Facebook Twitter E-mail
27. května 2016

Z Catelyn Stark královnou matkou

Mocenský boj v napjaté atmosféře Války růží a plejáda historických postav v čele s triem Alžběta Woodvillová, Margareta Beaufortová a Anna Beauchampová aneb desetidílné historické drama stanice Starz, které se vysílalo v roce 2013. To je The White Queen (Bílá královna). Seriál je adaptací první knihy Philippy Gregory ze série The Cousins' War. Teď se na obrazovky chystá pokračování s názvem The White Princess, které se letos začne natáčet v Bristolu.

Jednu z hlavních rolí (Margaret Beaufort) si zahraje Michelle Fairley, kterou si diváci mohou pamatovat ze seriálu Game of Thrones (Hra o Trůny), kde ztvárnila jednu z nejdéle přežívajících postav Catelyn Stark. S hitem stanice HBO se rozloučila ve velkém stylu (Rudá svatba) a potom následoval jeden projekt za druhým. Naposledy například válečná minisérie Rebellion.

The White Princess je opět pohledem na Válku růží z ženské perspektivy. Margaret Beaufort je matkou Henryho Tudora a v pozadí tahá za nitky nejen aby svého syna na trůn dosadila, ale také aby ho tam udržela, což jsou dvě rozdílné, ale stejně náročné věci, zvláště když rivalové z Yorku neustávají ve spřádání intrik a začínají být úspěšní. Alžběta z Yorku je nucena provdat se za nového krále Henryho VII, aby sjednotila rody Yorků a Tudorů. Tím se samozřejmě dostává do konfliktu s Henryho matkou. Jak Margaretin vliv na syna slábne a Alžbětin stoupá, doléhá na Margaretino svědomí tíha hříchů minulých a současných a její vztahy s Henrym jsou napjaté k prasknutí.

Alžbětu z Yorku ztvární nadějná herečka Jodie Comer (My Mad Fat Diary, Thirteen) a celé natáčení by mělo započít ještě tento rok v Bristolu.


Zaujalo Vás pokračování White Queen? Máte rádi historické seriály? Co říkáte na obsazení?

Líbilo se? Fungujeme na liky! Motivuj nás!
Dadulinka
Autorka přísahala všem bohům tohoto, jakožto přilehlých paralelních vesmírů, že nikdy plně nedospěje a alespoň kouskem duše zůstane navždy dítětem, které vidí svět v odlescích zlata z hrnce na konci duhy.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Dominik Cenki Cenkner
před 72 týdny
Neviem či o Catelyn môžeme hovoriť ako o najdlhšie žijúcej postave...
IcePrincess
před 72 týdny
Já jsem asi jediná, kdo jí nemusí. O jejích hereckých kvalitách nepochybuji,...
Nira
před 72 týdny
Michelle Fairley jsem zaznamenala v Misfits a v HP, kde se spíše jen...

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY