18. 10. 2016

Seriálové osudy: American Crime Story

Seriálové osudy: American Crime Story

Dlouho očekávaná zpráva je konečně tady. Kabelovka FX potvrdila, že svou úspěšnou novou antologii American Crime Story prodlužuje oficiálně nejen pro druhou, ale i pro třetí sérii!

Zprávy se začaly poprvé objevovat během květnové Upfronts prezentace stanice Fox a jejích sesterských stanic FX a FXX, kdy na jednom z posterů byl právě ACS alias Katrina: American Crime Story.

Již dříve jsme vám psali o tom, jak by měla druhá série ACS vypadat. Nejdůležitějším faktem je zaměření, které bude soustředěno na hurikán Katrina. Ten v roce 2005 zanechal zdevastované jižní pobřeží USA, v souvislosti s čímž se zvedla vlna kriminality.

Informace o třetí sérii jsou však naprostou novinkou. Ačkoliv nic ohledně tématu nebylo zatím oficiálně potvrzeno, podle zdrojů ponese série podtitul Versace/Cunanan: American Crime Story. Desetidílná řada se bude zabývat šokujícím atentátem na legendárního módního návrháře Gianni Versaceho. Ten byl v červenci 1997 zavražděn před svou vilou v Miami Beach. Vrahem byl sociopatický sériový vrah Andrew Cunanan, který o osm dní po Versaceho atentátu spáchal sebevraždu, když jej policie chtěla zatknout. Versace byl jeho pátá a poslední oběť.

Příběh vychází z knihy Vulgar Favors od Maureen Orth. Tom Rob Smith napíše scénáře k prvním dvěma epizodám. Natáčení bude probíhat společně s druhou řadou ACS (Katrina) na začátku roku 2017. Podle dostupných informací tohle nebyl původní plán, ale jak se šéfům stanice dostal do rukou koncept a první scénář, byli ihned tak nadšeni, že došli k tomuto netradičnímu rozhodnutí a posunuli natáčení třetí série směrem dopředu.

American Crime Story pochází z pera Ryana Muprhyho, televizního tvůrce, který stojí za seriály Glee, Nip/Tuck, American Horror Story, nebo třeba chystanou novinkou Feud.

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak to dej vědět světu! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře6zobraz všech 6 příspěvků
Remi

Remi

Tak obě řady zní velice slibně. teď si jenom přát, aby nepřišel tvůrčí blok jako v případě druhé série...
před 198 týdny
verunkabrožová

verunkabrožová

Pokud budou další série skvělé jako ta první...jásám.
před 198 týdny
Caroline115

Caroline115

Tak Katrina mě příliš neláká, téma třetí série je zajímavější.
před 197 týdny
Další články k tématu