3. 5. 2016

Jak který seriál dopadne? Naše předpovědi ohledně NBC

Sezóna je u konce! Pojďme se podívat, jak si co do prodlužování či rušení stojí dosud nerozhodnuté seriály. Poslední na řadě je stanice NBC.

Jak který seriál dopadne? Naše předpovědi ohledně NBC

Pouhé dva týdny nás dělí od startu jednoho z nejdůležitějších týdnů v seriálovém světě – Upfronts. Týden, kdy stanice nadobro oznámí osudy všech svých seriálů, představí novinky a programová schémata pro další sezónu, je již za dveřmi.

Za posledních několik měsíců se na nás informace o prodlužování a rušení seriálů řinuly téměř bez přestávky. V naší sérii článků se zaměříme na rekapitulaci toho, jak si který kousek stojí, a podíváme se na šance, jaké mají prozatím nerozhodnutá dramata a komedie.

NBC, podobně jako ostatní stanice, s předstihem obnovila své stálice. Do obnovení zařadila i čtyři své novinky – hned zkraje sezóny Blindspot, pak tutovku Chicago Med, překvapení sezóny Superstore a nakonec i kriminálku Shades of Blue. Na druhé straně stanice také nebyla střídmá – zrušila hned pět svých seriálů, všechno novinky. Vyřešit pro ni zbývá několik posledních kousků.

Stoprocentní jistoty

Šance na zrušení:
0 %
(již prodlouženo)

The Blacklist (Černá listina): původní tip 0 %
Blindspot: původní tip 0 %
Chicago Fire: původní tip 0 %
Chicago Med: původní tip 10 %
Chicago P.D.: původní tip 0 %
Grimm: původní tip 65 %
Law & Order: Special Victims Unit (Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti): původní tip 20 %
Shades of Blue: původní tip 60 %
Superstore: původní tip 25 %

Deset seriálů stanice má jistý návrat v nové sezóně. Stanice odměnila hlavně své hity z dílny Dicka Wolfa a Jona Bokenkampa. Lehkým překvapením bylo obnovení Shades of Blue. Naopak Superstore překvapil hned ze začátku slušnými výsledky a prodloužení si plně zasloužil.

Ještě si vydechněte

Co stanice mohla, to obnovila.

Není to tak jednoznačné

Tady to už taky vyřešila.

Ředitel stanice je na vážkách

Šance na zrušení:
40 %

The Carmichael Show
série: 2.
původní tip: nebyl
krátký komentář: The Carmichael Show sice nepředvádí kdovíjaké výsledky, ale je to čím dál tím větší miláček kritiků. Větší šanci na obnovení mu dává prestiž, kterou NBC vytváří. A navíc, co je má vlastně za konkurenci na stanici? Crowded? Telenovelu? Undateable? Všechny mají horší výsledky; komedie, co chtěla NBC obnovit, už obnovila. Ze zbývajících kousků má Carmichael rozhodně největší šance, i když téměř nepřebírá diváky, které mu nabízí předskokan Little Big Shots.

Šance na zrušení:
45 %

The Mysteries of Laura
série: 2.
původní tip: 70 %
krátký komentář: Loni běžela Laura v timeslotu, ve kterém aktuálně běží Heartbeat. Výsledky sice neměla výborné, ale byla spolehlivým tahounem jedné a té samé skupiny diváků. Přeloženo – stanice se na ni mohla spolehnout. Stejně se tak dělo i letos a i když stanice nejdřív objednala jen 13 epizod, nakonec přidala ještě další 3. Pokud se do konce sezóny nestane nic špatného, NBC se na Lauru spolehne pravděpodobně i příští rok v 13epizodní řadě.

Šance na zrušení:
55 %

Crowded
série: 1.
původní tip: nebyl
krátký komentář: Crowded je tak trochu oběť svého timeslotu. Jede v neděli po The Carmichael Show, z kterého už tak nemá moc diváků, ale snaží se bojovat. Sledovanostně má 3–5 milionů diváků, rating se nebezpečně posouvá směrem dolů od 1.0. Na druhou stranu si myslím, že kdyby seriál premiéroval v jiném timeslotu, ideálně jako Superstore v pondělí, měl by jiná čísla. A troufám si tvrdit, že na NBC to vědí také a pro Crowded místo hledají.

Na hrobníkově vrtkavé lopatě

Ne, ani tady nic nenajdete.

Oběma nohama v seriálovém hrobě

Šance na zrušení:
80 %

Telenovela
série: 1.
původní tip: 75 %
krátký komentář: Telenovela je aktuálně o chlup nad zrušením. Není to sice propadák jako Game of Silence nebo Truth Be Told, ale výsledky zrovna nejsou výstavní. Ze začátku mu nepomohlo neustálé přehazování z timeslotu do timeslotu, po usazení ve středu v 8:30 to ale šlo se seriálem od devíti k pěti. Z pěti milionů sledovanost klesla na dva a nad vodou drží seriál jen rating, který se křečovitě drží 0.9. Důvod tak špatného výsledku? Pravděpodobně špatné dosazení do programu a špatný přenos diváků od seriálu zaměřeného na jinou skupinu diváků. Telenovela je bohužel jeden ze seriálů zralých na odpis.

Šance na zrušení:
85 %

Game of Silence
série: 1.
původní tip: nebyl
krátký komentář: Game of Silence je něco, co jako ředitel NBC ve svém programu rozhodně nechcete. Mít po čtyřech epizodách sledovanost 3 miliony diváků a rating 0.6, to je prostě ostuda. Navíc, když seriál jede po Blacklistu. Jenže právě postblaclistovský timeslot není pro seriál dvakrát výhra. Letos v něm premiéroval The Player, od kterého se čekalo rozhodně víc, než předvedl. Následná výměna za Shades of Blue aspoň trochu spravila renomé, a i když čísla neoslňovala, stanice brala vrabce v hrsti. Proto se nebudu divit, když Game of Silence zruší ještě před koncem sezóny. A malá poznámka: Game of Silence jede v konkurenci Rush Hour na CBS. Rush Hour má lepší jak sledovanost, tak rating.

Šance na zrušení:
85 %

Undateable (Neranditelní)
série: 3.
původní tip: 80 %
krátký komentář: Undateable už letos bohužel netáhne tak, jako v minulé sezóně. Přesun na pátek pro něj byl v podstatě hřebíčkem do rakve. Sledovanost se drží na 2,5 milionu diváků, což sice indikuje věrné fanoušky, na druhou stranu by nikomu nevadilo, kdyby jich bylo o něco víc. I když má seriál podporu od stanice, obnovení, byť jen kvůli syndikaci, by bylo velké překvapení.

Šance na zrušení:
90 %

Heartbeat
série: 1.
původní tip: nebyl
krátký komentář: Heartbeat je seriál, který měla stanice zrušit už dávno. Ratingové výsledky vůbec neodpovídají tomu, kam stanice dlouhodobě míří a nepředpokládám, že si ho bude chtít NBC dlouho držet u těla. Rating 0.6 a 4 miliony diváků by mohly reprezentovat na The CW a ani tam by seriál nebyl na prvním místě. Kdyby to byly aspoň výsledky z pátku nebo neděle… ale ne ze středy v 8 večer. A nejen, že Heartbeat nekraluje u diváků, on nekraluje ani u kritiků. Heartbeat bude v květnu první na ráně, čistě jen proto, že ten seriál nikoho nezajímá.

Naprosto určitě a neodvolatelně zrušené

Šance na zrušení:
Zrušeno

Coach: původní tip nebyl
Heroes Reborn: původní tip Zrušeno
The Player: původní tip 95 %
Truth Be Told: původní tip 95 %

Technicky vzato, stanice NBC letos zrušila pouze Heroes Reborn a Truth Be Told. Novinku Coach totiž zrušila ještě před začátkem sezóny a Playerovi zase ukončila produkci epizod, ale zrušení neoznámila. You, Me And the Apocalypse, který vznikal v koprodukci NBC a Sky 1 byl zrušen ze strany obou po první sezóně. Šance, že by NBC rozhodnutí zvrátila a přebrala produkci pod sebe, je minimální, sledovanost se pohybovala mezi 2–3 miliony diváků.


O které nerozhodnuté seriály se bojíte a které byste naopak uložili sami k věčnému spánku? Mrzí vás některé zrušení? A která prodloužení jste oslavili?

Další díly seriálu
Copak asi dělají tyto tlačítka? 
Seraphine313

Seraphine313

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře14zobraz všech 14 příspěvků
Bartami

Bartami

Superstore prodloužen, to mě velmi potěšilo. Jinak nesleduju nic.
před 204 týdny
jvanicek

jvanicek

Ze seriálů NBC se mi nejvíc líbí Grimm. Ta šestá řada by ale nemusela být zkrácená.
před 204 týdny
mitote

mitote

Law and Order: SVU mě nepřekvapilo. Už před pár měsíci oznámili tvůrci na Twitteru, že se chystá 18. série...
před 202 týdny
Další články k tématu