Facebook Twitter E-mail
21. června 2016

Zemřel Michu Meszaros, představitel seriálového ALFa

Herec Michu Meszaros, který se proslavil hraním seriálové postavičky ALFa, zemřel v 76 letech.

Meszaros, který začínal cirkusovými vystoupeními a taktéž byl přítelem Michaela Jacksona, nás opustil minulé pondělí. Velmi známý sitcom stanice NBC z osmdesátých let, ve kterém nosil kostým mimozemšťana, se dočkal 4 řad a vysílal se v letech 1986–1990. Bylo natočeno celkem 102 dílů. Herec zemřel v nemocnici Providence Little Company of Mary Medical Center v Kalifornii, sdělil jeho manažer Dennis Varga.

Postavička Alfa se na scéně objevovala v podobě loutky. Pokud ale byl potřeba záběr celého těla, oblékl si Michu Meszaros, který měřil pouhých 84 centimetrů, kostým postavy. Hlas Alfa potom obstarával spolutvůrce seriálu Paul Fusco, který stojí i za scénářem.

Herec se narodil ve vesnici nedaleko Budapešti v Maďarsku. S hereckou kariérou začínal již ve svých 14 letech v cirkusech a díky svému talentu se připojil k umělcům a bratrům Ringling Barnum a cirkusu Bailey v roce 1973. „Téměř hned se zapsal do paměti našich fanoušků, jeho talent byl nezpochybnitelný a zůstane navždy v našich vzpomínkách.“ stálo v jeho životopisu na stránce GoFundMe, která byla založena pro finanční podporu na výdaje spojené s léčením jeho zdravotních komplikací.

Meszaros si zahrál v několika filmových rolích jako například Waywork či Big Top Pee-Wee. Je po něm také pojmenována ulice ve městě Hawthorne.


Taky jste měli rádi Alfa? Budete na jeho představitele vzpomínat?

Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko!
emJey (Bc. Milos Janu)
Bezmezný snílek, který stále hledá, co od života chce. Ví alespoň, že jeho láska k seriálům a filmům je napořád a dává mu pocit, že v tom není sám.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

ševča
před 52 týdny
Bude to znít asi trochu necitlivě, ale není trošku silné mluvit o něm jako...
sandokan555
před 52 týdny
ono ale zase dal alfovi pohyby aj tu chodzu a tak, a v tom kostime bolo...
Šéf
před 43 týdny
RIP Alfe

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY