Facebook Twitter E-mail
15. dubna 2016

Game of Thrones směřuje ke zkrácené (dvoj)sérii

Aktualizováno 4. června: Režisér Jack Bender, který se letos ujal epizod The Door a Blood of my Blood, v rozhovoru potvrdil, že následující sedmá série bude mít pouze sedm epizod. Zpráva však stále není oficiální, stanice HBO se dosud o délce epizod nevyjádřila.

Fanoušci fantasy seriálu Game of Thrones (Hra o trůny) netrpělivě očekávají start šesté řady, nicméně tvůrci již nyní přemýšlí o potenciálním konci. Zatímco šestá série, která se na HBO začne vysílat od 24. dubna, bude mít klasicky 10 epizod, následně by příběh mohl být dovršen posledními 13 díly, které by byly rozděleny do sedmé a osmé řady.

Rozhovory o zkrácených závěrečných sériích jsou však podle stanice stále v začátcích. Prodloužení pro dvě série naráz je jednou z možností GoT budoucnosti, nicméně žádné rozhodnutí ohledně toho, kdy a jak seriál skončí, zatím nepadlo. „Veškeré rozhovory o konci Game of Thrones a počtu epizod následujících sérií jsou nyní pouze spekulativní,“ uvedl zástupce stanice v oficiálním vyjádření. „Současný plán je ten, že se sejdeme s D.B. Weissem a Davidem Benioffem a prodiskutujeme detaily až poté, co objednáme sedmou sérii.“

Pokud ke zkráceným sériím skutečně dojde, dost možná půjde o výsledek odklonění seriálu od knižních předloh. Prvních pět sérií bylo založeno na prvních pěti knihách George R. R. Martina, nicméně autor nebyl schopen dokončit šestou knihu před startem nové řady, román stále nemá pevné datum vydání. Ve výsledku se tedy nyní seriál ubírá vlastním směrem, přičemž se částečně opírá o osobní poznámky Martina.

Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

phoboska
před 83 týdny
Cítim nádych irónie :D
Nira
před 83 týdny
Nějak mi uniká, proč zrovna 13 dílů. A proč je rozdělovat do dvou sérií.
ragelly
před 76 týdny
Aktualizováno 4. června: Režisér Jack Bender, který se letos ujal epizod The...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY