Facebook Twitter E-mail
13. června 2016

Proč se děj TWD neprotne se spin-offem?

Jedna z nejvíce výrazných postav The Walking Dead, Daryl Dixon, se velmi nepravděpodobně bude podobat Nickovi Clarkovi z Fear the Walking Dead. Ten má dost daleko k tomu, aby se naučil střílet s kuší. Carol Peletier a její nezapomenutelné scény, kdy skupinu několikrát zachránila před jistou smrtí, by těžko mohla říct, že bude sdílet stejný osud s Madison Clark. Velký záporák z poslední epizody šesté řady Negan se nebude moc asi nikdy srovnávat s Victorem Strandem a jeho záchranářskou povahou.

Následující řádky vám řeknou proč.

„Děj FTWD není inspirován komiksovou předlohou, proto bychom museli děj s TWD horko těžko přepisovat tak, aby se obě skupiny přeživších setkali někde na půl cesty," prohlásil výkonný producent Dave Erickson.

Velkou roli na tom hraje hlavně lokace obou dvou skupin. Jedna se v současné době nachází velmi daleko od Atlanty, zatímco Chris a jeho skupina jsou kousek od Los Angeles. "Jednoduše řečeno jedni jsou na západě, druzí na východě,“ poznamenal producent. Dalším úskalím je doba vysílání. TWD vstupuje do sedmé řady a postavy jsou již opravdu daleko od svých prvních chvílí v post apokalyptickém světě, FTWD běží teprve druhou sérii, takže časová rozmezí jsou dalším kamenem úrazu.

„Zároveň skupiny jsou i povahově úplně někde jinde. Rick a jeho ostřílená skupina, kterou již v současné době nic nepřekvapí, se nemůže rovnat s dysfunkční rodinou, která se teprve seznamuje s pravidly nového světa a je velmi bojácná a prakticky velmi zranitelná,“ řekl v dalším rozhovoru producent. „Jsem si jist, že existuje velký zástup fanoušků obou dvou seriálů. Na planetě existuje okolo 7 lidí, kteří o The Walking Dead neslyšeli,“ zasmál se Erickson. „Budu velmi vděčný, když s TWD zůstaneme v televizi ještě pár let. Po takto delším čase snad lidé přestanou srovnávat děje obou seriálů. Příběhy jsou rozdílné a budou dále rozdílné a jediné, čemu se tyto seriály podobají, je všudypřítomný strach, nevědomost a to, že aby lidé byli schopni přežít, musejí se velmi zásadně změnit. Kompletně přehodnotit svůj životní styl.“


Koukáte na oba dva seriály zároveň? Máte je oba rádi? Srovnáváte děje mezi sebou, nebo vás to nenutí?

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
emJey (Bc. Milos Janu)
Bezmezný snílek, který stále hledá, co od života chce. Ví alespoň, že jeho láska k seriálům a filmům je napořád a dává mu pocit, že v tom není sám.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Pipa22
před 70 týdny
.. zatim jsem nedala ani jeden z nich, takze mozna budu ten 1 ze 7dmi ;-)
Koldik
před 70 týdny
FTWD by to urcite prospelo, ale nemyslim si ze je to dobry napad. Postavy su...
Destinytte
před 70 týdny
Koukám na oba seriály. FTWD mě moc nebaví, první série vůbec, ještě chci dát...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY