Facebook Twitter E-mail
25. dubna 2016

Jak který seriál dopadne? Naše předpovědi ohledně ABC

Sezóna je u konce! Pojďme se podívat, jak si s co do prodlužování či rušení stojí dosud nerozhodnuté seriály. Přehled tradičně začínáme se stanicí ABC.

Pouhé dva týdny nás dělí od startu jednoho z nejdůležitějších týdnů v seriálovém světě – Upfronts. Týden, kdy stanice nadobro oznámí osudy všech svých seriálů, představí novinky a programová schémata pro další sezónu, je již za dveřmi.

Za posledních několik měsíců se na nás informace o prodlužování a rušení seriálů řinuly téměř bez přestávky. V naší sérii článků se zaměříme na rekapitulaci toho, jak si který kousek stojí, a podíváme se na šance, jaké mají prozatím nerozhodnutá dramata a komedie.

I když je konec sezóny, přesto se stanice ABC dosud nerozhoupala a premiéry se ještě nedočkaly dva seriály. Jedná se o druhou řadu Tajnosti a lži a novinku Uncle Buck. Prvního zmíněného seriálu se nedočkáme ani v létě, jeho premiéra je TBA, druhý začíná až v červnu. Logicky oba ve výčtu chybí, jelikož se nemáme, oč odpíchnout, a je proto nesmysl hádat jejich šance na přežití. V seznamu dále není ani drama Mistresses, jelikož se zde zabýváme pouze hlavní sezónou a Milenky jsou letním seriálem.

Stoprocentní jistoty

Šance na zrušení:
0 %
(již prodlouženo)

Grey's Anatomy (Chirurgové): původní tip 10 %
How to Get Away with Murder (Vražedná práva): původní tip 15 %
Scandal (Skandál): původní tip 5 %
Once Upon a Time (Bylo, nebylo): původní tip 35 %
Agents of S.H.I.E.L.D. (Agenti S.H.I.E.L.D.): původní tip 40 %
Quantico: původní tip 25 %
Modern Family (Taková moderní rodinka): původní tip 5 %
The Goldbergs: původní tip 10 %
The Middle (Průměrňákovi): původní tip 15 %
Black-ish: původní tip 20 %
Fresh Off the Boat: původní tip 30 %

Jedenáct seriálů stanice ABC již má jistý návrat v nové sezóně. Jsou mezi nimi převážně stálice, ať již ty dramatické, nebo komediální. Jedinou novinkou, která se mezi úspěšné probojovala, je nedělní drama Quantico. Naše tipy z midseason byly poměrně přesné, u většiny z nich jsme předpokládali návrat. Největší (z nejmenších) překvapení byli pro nás Agenti, kteří ze seznamu obnovených měli největší šanci na zrušení, a to 40 %. Jak je ale patrno, i zde nám podle výsledků seriálu převažovala šance toho, že se drama dočká prodloužení, což se následně také stalo.

Ještě si vydechněte

Již u ničeho nerozhodnutého nemůžete být v klidu :-)

Není to tak jednoznačné

Šance na zrušení:
30 %

Last Man Standing (Poslední chlap)
série: 5.
původní tip: 35 %
krátký komentář: Last Man je již tradičně každou sezónu posledním seriálem stanice, který se dozvídá radostné zprávy o svém prodloužení. Seriál si drží stabilní sledovanost, prodloužení vždy vázne pouze na domluvě, jelikož komedii produkuje jiné studio, které s ABC musí nejprve pořešit poplatky.

Šance na zrušení:
35 %

The Real O'Neals
série: 1.
původní tip: nebyl
krátký komentář: Seriál začal až v midseason, v prvním tipovacím kole proto ještě nebyl zařazen. O'Nealovci mají průměrnou sledovanost, nicméně jsou seriálem ve vlastnictví ABC a žánrově výborně zapadají do programové orientace stanice, takže pokud si to vyloženě nepokazí, jejich levná výroba a průměrnost v ostatních směrech by této šílené rodince měla stačit na druhou sezónu.

Ředitel stanice je na vážkách

Šance na zrušení:
40 %

Nashville
série: 4.
původní tip: 50 %
krátký komentář: Podobně jako Last Man Standing, i Nashville pochází od jiného studia, proto vyjednávání o nové sérii každý rok trvá. Nashville má slabou sledovanost, nicméně stanice na seriálu vydělává mnoha dalšími způsoby včetně živých koncertů a televizních hudebních speciálů. Seriál se tak pravděpodobně dočká ještě jednoho prodloužení, přičemž dost možná bude oznámeno, že půjde o poslední, třeba i zkrácenou sérii.

Šance na zrušení:
45 %

American Crime
série: 2.
původní tip: nebyl
krátký komentář: Slabá sledovanost, nicméně American Crime se těší velké oblibě ze strany kritiků. První série z něj udělala silného hráče na poli prestižních televizních ocenění včetně Emmy a Zlatých glóbů. Podle dostupných informací má ABC tento seriál ve velké oblibě a očekává se proto, že se vrátí se třetí řadou, a to i přes nízkou sledovanost.

Šance na zrušení:
50 %

Castle (Castle na zabití)
série: 8.
původní tip: 60 %
krátký komentář: Všichni moc dobře víme, jak to s Castlem aktuálně vypadá. Sledovanost jde poslední roky dolů, přičemž náklady na výrobu se neustále zvyšují. Velkou roli v tom hrají platy herců, kteří si za osm let v seriálu vybudovali solidní jméno. A tak se stanice rozhodla, že jednu ze dvou hlavních hvězd vyšoupne pryč, aby si mohla dovolit druhou hvězdu a finální zkrácenou sérii. Nathan nikdy neřekl, že bez Stany točit nebude, dokonce se proslýchá, že se oba na place poslední dobou nemohli vystát. Takže je dost možné, že devítka bez Beckettové skutečně vznikne. Prozatím se ale nepřikláníme ani na jednu stranu a zůstáváme s našim tipem neutrální, protože v tomto případě se stát může opravdu oboje. O tom svědčí i vyjádření tvůrců, kteří si prý přichystali dva potenciální konce osmé řady, season a series finale.

Na hrobníkově vrtkavé lopatě

Šance na zrušení:
60 %

Dr. Ken
série: 1.
původní tip: 50 %
krátký komentář: Společnost Sony TV, která seriál produkuje, má u ABC ve hře čtyři piloty pro další sezónu. Prodloužení jsou často oddalována kvůli testování potenciálních novinek. Rozhodnutí o tom, zda ABC prodlouží LMS i Kena, nebo případně jen jedno z toho, bude záležet na tom, jak moc si stanice bude věřit se svými vícekamerovými piloty.

Šance na zrušení:
70 %

The Family
série: 1.
původní tip: nebyl
krátký komentář: Podle dostupných informací drama stále má slabý puls, ale opravdu jen slabý. Jeho sledovanost je podprůměrná, trošku to zachraňují čísla z DVR. Z dvojice Family-Catch si tak rodinka stojí o chlup lépe, šance v prodloužení ale nejsou vysoké ani pro jeden z těchto seriálů.

Oběma nohama v seriálovém hrobě

Šance na zrušení:
80 %

The Catch
série: 1.
původní tip: nebyl
krátký komentář: Zde už se dostáváme k poměrně jasným předpovědím. The Catch, novinka z dílny Shondalandu, diváky nezaujala. Nízká sledovanost a nyní již téměř nulová propagace ze strany stanice nasvědčují, že se seriál po první řadě odebere do seriálového nebe a bude dělat společnost dramatu Off the Map.

Šance na zrušení:
85 %

The Muppets
série: 1.
původní tip: 70 %
krátký komentář: Mělo jít o hit sezóny. Poměrně rychle se ale z Muppetů jeden z největších propadáků. Stanice dala seriálu v půlce sezóny ještě jednu šanci, když vyhodila původní showrunnery a nabrala nové, kteří přislíbili návrat k původní myšlence. Bohužel ale fanoušci tak shovívaví již nebyli a sledovanost tak i v posledních měsících klesá a klesá… Druhá série by byla spíše zázrak.

Šance na zrušení:
90 %

Agent Carter
série: 2.
původní tip: nebyl
krátký komentář: Ach, Agentka. Ačkoliv jde o marvelovského miláčka diváků, bohužel Američané názory nás Evropanů nesdílí. První série byla ještě v pohodě, úspěšná vyplňovačka v přestávce série Agentů. Druhá řada, která přesídlila do Los Angeles, už ale byla sledovanostním propadákem od začátku do konce. Podle dostupných informací poslední pomyslný hřebíček do rakve Agentka dostala, když stanice začala vážně uvažovat o pilotu Most Wanted.

Šance na zrušení:
95 %

Galavant
série: 2.
původní tip: 80 %
krátký komentář: A máme tady nejslabšího, který dostává padáka. Co k tomu dodat? Hodí se snad jen nechápavé meme s Jackiem Chanem. Pro komunitu u nás na SerialZone je Galavant jasný favorit, který by se mohl vysílat ve stejném stylu, v jakém byly natočeny první dvě série, dalších dvacet let. Bohužel za louží názor nesdílí a na Galavanta se zvysoka vykašlali. Je jasné, že druhá série byla pro Gala poslední, čemuž také napovídá to, že představitel hlavní role si již zamluvil místo v jiném pilotu.

Naprosto určitě a neodvolatelně zrušené

Šance na zrušení:
Zrušeno

Blood and Oil: původní tip 95 %
Madoff: původní tip nebyl
Of Kings and Prophets: původní tip nebyl
Wicked City: původní tip Zrušeno

V ukončených seriálech je seznam o poznání kratší. Oficiálně byly zrušeny pouze dvě novinky – Of Kings and Prophets a Wicked City. Madoff byl dvoudílná minisérie, u které se ani nedalo počítat, že by mohla pokračovat. No a Blood and Oil? Oficiální zrušení zatím nepřišlo a asi ani nepřijde, nicméně my už dávno umíme číst mezi řádky a víme, co znamená zkrácení série, ukončení natáčení a nenápadné zmizení z programu…


O které nerozhodnuté seriály se bojíte a které byste naopak uložili sami k věčnému spánku? Mrzí vás některé zrušení? A která prodloužení jste oslavili?

Líbilo se? Kdo nelikuje není SerialZoňák!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

angel216
před 81 týdny
Agent C. by mě tedy mrzela. I The Family mi je docela líto, je to super seriál...
rebeccacarf
před 81 týdny
Ach ne, Agentka a Galavant patří mezi moje nejoblíbenější...
LuciaG
před 81 týdny
Napriek tomu, sa to vedelo už dlhšie, že Galavanta nepredĺžia a druhú sériu...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY