22. 6. 2016

Seriálové osudy: Vinyl

Seriálové osudy: Vinyl

Stanice HBO je nevyzpytatelná! Již podruhé za posledních několik měsíců mění své původní rozhodnutí. Po komedii The Brink tentokrát můžou začít smutnit i fanoušci hudebního retro dramatu Vinyl.

Seriál byl původně prodloužen pro druhou řadu již v únoru, pouhé čtyři dny po odvysílání pilotní epizody. Ta sice nesklidila extrémně dobrou sledovanost, nicméně tak prestižní jména, jaká za seriálem stojí, byla sama o sobě zárukou druhé série. Nebo možná ne.

HBO nyní obrací. Vinyl je oficiálně zrušen po první řadě, nové epizody nevzniknou. „Po hlubším uvážení jsme se rozhodli nepokračovat druhou řadou Vinylu,“ je uvedeno v tiskovém prohlášení. „Samozřejmě nešlo o snadné rozhodnutí. Neskutečně si vážíme tvůrčího týmu i herců za jejich práci a vášeň, kterou projektu věnovali.“

Rozhodnutí o zrušení přichází ve chvíli, kdy si nový programový ředitel Casey Bloys začíná na svůj nový post zvykat. Konec seriálu uvolní stanici dost velké finanční prostředky k výrobě jiných dramatických pořadů.

Vinyl má za sebou dvacetiletý vývoj. Za seriálem stojí producenti Martin Scorsese a Mick Jagger, kteří jej původně zamýšleli jako film. V roce 2010 projekt usídlil na HBO a začal být rozvíjen jako seriál. I přes velká jména však epizody sledovalo průměrně 570–760 tisíc diváků (srov. např. s Game of Thrones, kde epizody sleduje přes 7,5 milionu diváků).

Další díly seriálu
Kdo dočetl až sem, musí zaručeně likovat! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře9zobraz všech 9 příspěvků
verunkabrožová

verunkabrožová

Toto rozhodnutí mi absolutně nevadí.
před 221 týdny
Seraphine313

Seraphine313

S kým bys chtěl spin-off ke Game of Thrones? Já jednoznačně s Bronnem! :D
před 221 týdny
La.Volpe

La.Volpe

No celkem jsem zvědav, co udělají. Jestli vsadí na něco, o čem diváci vědí z televizního seriálu...
před 221 týdny
Další články k tématu