Facebook Twitter E-mail
12. května 2016

Na co koukat v létě, 3. díl

Velký letní přehled završujeme posledními třemi dny v týdnu. Oproti minulým rokům letos pátek, sobota a neděle nabídnou pořádný ranec seriálů, takže neváhejte a vybírejte!

Letní sezóna pomalu začíná. I když nás většina premiér čeká až v červnu, už květen přinese některé očekávané novinky i návraty veteránů. Letos pokračuje Velká pětka v loňském trendu a nasazuje pořádnou dávku svých původních seriálů, přesto však stále televiznímu programu v létě s převahou dominují kabelovky. Pojďme se nyní podívat na to, co nás v létě čeká. Již tradičně si to rozebereme po jednotlivých dnech v týdnu. Novinky jsou jako vždy v tabulce označeny tučně.

V našem výčtu se soustředíme pouze na skriptové seriály, tedy dramata a komedie. Obecně jsou letní měsíce plné různých her, soutěží a reality shows. Pro větší přehlednost a všeobecně nižší zájem o tyto pořady v našich končinách ale zmíněné nevypisujeme.

Pátek

Hodnocení na SerialZone.cz

Cinemax
Outcast je konečně tady! Nový hororový počin od tvůrců The Walking Dead se usídlil na kabelovce Cinemax, která stojí za takovými kousky, jako jsou The Knick nebo Banshee. Věříme, že půjde o pecku, která vás bude bavit od začátku do konce. Novinka se poprvé představí 3. června.

Hulu
Na Hulu se vrací novodobá Gossipka aneb East Los High, seriál představí již svou čtvrtou řadu! Na to, že má u nás pouze tři hodnocení, tak by to člověk ani neřekl :-) Tak neváhejte a běžte odzkoušet pilot, třeba vás to chytne a první tři série budete mít zhlédnuté dřív, než 15. července začne nová řada.

Letní pátky

V pátek se bude vysílat 11 seriálů, z toho sedm nabídne Netflix!

Mezi nováčky patří Lady Dynamite, Outcast, Stranger Things a The Get Down.

Netflix
Netflix je hlavním zdrojem letní páteční zábavy. Z jedenácti seriálů nám nabídne v následujících týdnech a měsících hned sedm! Takže to vezmeme postupně. 20. května se představí komediální novinka Lady Dynamite. Částečně autobiografický seriál je další z řady šíleností, nad kterými mnohým zůstává rozum stát. Přesto mají početnou základnu fanoušků, kteří si humor pramenící z extrémní trapnosti velmi užívají. O týden později, 27. května, bude na internetu streamována druhá řada dramatu Bloodline. Pak si dáme třítýdenní pauzu, jen abychom se 17. června dočkali návratu staré dobré klasiky, Orange Is the New Black. Dlouho už jsme také neviděli velkolepou výpravu užitou v Marcu Polovi, takže to pak napravíme 1. července. V polovině měsíce, konkrétně 15. července, se představí novinka Stranger Things. Tentokrát půjde o retro drama s nadpřirozenými prvky, které sleduje zmizení mladého chlapce na Long Islandu. O týden později, 22. července, se vrátí jedinečný mluvící koník BoJack Horseman se svou třetí sérií. No a léto ukončíme opět novinkou, tentokrát hudebním retro dramatem The Get Down, které sleduje vzestup hip-hopu, punku a disca v New Yorku v 70. letech minulého století. Uf, bude na co koukat!

Syfy
Na Syfy se první červencový den vrací loni osvědčená dramata. Killjoys a Dark Matter se sice netěšily z extrémně velké sledovanosti, nicméně po tom, co za poslední rok předvedla stanice se sledovaností u nových i vracejících se seriálů, tak výsledky Killjoys a Dark Matter jsou na tom ještě dobře. Uvidíme, jak dopadnou letos a zda se dočkají prodloužení.

Pátek      
20.5. Lady Dynamite    
27.5. Bloodline    
3.6. Outcast    
17.6. Orange Is the New Black    
1.7. Marco Polo Killjoys Dark Matter
15.7. Stranger Things East Los High  
22.7. BoJack Horseman    
12.8. The Get Down    

Sobota

Hodnocení na SerialZone.cz

Sobota má, myslím, jasného vítěze, který doslova nemá konkurenci :-)

AMC
Jako již tradičně, i letošní letní soboty budou patřit seriálu Hell on Wheels. Posledních sedm epizod vůbec (a víme, že pár našich redaktorů i čtenářů zapláče) se začne na kabelovce AMC vysílat od 11. června.

Sobota  
11.6. Hell on Wheels

Neděle

Hodnocení na SerialZone.cz

AMC
Preacher. Co dalšího dodávat? Jedna z nejočekávanějších novinek letošního roku je zde. Stanice představí oblíbenou komiksovku 22. května a pokud to fanoušky zaujme alespoň trošku jako The Walking Dead, tak se můžeme radovat z dalšího potenciálního celosvětového hitu.

FX
Teprve tento týden stanice FX oznámila datum návratu svého hororového hitu The Strain. Třetí řada seriálu od tvůrce Guillerma del Tora přinese zpět na obrazovky nákazu a strašidelné upíry na konci léta, 28. srpna.

HBO
Oblíbená kabelovka HBO nasadí v létě dvě komedie a jednu dramatickou novinku. Od 10. července se bude vysílat napínavé právnické krimidrama The Night Of, které je adaptací stejnojmenného britského seriálu od Petera Moffata. O týden později se k seriálu přidají také obě komedie. S druhou řadou se vrátí Ballers a poprvé se představí Vice Principals.

Letní neděle

Neděle jsou nejštědřejší. Vysílat se bude 12 seriálů. Z toho jsou 4 novinky.

Z nových seriálů se můžete těšit na Preachera, The Night Of, Roadies a Vice Principals.

Showtime
Showtime na léto chystá návrat svého pilíře, který doplní očekávanou novinkou. Ray Donovan patří mezi nejsledovanější seriály stanice. Nové osudy drsného Ira, který řeší trable bohatých a slavných, především se ale musí vypořádávat se svou vlastní rodinou, uvidíme již od 26. června. Ve stejný den se představí i Roadies, hudební komedie o skupince lidí, kteří brouzdají skrze zemi a míří vždy tam, kam jede jejich oblíbený interpret.

Starz
Kabelovka Starz se letos rozhodla své nejúspěšnější drama Power přesunout ze soboty na neděli. Seriál, který jako by z oka vypadl Empire, se vrátí již se třetí řadou 17. července. O týden později, 24. července, bude seriál v programu doplněn sportovní komedií Survivor's Re­morse.

TNT
Murder in the First je jeden z mála seriálů, které jsou nějakým zázrakem stále prodlužovány dál a dál, ačkoliv je nikdo vlastně ani nesleduje. Čeká nás již třetí série této kriminálky, kterou stanice TNT uvede 19. června. Ještě o týden dříve, tedy 12. června, fanoušci netrpělivě očekávají návrat populárního dramatu The Last Ship, který naopak patří k největším hitům stanice.

TV Land
Představovačku nedělních večerů zakončíme dvěma komediemi. TV Land vrátí na obrazovky loňské novinky, které překvapivě sklidily velký úspěch. Jsou jimi The Jim Gaffigan Show a Impastor. První jmenovaný se vrací 19. června, druhý o týden později, tedy 26. června.

Neděle      
22.5. Preacher    
12.6. The Last Ship    
19.6. Murder in the First The Jim Gaffigan Show  
26.6. Ray Donovan Roadies Impastor
10.7. The Night Of    
17.7. Ballers Vice Principals Power
24.7. Survivor's Re­morse    
28.8. The Strain    

Další díly seriálu

Na co koukat v létě, 1. díl (10. 5. 2016)
Na co koukat v létě, 2. díl (11. 5. 2016)
Na co koukat v létě, 3. díl (právě čteš)

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

inekafe
před 77 týdny
<333
nipandelm
před 77 týdny
Tak premiéra 3. řady Power byla stanovena na 17. července a opravdu se nové...
ragelly
před 77 týdny
Doplněno i se Survivor's Remorse :)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY