Facebook Twitter E-mail
7. června 2016

Česká televize se inspiruje Amazonem, chystá Noc pilotů

Streamovací služba Amazon v posledních letech přistupuje ke své pilotové sezóně výborně. Všechny rozvíjené projekty nabízí divákům ke zhlédnutí. Mimo jiné také na základě jejich reakcí se poté rozhoduje pro to, které z nich dostanou seriálovou objednávku. Podobnou strategii nyní volí také Česká televize. V pátek 10. června se diváci můžou těšit na tzv. Noci pilotů, kterou odvysílá ČT2. Od osmi hodin večer do jedné ráno bude probíhat tematický večer, kdy si diváci budou moct poprvé prohlédnout chystané projekty, které by se na ČT mohly v budoucnu objevit.

„Budeme rádi, pokud se diváci budou mít chuť podělit o své pocity ze sledování. Určitě tyto názory vezmeme v potaz jako zpětnou vazbu při přípravě programu na další období,“ uvedl ředitel programu České televize Milan Fridrich.

Zde je programový přehled a krátké info ohledně všech projektů:

20:00 | premiéra
Případ vraha: Uspávačka
Autentická rekonstrukce života nejznámější české sériové vražedkyně se zaměřuje na její psychologický profil – lhostejnost k cizím osudům, ale i vlastnímu životu. Fabiánová je tu představena od momentu, kdy se ocitla na ulici přes první vraždu až po odsouzení na doživotí.

21:00 | premiéra
Pálava
Humoristický seriál režírovaný Robertem Sedláčkem vznikl na motivy románu Gustava Flauberta Bouvard a Pécuchet aneb Byli jednou dva písaři. V hlavních rolích se představí Bolek Polívka, Arnošt Goldflam a Martin Huba.

21:30 | premiéra
Státy států
Martin Dejdar se vydává na výpravu po severovýchodním pobřeží Spojených států amerických. Zkoumá tamní život, přírodu a historii, objevuje netradiční věci a nebojí se jít ve svém bádání do hloubky, aby zjistil, jaké Státy ve skutečnosti jsou. Režie V. Procházka.

22:00 | premiéra
Láznivý svět
Dokument Láznivý svět se pokouší nalézt genia loci světa pramenů, koupelí zábalů, ale i společenského lesku a pikantních aférek. Pořadem provází Jaromír Hanzlík, který přináší pohled do historie i současnosti Františkových Lázní a očima zvídavého průvodce objasní pravou podstatu lázní.

22:30 | premiéra
Bitevní pole
Dokumentární cyklus rozebírá bitvu u Kolína, ve které došlo ke střetnutí pruského krále Fridricha II. a rakouského polního maršála Leopolda Dauna. Historicky nejvýznamnější bitva české národní historie rozhodla o osudu českých zemí. Nechybí podrobné vysvětlení bojové taktiky, detailní popis historických ručních zbraní, využití dělostřelectva nebo jízdy na koních. Režie P. Jirásek.

23:00 | premiéra
Člověk kancelářský
Flexibilní, dynamický, pozitivní, nekonfliktní, komunikativní a proaktivní, takový je člověk kancelářský. Komediální příběh v hlavní roli s Petrem Vackem, Naděždou Vicenovou či Monikou Kobrovou poodhalí, jaké jsou zákony kancelářského prostředí, ve kterém přežijí jen ti nejméně schopní. Režie J. Bártek.

23:45 | premiéra
Noční hlas
Designérka Anna Marešová a ekonom Tomáš Sedláček ve studiu přibližují, jak se jim podařilo realizovat jejich nápady, proč se rozhodli vykročit na mnohdy obtížnou cestu a co je zapotřebí k úspěchu. Inspirativní i zábavnou debatou provází Petr Šimůnek. Připravili K. Vondrová a F. Novák.

0:15 | premiéra
Dobré konce
Že žádná situace v životě není předem ztracená, dokazuje moderátorka Mirka Zlatníková, která zpovídá obyčejné lidi i celebrity a řeší s nimi momenty, které zásadně změnily životy jim i jejich blízkým.

Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

milosh
před 71 týdny
Nápad dobrý, ten už se mi líbil právě v Souboji seriálů, z kterého se...
malina2035
před 71 týdny
ČT má u mě +body už jen za to, že do takového nápadu/projektu šla. Není...
pilly
před 71 týdny
Krok správným směrem :)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY