Facebook Twitter E-mail
28. srpna 2016

You're the Worst: Britsko-američtí problémisté

Britská nevychovanost vs. americká posedlost. Možná to bude znít divně, ale i z lidských obsesí a z psychických chorob jde udělat romantický sitcom. A proklatě zábavný. Jeho hlavními hrdiny jsou totiž ti nejhorší z USA a z Británie.

Tak nějak se předpokládá, že svatby jsou místem, kde se lidé radují a věnují se zábavě. Jedná se o ideální možnost, kterak potkat nové lidi, oddat se neformálnosti a navázat nové kontakty. Třeba i s opačným pohlavím, byť v tomto aktu většinou hraje jistou roli i požitý alkohol. Svatby jsou zkrátka radost. Americký seriálový tvůrce Stephen Falk se ale na svět dívá trochu jinak. Prokázal to ostatně již svým předchozím seriálem Weeds (Tráva), v němž nechal osamělou matku na předměstí obchodovat s marihuanou. A také svatba se v jeho podání změní tak trochu v horor. Jsou na ní totiž přítomni dva lidé, se kterými rozhodně nelze vyjít úplně snadno.

Muž s britským a žena s americkým pasem. Oba ale jako by se narodili v samotném pekle. Možná i proto je to taky hned začne táhnout k sobě.

Pár, který se neměl sejít

Hlavní hrdina sitcomu You're the Worst (Nejsem do tebe blázen) Jimmy Shive-Overly je nepříliš úspěšný britský spisovatel, který žije v Los Angeles. Původně vlastně ani neměl být Britem, ale když Falk budoucího představitele a britského rodáka Chrise Geerea poznal, okamžitě Jimmymu přepsal kolonky v rodném listě. A taky na tom dost vydělal. Nyní je totiž Jimmy přesně tak nesnesitelný, jak jenom dokáže inteligentní Brit být.

Vysoký blonďák je cynický, uštěpačný, hádavý, a navíc všechny kolem trápí svým přízvukem, kterým deklaruje vlastní nadřazenost nad zbytkem tupé Ameriky. Spisovatel Jimmy je naprosto nesnesitelná osobnost, která věří, že pravda se má pálit přímo do očí a bez jakýchkoliv korektur. Takže žádný div, že je momentálně sám. Mimochodem ona výše zmíněná svatba se týkala jeho bývalé přítelkyně a po menším skandálu byl Jimmy z oslavy násilně vyveden.

Jen díky tomu se ale nakonec mohl na cigárku před hotelem seznámit s enormně nesympatickou Gretchen Cutler, kterou hraje jinak velmi sympatická americká rusovláska Aya Cash. A jak si tak každý vedl svou nad mixérem ukradeným z dárků od svatebčanů, najednou se ocitli doma, respektive v Jimmyho posteli. A nejen to. Gretchen, rozhodně ne pohádková bytost, která kvůli testu z matiky kdysi zapálila školu, si dá u Jimmyho a jeho spolubydlícího s posttraumatickým syndromem rovnou i snídani, což bezesporu něco značí. Tihle dva se totiž hledali, až se našli. Jen se musejí dopředu dohodnout, že se vlastně vůbec nemají rádi.

Ačkoliv se z nich nestanou velké hrdličky, o to více zbude prostoru pro drsný a značně nekorektní humor, kterým se v seriálu rozhodně nešetří.


A co vy? Dali jste šanci tomuto seriálu? Líbí se vám zde užívaný humor, nebo jste zvyklí na jiný druh zábavy?

Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej!
emJey (Bc. Milos Janu)
Bezmezný snílek, který stále hledá, co od života chce. Ví alespoň, že jeho láska k seriálům a filmům je napořád a dává mu pocit, že v tom není sám.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

seymy
před 59 týdny
I přes značnou míru vulgarismů, které mi většinou v seriálech vadí, jsem...
tarba
před 59 týdny
Taky děkuji za článek. Už mě navnadil na překládání :)
Koldik
před 59 týdny
Ozaj dobry clanok. Uz zacinam uvazovat ci sa do toho pustim...

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY