Facebook Twitter E-mail
12. května 2016

TGT: Nová show Clarksona, Hammonda a Maye má jméno

Už od chvíle, kdy bývalí moderátoři britské motoristické show Top Gear Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May přešli pod křídla Amazonu, si nejen diváci, ale i moderátoři samotní (kteří této otázce věnovali i několik reklamních spotů) kladli otázku – jak se bude nový pořad jmenovat?

Už dříve Jeremy Clarkson svěřil, že za hledání nového názvu produkce utratila spoustu peněz, za favorita se pokládal název Gear Knobs, který Jeremy razantně popřel, neboť použití názvu znemožňovala hlavně přílišná podobnost s názvem Top Gear, na který má práva BBC. Pořadu na Amazonu je také zapovězeno využít termíny srovnávací tabule a hvězda v autě za rozumnou cenu, které diváci taktéž znají z Top Gearu. Ale i přes veškerou snahu bylo hledání nového názvu stále neúspěšné.

Až do teď, kdy se s radostnou zprávou ohledně nalezení nového jména podělili samotní moderátoři Clarkson, Hammond & May – nový pořad, který by si svou premiéru měl odbýt na podzim tohoto roku, ponese jméno The Grand Tour. Název má své opodstatnění, pořad se nebude natáčet ve studiu, jak byli diváci zvyklí u Top Gearu, ale v obrovském stanu, který se v každé epizodě přesune do jiného státu. Stejně jako na natáčení pořadu Top Gear budou mít i na natáčení pořadu The Grand Tour přístup diváci. Prodej lístků, společně s udáním lokací, kde se bude natáčet, začne v létě.

K názvu pořadu se vyjádřil i viceprezident Amazon Video Europe, Jay Marine:

„No, chvíli to trvalo… Po devíti měsících usilovného přemýšlení, diskusí a úvah přišli moderátoři s názvem, který odráží globální ambice nového pořadu. The Grand Tour čeká jedno z nejočekávanějších zahájení a my v Amazonu jsme nadšeni, že pořad už letos na podzim přineseme.“

Ještě dříve než The Grand Tour se na televizních obrazovkách objeví již 23. řada show Top Gear, 1. řada s novým obsazením. Natáčení premiérových dílů s šesticí nových moderátorů trvalo více než osm měsíců, během kterých moderátoři v čele s Chrisem Evansem a Mattem LeBlancem navštívili devět zemí a ujeli více než 7 500 mil.


Těšíte se na nový pořad trojice Clarkson, Hammond & May? Dáte přednost známé trojici na Amazonu, novým moderátorům na BBC, nebo dáte šanci obojímu?

Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe!
Drunk_Queen
Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

themacs
před 80 týdny
Hodně zajímavě zvolený název. Když chvilku přemýšlíte nad zkratkou TGT, mohlo...
hanee
před 80 týdny
Super postřeh, ani by mě nepřekvapilo, kdyby to tak bylo opravdu zamýšleno.
Drunk_Queen
před 80 týdny
Jezza sám používá jako zkratku jen GT, bez členu. Ale tak aspoň přehodili...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY