24. 5. 2016

American Gods a vše, co o nich zatím víme

American Gods a vše, co o nich zatím víme

American Gods patří mezi nejočekávanější seriálové projekty příští sezóny. Důvody jsou jednoduché, své síly zde spojí velmi populární seriálový tvůrce Bryan Fuller (o kterém jsme vám připravili článek v naší rubrice o televizních tvůrcích) a Neil Gaiman, který vytvořil knižní předlohu. Pokud znáte jejich díla, tak jistě víte, že oba pánové mají bohatou fantazii a tenhle seriál určitě nebude patřit mezi ty tuctové.

American Gods sleduje bývalého trestance jménem Shadow, který se shodou okolností místo návratu domů dostane k záhadné práci. Přijme nabídku tajemného pana Wednesdaye a začne pracovat jako jeho bodyguard. Společně cestují napříč Spojenými státy a Shadow zjišťuje, že se blíží válka. Válka mezi starými bohy země (antická mytologie) a novými bohy (moderní technologie). A že on sám v ní sehraje důležitou roli. A pan Wednesday? Ten je v čele starých bohů…

Pojďme si teď rozkrýt, na koho se v seriálu můžeme těšit. Hlavní postavu, Shadowa Moona, si zahraje Ricky Whittle. Původem britský herec je nejznámější díky roli zemšťana Lincolna ze seriálu The 100, ale věřte, že ještě předtím se do paměti fanoušků zapsal v roli Calvina Valentina v anglické soapce Hollyoaks, kde hrál pět let a celkem se objevil ve více než 200 epizodách.

K jeho obsazení se vyjádřil samotný Gaiman, který komentoval fakt, že Shadow je ze středozápadu Ameriky, ale Whittle pochází z Velké Británie a bude používat britský přízvuk: „Američtí bohové jsou v jádru knihou o přistěhovalcích a zdá se mi naprosto vhodné, že Shadow, stejně jako mnozí další, nebude pocházet z Ameriky. Jsem potěšen tím, že Ricky bude hrát Shadowa. Nyní začíná zábava.“

Tajemného pana Wednesdaye, který nabídne Shadowovi práci bodyguarda, si zahraje Ian McShane. Tento ostřílený herecký veterán také pochází v Velké Británie a má na kontě pozoruhodné množství filmových rolí, ale několikrát se také představil v těch seriálových. Naposledy si zahrál Andrewa Finneye ve třetí řadě Raye Donovana a byl obsazen do záhadné role v Game of Thrones. Tou největší seriálovou rolí však bezpochyby je Al Swearengen ze seriálu Deadwood.

Obsazení si samozřejmě zasloužilo komentář i od tvůrců. Neil Gaiman prohlásil: „Když napíšete milovanou postavu jako je pan Wednesday, tak se podíváte na internet a vidíte lidi, jak se snaží obsadit roli. Viděl jsem stovky jmen, ale jen málo z nich mi na tváři vykouzlilo stejný úsměv jako Ian McShane.“ K tomu dodalo dvojice showrunnerů Fuller a Green: „Herec. Ikona. A teď Bůh. Je to zatracené potěšení spolupracovat s někým, jako je Ian McShane. Příběh o víře a přesvědčení a naší naprostou důvěrou v pana McShanea jako pana Wednesdaye.“

Obsazování další role bylo bohužel spojeno s komplikacemi. Postavu Mada Sweeneyho, leprikona, který prožívá nepovedené období a pracuje pro pana Wednesdaye, si měl původně zahrát Sean Harris, britský herec, jehož největší seriálovou rolí je postava Micheletta v The Borgias. Bohužel se však musel po týdnu natáčení role vzdát z osobních důvodů a postava musela být přeobsazena.

Nahradí ho americký herec Pablo Schreiber. Ten se divákům zapsal do paměti hlavně díky hitu Netflixu, Orange Is the New Black, kde si zahrál nezapomenutelného Pornstache. Jinak má za sebou role také v seriálech jako The Brink nebo A Gifted Man.

Na koho se tedy ještě můžeme těšit? Objeví se další známé tváře jako Emily Browning v roli Laury, manželky Shadowa, Jonathan Tucker jako Low-key Lyesmith, bývalý spoluvězeň Shadowa, Crispin Glover jako zdánlivě vševědoucí Mr. World, Cloris Leachman jako Zorya Vechernyaya nebo Peter Stormare jako slovanský bůh zla a temnoty Czernobog.

Kromě těchto ostřílených herců se samozřejmě představí také několik nových tváří, které právě tady dostanou šanci zazářit. Mezi nimi například Yetide Badaki jako bohyně lásky Bilquis, Bruce Langley jako jeden z nových bohů, Technology Boy, Chris Obi jako egyptský bůh mrtvých Anubis (Mr. Jacquel) nebo Mousa Kraish coby mýtické stvoření ohně, The Jinn.


Těšíte se na Americans Gods? Jak podle vás dopadne spolupráce Fullera a Gaimana? A jak se vám zamlouvá obsazení? Četli jste knížku?

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním! 
Pajky

Pajky

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře16zobraz všech 16 příspěvků
Camfourek

Camfourek

Těším se a bojím. Snad to nepokazí.
před 195 týdny
bodlinka7

bodlinka7

Jednu vec nechapu, »SPOILER« Jinak jsem porad doufala, ze Low Key bude hrat Jackie Earle Haley, po...
před 195 týdny
milosh

milosh

Knihu jsem nečetl ani ji neznám. Synopse zní dobře, ale tak nějak všeobecně, takže stejně pořád nevím, co...
před 194 týdny
Další články k tématu