16. 4. 2016

Novinka pod lupou: The Five

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: The Five
Žánr: drama / krimi / thriller
Stanice: Sky1
Premiéra: 15. 4. 2016
Vysílání: každý pátek večer
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Harlan Coben
Herci: Tom Cullen, O.T. Fagbenle, Lee Ingleby, Sarah Solemani

Ve zkratce

Před dvaceti lety si skupina přátel hrála venku u lesa. Během této doby zmizel za záhadných okolností pětiletý bratr jednoho z přátel, který se o mladšího bratra měl starat. O dvě desetiletí později se již všichni přes tragickou událost přenesli. Nyní se ale DNA malého chlapce ukáže na místě činu vraždy. Čtveřice přátel je nyní nucena znovu otevřít temnou kapitolu ze své minulosti.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

První epizoda ukázala velký potenciál. Přesto šlo o pomalý rozjezd, který se soustředil spíše na žánr psychologického dramatu než na zápletku samotnou. To se ale začalo měnit v posledních minutách první epizody, které vás skvěle navnadily na pokračování.

Seriál si krásně vyhrává s vizuálními prvky. Skrze celý díl dochází k proplétání přítomnosti a minulosti, flashbacky jsou vytvořeny zajímavě nejen obrazově, ale také jsou perfektně zakomponovány do současného příběhu. Vyvolávají nové otázky a bortí naše předpoklady, které jsme si během sledování o postavách vytvořili. Je jasné, že u tohoto seriálu můžete mít kolik tipů chcete, ale nepřijdete na to, co se stalo, až do poslední chvíle.

Herecké obsazení je v pohodě, ale nikdo na vás vyloženě nevykoukne z davu. Seriál asi nemá moc dispozicí na to stát se nějakým obrovským hitem, který poběží dekádu, ale to nevadí, naopak by mu to spíše uškodilo. Mnohem lepší bude užít si jednu sérii plnou záhad a zvratů, která bude završena s odpověďmi. Doufám.
  • spousta tajemství, nic není takové, jak se zdá
  • vizuální hra
  • pomalejší rozjezd
  • postavy neutkví v paměti
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Plánujete dát novince šanci? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Úderná hláška pro podporu sdílení. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře6zobraz všech 6 příspěvků
verunkabrožová

verunkabrožová

Tak tady u toho by mi hnedle nevadila celá série najednou :)
před 224 týdny
marzus

marzus

Trailer vyzerá bombovo, určite skúsim :)
před 224 týdny
Nikolina

Nikolina

Ja si to tiež určite pozriem ale asi nie hneď - radšej až po skončení si dám maratón.
před 224 týdny
Další články k tématu