Facebook Twitter E-mail
1. května 2016

Jak který seriál dopadne? Naše předpovědi ohledně Foxu

Sezóna je u konce! Pojďme se podívat, jak si s co do prodlužování či rušení stojí dosud nerozhodnuté seriály. Přehled pokračuje stanicí Fox.

Pouhé dva týdny nás dělí od startu jednoho z nejdůležitějších týdnů v seriálovém světě – Upfronts. Týden, kdy stanice nadobro oznámí osudy všech svých seriálů, představí novinky a programová schémata pro další sezónu, je již za dveřmi.

Za posledních několik měsíců se na nás informace o prodlužování a rušení seriálů řinuly téměř bez přestávky. V naší sérii článků se zaměříme na rekapitulaci toho, jak si který kousek stojí, a podíváme se na šance, jaké mají prozatím nerozhodnutá dramata a komedie.

Fox se letos vyšvihl. Stanice na podzim vydala průlomové prohlášení. V tiskové zprávě uvedla, že přestává přihlížet k ratingům a sledovanosti Live+SD, tedy v premiérový večer a noc. Jde o to, že spousta lidí aktuálně preferuje nahrávání pořadů na DVR a sledování živě obecně opadá. Jsou proto důležitější čísla Live+3 (sledování za tři dny) a Live+7 (sledování za týden).

Co nás ale nejvíce ohromilo, že tohle všechno nebyly jen plané řeči. Skutečně jsme se již dočkali od stanice spousty velmi příjemných zpráv, ve které jsme ani nedoufali! Scream Queens, Bones nebo Lucifer, všichni se můžou radovat z nových sérií, i když tomu sledovanost povětšinou nenapovídala.

Stoprocentní jistoty

Šance na zrušení:
0 %
(již prodlouženo)

Bob's Burgers (Bobovy burgery): původní tip 0 %
Bones (Sběratelé kostí): původní tip 70 %
Brooklyn Nine-Nine: původní tip 35 %
Empire: původní tip 0 %
Gotham: původní tip 10 %
The Last Man on Earth (Poslední chlap na Zemi): původní tip 40 %
Lucifer: původní tip nebyl
New Girl (Nová holka): původní tip 30 %
Rosewood: původní tip 20 %
Scream Queens: původní tip 0 %
The Simpsons (Simpsonovi): původní tip 0 %

Jak už jsme psali v úvodu, stanice Fox se neřídí sledovaností. Proto se mezi prodlouženými seriály objevují i některé kousky, které jsme původně neviděli tak optimisticky. Největší šanci na zrušení od nás dostalo drama Bones (70 %), které si u diváků vede opravdu slabě. Tam ale byla situace zachráněna oznámením poslední série, která navíc bude zkrácena na 12 epizod. U ostatních seriálů jsme byli víceméně optimističtí, když i podle nás převažovala šance na obnovení před šancí na zrušení.

Ještě si vydechněte

Šance na zrušení:
5 %

Family Guy (Griffinovi)
série: 14.
původní tip: 5 %
krátký komentář: Family Guy je jediný animák, kterému oznámení o prodloužení trvá. Ostatní dostávají zprávy předem, aby rovnou mohli začít připravovat nové animace. Každopádně nepochybujeme o tom, že Family Guy se na podzim vrátí. Mnohdy má totiž lepší výsledky než Simpsoni. A taky je to veterán, kterého by si stanice nedovolila jen tak utnout bez předchozího oznámení.

Šance na zrušení:
15 %

The X Files (Akta X)
série: 10.
původní tip: nebyl
krátký komentář: Ačkoliv se o nových epizodách Akt X mluvilo spíše jako o minisérii, úspěch u diváků i po tolika letech dokázal, že seriál stále nepatří do starého železa. Tvůrce se v posledních měsících vyjadřoval o tom, že už přemýšlí nad dějem nových epizod. Stejně tak David a Gillian tvrdí, že nejsou proti dalšímu pokračování. Pravděpodobně se nových dílů nedočkáme hned v příští sezóně, nicméně v následujících letech se s námi Mulder a Scullyová určitě opět setkají.

Není to tak jednoznačné

V této kategorii jsme nikoho nenašli!

Ředitel stanice je na vážkách

Šance na zrušení:
40 %

Sleepy Hollow (Ospalá díra)
série: 3.
původní tip: 85 %
krátký komentář: Vypadá to, že ani malá sledovanost, ani dvě obrovské smrti nedokážou poslat Ospalou díru k věčnému spánku. Podle různých zdrojů se stanice seriálu drží zuby nehty a hledá všemožné způsoby, jak ho prodloužit pro čtvrtou, pravděpodobně zkrácenou sérii. Ačkoliv jsme původně tipovali 85 % pro zrušení, tentokrát už to vidíme optimističtěji. Pořád je velká šance, že Sleepy bude zrušen, nicméně bychom se nedivili, kdyby se seriál v příští sezóně v programu opět objevil.

Na hrobníkově vrtkavé lopatě

Šance na zrušení:
70 %

Grandfathered
série: 1.
původní tip: 65 %
krátký komentář: S novými komediemi to nevypadá moc dobře. Grandfathered je na tom aktuálně o chlup lépe, nicméně jeho šance a šance The Grinder se neustále střídají. Je možné, že jeden z nich přežije. Pokud ano, tak pravděpodobně dostane zkrácenou sérii a bude odsunut jako náhrada do midseason.

Oběma nohama v seriálovém hrobě

Šance na zrušení:
80 %

The Grinder
série: 1. 75 %
původní tip:
krátký komentář: The Grinder měl celou sezónu ještě nižší sledovanost než Grandfathered, i když v posledních týdnech se jejich čísla vyrovnávají. Už loni v květnu se ředitelka stanice nechala slyšet, že pilot The Grinder je pravděpodobně nejzábavnější první epizoda, jakou kdy viděla. Diváci ale očividně tento názor nesdílejí. Pokud se Grinder dočká prodloužení, půjde o jedno z největších překvapení sezóny.

Šance na zrušení:
90 %

Bordertown
série: 1.
původní tip: 55 %
krátký komentář: První dva tři díly to vypadalo nadějně, a pak to diváci kompletně vzdali. Seriálu nepomohlo vyhození z primetime programu ani neustálé přesouvání na jiný čas každý druhý týden. S tímto animákem stanice nezabodovala. S tím, jak je výroba náročná, pravděpodobně Bordertown zůstane pouze u 13 epizod.

Šance na zrušení:
95 %

Cooper Barrett's Guide to Surviving Life
série: 1.
původní tip: 50 %
krátký komentář: Tady již máme neoficiální zrušení. Seriál byl nejprve odebrán z primetime programu, když se vysílal již od půl osmé večer. Před několika týdny ho pak stanice stáhla úplně. Není jasné, kdy (a zda) budou zbylé epizody odvysílány.

Šance na zrušení:
95 %

Second Chance
série: 1.
původní tip: 90 %
krátký komentář: Second Chance druhou šanci nedostane. Moderní verze Frankensteina u diváků propadla a drama bylo rychle odsunuto do seriálového domova důchodců aneb na páteční večer. Zde dohořel bez jakékoliv propagace. I když nebyl oficiálně zrušen, nikdo nic jiného nečeká.

Šance na zrušení:
95 %

Minority Report
série: 1.
původní tip: 95 %
krátký komentář: I když už je seriál čtyři měsíce pryč z programu, rozhodnutí o zrušení zatím nepadlo. Každopádně už u prvních předpovědí bylo jasné, že tento sci-fi propadák, který je navíc finančně velmi nákladný, si stanice u těla držet nebude.

Naprosto určitě a neodvolatelně zrušené

Ani se tomu nechce věřit, ale oficiálně potvrzené rušení od stanice Fox zatím nemáme!


O které nerozhodnuté seriály se bojíte a které byste naopak uložili sami k věčnému spánku? Mrzí vás některé zrušení? A která prodloužení jste oslavili?

Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

shakespeare
před 80 týdny
Taky mi prodlouzili vsechno. Tak se mam aspon na co tesit a cekat a cekat...
teraxa
před 80 týdny
Mě jako obvykle těší B99 :)
Motna
před 80 týdny
Jsem rád za Novou holku, ale už chci slyšet zprávy o prodloužení Family...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY