Facebook Twitter E-mail
27. dubna 2016

Jak který seriál dopadne? Naše předpovědi ohledně CBS

Sezóna je u konce! Pojďme se podívat, jak si co do prodlužování či rušení stojí dosud nerozhodnuté seriály. Pokračujeme stanicí CBS.

Pouhé dva týdny nás dělí od startu jednoho z nejdůležitějších týdnů v seriálovém světě – Upfronts. Týden, kdy stanice nadobro oznámí osudy všech svých seriálů, představí novinky a programová schémata pro další sezónu, je již za dveřmi.

Za posledních několik měsíců se na nás informace o prodlužování a rušení seriálů řinuly téměř bez přestávky. V naší sérii článků se zaměříme na rekapitulaci toho, jak si který kousek stojí, a podíváme se na šance, jaké mají prozatím nerozhodnutá dramata a komedie.

Stanice CBS si podobně jako ostatní nechává rozhodnutí o zrušení seriálů pomalu až na poslední chvíli. Stihla sice už obnovit 11 seriálů, ale není mezi nimi žádná novinka. Naopak zrušení už jednu novinku potkalo.

Stoprocentní jistoty

Šance na zrušení:
0 %
(již prodlouženo)

2 Broke Girls (2 $ocky): původní tip 35 %
The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku): původní tip 0 %
Blue Bloods (Spravedlnost v krvi): původní tip 20 %
Elementary (Sherlock Holmes: Jak prosté): původní tip 80 %
Hawaii Five-0 (Hawaii 5–0): původní tip 40 %
Madam Secretary: původní tip 20 %
Mom (Máma): původní tip 10 %
NCIS (Námořní vyšetřovací služba): původní tip 1 %
NCIS: Los Angeles (Námořní vyšetřovací služba L. A.): původní tip 60 %
NCIS: New Orleans: původní tip 5 %
Scorpion (Tým Škorpion): původní tip 15 %

Jedenáct seriálů stanice CBS (stejně jako na ABC) již má jistý návrat v nové sezóně. Převážně se jedná o ratingové hity stanice, které budeme vídat ještě dlouho. Stejně tak ale mezi nimi najdeme i takové, které na první pohled ratingově nezáří, přesto se jedná pro CBS o důležité kousky. Hawaii Five-0 i Blue Bloods jsou důležitými stálicemi pátečních večerů, Elementary je zase pro stanici díky syndikaci zlatý důl. Mom i 2 Broke Girls jsou v současné komediální krizi bezpečnými sázkami na jistotu.

Ještě si vydechněte

Šance na zrušení:
15 %

Life in Pieces
série: 1.
původní tip: 10 %
krátký komentář: První řada Life in Pieces sice už skončila, ale seriál se od svého počátku vyhnul extrémnímu poklesu sledovanosti a dokázal těžit z předskokana The Big Bang Theory. Tohle je model, který jako jeden z mála na stanici funguje (v současné době pro The Odd Couple), takže se dá čekat, že stejně jako The Odd Couple loni, i letos bude Life in Pieces prodloužen. Navíc stanice už zrušila Mike & Molly a Angel from Hell, takže nemá moc z čeho vybírat a pravděpodobně na straně komedií obnoví vše. Life in Pieces je pro ni ze skupiny neobnovených ta nejjistější volba.

Není to tak jednoznačné

Šance na zrušení:
25 %

The Odd Couple
série: 2.
původní tip: nebyl
krátký komentář: The Odd Couple má za sebou sice teprv jen pár dílů z druhé řady, už teď je ale jasné, že výsledky nebudou příliš vybočovat z loňských vyjetých kolejí. Stejně jako loni The Odd Couple následuje po TBBT a stejně jako loni si drží rating nad 1.5. Čísla sice nejsou tak oslnivá jako u TBBT, ale na to, že seriál stanice téměř nepromovala a první epizody nechala jet po opakováních TBBT, ne po nových epizodách, jsou velmi dobrá.

Šance na zrušení:
35 %

Criminal Minds (Myšlenky zločince)
série: 11.
původní tip: 30 %
krátký komentář: Přestože má Criminal Minds i ve své jedenácté sezóně pořád skvělou sledovanost, pozice seriálu na CBS až tak jistá není. Seriál produkují ABC Studios společně se CBS TV Studios, ale náklady platí CBS a většina zisku, hlavně tedy z mezinárodní syndikace, jde ABC. CBS pravděpodobně chtěla vidět, jak si povede spin-off Beyond Borders, než vynese jakékoli rozhodnutí o osudu Criminal Minds. Všeobecně se ale má za to, že novou sezónu dostane.

Ředitel stanice je na vážkách

Šance na zrušení:
40 %

Criminal Minds: Beyond Borders
série: 1.
původní tip: nebyl
krátký komentář: Criminal Minds: Beyond Borders je seriál, od kterého jsem čekal o dost míň. Všichni si určitě pamatujeme, jak fungoval příběhově dost podobný Crossing Lines na NBC a jak v rámci sledovanosti fungují spin-offy obecně. Oba tyto faktory mi indikovaly, že to nebude až taková sláva, jak se stanice tvářila, že bude. Na jednu stranu tvoří CM: BB stabilní blok s Criminal Minds a plně v timeslotu nahrazuje Code Black. Sledovanostně je na tom v současnosti líp než Supergirl nebo Limitless a dokonce i nad mými očekáváními. Z ratingů jde ale vidět, že táhne (ostatně jako spousta podobných kriminálek) hlavně starší publikum, na kterém stanice nevydělá. Existuje zde poměrně velká možnost, že CBS obnoví pouze mateřský seriál, ale osobně si myslím, že obnoví oba.

Šance na zrušení:
40 %

Supergirl
série: 1.
původní tip: 30 %
krátký komentář: Supergirl byl jeden z nejočekávanějších seriálů nové sezóny, což se potvrdilo na sledovanosti pilotu. Bohužel pak rating šel dolů a v současné době se pohybuje někde kolem 1.3 a sledovanost je na úrovni 6 milionů diváků. Šance seriálu nezvyšuje ani to, že ho neprodukuje stanice, ale studio mimo CBS, takže případná syndikace stanici nevydělá tolik jako seriál plně vlastněný a produkovaný CBS. Na druhou stranu Supergirl je už teď značka, kterou každý pozná. Seriál se pravděpodobně dočká obnovení, ale pokud příští rok své výsledky nezlepší, bude ve velkém nebezpečí.

Šance na zrušení:
55 %

Limitless
série: 1.
původní tip: 35 %
krátký komentář: Limitless je poměrně velká záhada. Na jedné straně podobný seriál na komerčních televizích nenajdete. Na druhé straně zase stojí menší divácký zájem, než by si seriál zasloužil. V současné době je na tom sledovanostně hodně podobně jako Supergirl, ratingově hůř. Jistou šanci na obnovení mu dává fakt, že ho přímo vlastní a produkuje CBS. Zda se ale stanice spokojí se sledovaností, která se posledních osm epizod pohybovala na úrovni 6 milionů diváků, je ale ve hvězdách. Pokud stanice seriál zruší, nebudu se tomu příliš divit. Mrzet mě to ale bude.

Na hrobníkově vrtkavé lopatě

Šance na zrušení:
60 %

Code Black
série: 1.
původní tip: 55 %
krátký komentář: Code Black se zdál být na začátku sezóny novinkou, kterou CBS vybočí ze zajetých kolejí kriminálek. I když ve svém timeslotu příliš konkurence neměl, sledovanostně příliš nezářil. 7–8 milionů diváků na CBS by pro seriál nebyla dobrá zpráva, ale letos je situace jiná – sledovanost klesla všem a Code Black by mohl mít šanci. Tu posiluje i tvrzení ředitele CBS Leslieho Moonvese, že obnoví pět novinek, z nichž čtyři CBS vlastní. Vzhledem k tomu, že seriály, které CBS vlastní a mají velkou šanci na obnovení jsou Criminal Minds: Beyond Borders a Limitless. Na druhou stranu, obnovení se určitě dočká i Supergirl a Life in Pieces, které CBS nevlastní, takže zbývá pouze jedno místo – a to by mohl být Code Black. Rozhodovat se bude pravděpodobně mezi ním a pilotem Bunker Hill.

Šance na zrušení:
65 %

CSI: Cyber (Kriminálka: Oddělení kybernetiky)
série: 2.
původní tip: 90 %
krátký komentář: Se CSI: Cyber je to těžké. Na jednu stranu seriál v USA téměř nikdo nesleduje a ratingová čísla jsou ostudou CBS. Na druhou stranu seriál vydělává nemalé peníze v mezinárodní syndikaci. Možná právě proto nechala CBS jet seriál v timeslotu (neděle 22:00), ve kterém nechtěla kazit potenciálně úspěšnější domácí seriál. Tomu nasvědčuje i to, že v CSI: Cyber v timeslotu před měsícem vystřídal Elementary, který si stanice ponechává vyloženě jen kvůli mastně zaplacené syndikaci. Třetí řada kyberkriminálky není úplně nemožná, dost možná se bude jednat o zkrácenou sérii.

Oběma nohama v seriálovém hrobě

Šance na zrušení:
90 %

Rush Hour
série: 1.
původní tip: nebyl
krátký komentář: Rush Hour je pravděpodobně novinka, o kterou byl tuto sezónu nejmenší zájem, i když pochází od CBS. Na druhou stranu možná stanice tajně doufala, že by se mohlo jednat o černého koně a že by mohla zaujmout. Bohužel, nestalo se a sledovanost Rush Hour je hluboko pod tím, co by stanice byla schopna akceptovat. Navíc seriál neprodukuje přímo CBS, což dává obnovení ještě méně šancí než obvykle. Pokud letos CBS Rush Hour nezruší, my zrušíme předpovědní články.

Naprosto určitě a neodvolatelně zrušené

Šance na zrušení:
Zrušeno

Angel from Hell: původní tip 70 %
The Good Wife (Dobrá manželka): původní tip 55 %
Mike & Molly (Mike a Molly): původní tip Zrušeno
Person of Interest (Lovci zločinců): původní tip nebyl

U většiny seriálů, které příští rok na CBS nepotkáme, se jednalo o zrušení s oznámením poslední řady. Jak The Good Wife, tak i Mike & Molly a Person of Interest tak měli šanci důstojně ukončit příběhové linky. Naopak Angel from Hell je zatím jediná novinka, kterou CBS zrušila ještě před koncem sezóny – ostatní si ponechává na rozhodnutí až do Upfronts. Programem se mihlo ukončení CSI, ale to zde už neřadíme.


O které nerozhodnuté seriály se bojíte a které byste naopak uložili sami k věčnému spánku? Mrzí vás některé zrušení? A která prodloužení jste oslavili?

Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Kolombo
před 76 týdny
Co mě hodně překvapilo je Elementary. Sice syndikace královská, ale ta...
Seraphine313
před 76 týdny
Jj, docela se divím, že to WGN/Hulu chce akceptovat a neodstoupí od smlouvy.
marzus
před 76 týdny
Pravdu povediac, je mi smutno za Rush Hour :/

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY