunters (Lovci). Je tu ale jeden malý zádrhel, Lovci nepochází z našeho světa.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Ve výsledku zklamání. Seriál začal slibně první scénou, která byla hodně tajemná a navnadila mě na to, co mělo přijít dál. Pak ale všechno pohřbili nudnými postavami v čele s nesympatickou hrdinkou, která má očividně nějaký vztah k záporákům, protože jinak by tam už nebylo zajímavého vůbec nic. Nevíme pořádně, kdo nepřátelé jsou, nevíme ani, o co jim jde. Jejich drsné hlášky a výhrůžky jsou sice zastrašující, ale jelikož neznáme jejich motivy, tak je nám v podstatě celkem jedno, jestli chtějí zničit město nebo celý svět.

Otázka proč provází celý seriál. Proč je (asi) jedna z nich členem týmu, který se je snaží zničit? Proč Lovcům tolik záleží na nějaké učitelce? Nebo se skrze ni snaží dostat k jejímu manželovi? Ale proč zrovna on, nějaký nevýrazný agent? Přijde mi, že si seriál snaží hrát na akčnější a modernější Akta X, nicméně tady samé otázky a žádné odpovědi nemají vyváženost v podobě charismatických postav, kterým fandíte za všech okolností.

Netvrdím ale, že seriál je úplný odpad. Dívat se na něj dá, pokud ho berete s rezervou. Nechybí akční scény ani trocha té romantiky. Ale spíš bych radila počkat si, až bude venku více dílů, potažmo celá série, a sjet to celé maratonem, protože pokud bude seriál pokračovat tímto stylem, tak vás to neustálé rozvíjení děje bez konce brzy dovede k šílenství.
  • tajemství a záhady
  • akce a očividně těžcí soupeři ala Terminátor
  • žádné odpovědi
  • několik nesympatických postav
50 %
Mé hodnocení
ragelly

Premisa zněla celkem fajn. Dokonce i trochu originálně. No dobře, ne zase tolik. Rozhodně ten nápad byl na tom seriálu asi to nejlepší. Zbytek se totiž kardinálně nepovedl. Ať už jde o způsob vyprávění, o snadno zapomenutelné postavy na kterých vám záleží asi tolik jako na obalu od žvýkačky, nebo o monstra, která vypadají, jako kdyby utekla z nějakého konkurenčního seriálu.Prostě těch 42 minut nějak přetrpíte a pak v klidu vymažete seriál z paměti a pokud máte nějakou soudnost, tak i z watchlistu, aby jste si na něj už nikdy nemuseli vzpomenout.

  • trochu toho mysteriózna
  • nudné postavy
  • nudný příběh
  • nudná akce
20 %
Mé hodnocení
Fruiko

Plánujete dát šanci novince? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Tohle přeci nemůžeš ostatním zatajit. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře7zobraz všech 7 příspěvků
Syrestesia

Syrestesia

Díky za tyhle recenze, ušetřili jste mi už dost času. :) Hunters škrtám. Teď váhám, jestli se pustit do...
před 225 týdny
ragelly

ragelly

Na to jsem sólo, dám si to večer po práci :)
před 225 týdny
Hrus

Hrus

Zkouknul jsem pilot. Bohužel jsem totiž nečetl tenhle článek, jinak bych si ušetřil 3/4 hodiny času. Se vším...
před 225 týdny
Další články k tématu