24. 6. 2016

Novinka pod lupou: Still the King

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Still the King
Žánr: Komedie
Stanice: CMT
Premiéra: 12. 6. 2016
Vysílání: každou neděli večer
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Travis Nicholson, Potsy Ponciroli, Billy Ray Cyrus
Herci: Billy Ray Cyrus, Joey Lauren Adams, Madison Iseman, Travis Nicholson, Lacey Chabert, Leslie David Baker

Ve zkratce

Vernon Brownmule je skandály nasáklá, vyhořelá bývalá hvězda country. Posledních dvacet let se živil jako imitátor Elivse. Během své poslední opilecké výtržnosti najede autem do cedule místního kostela, je zatčen a je mu nařízeno tisíc hodin veřejně prospěšných prací právě v kostele. Shodou okolností se však hrdina začne vydávat za nového pastora, což mu vynáší peníze, které potřebuje ke splácení alimentů. Od probačního se totiž dozvěděl, že má patnáctiletou dceru, kterou nikdy nepotkal.

Trailer

Podobné seriály

Impastor

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Nakonec to nebylo tak špatné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Z Impastora jsem zatím nic neviděla, takže nemůžu posoudit shody a odlišnosti ani to, který seriál je lepší. Každopádně i když Still the King není žádné veledílo, určitě se u něj nudit nebudete.

Pilot obsahuje několik povedených vtípků. Děj plyne rychle, ani se nenadějete a je konec. Téma je ohrané až běda, když ale tohle přejdete a zaměříte se vyloženě na zábavnou stránku seriálu, může se z něj stát dobrá letní oddychovka o tom, jak bad boy našel rodinu a rozhodl se najít své lepší já… i když v něm pořád kousek toho sexuchtivého drzého alkoholika přece jen zůstal a občas vystrčí růžky.

Herci nejsou výrazní. Vše se točí okolo Cyruse, který je lehce otravný, ale nemůžu mu upřít, že má docela charisma. Jeho interakce se slepým zaměstnancem kostela je skvělá. Rodinka by se dala úplně vynechat, ale je jasné, že bez toho by nebyl žádný příběh, takže toto nutné zlo musíme přežít. Potěšil i cliffhanger na konci, který mě donutil přemýšlet o tom, jak se to celé bude dál vyvíjet. Kdybych neupřednosťnovala maratony, tak bych si po zhlédnutí pilotu určitě místo na nový díl našla.

Sečteno a podtrženo, nečekejte zázraky, spíše průměr. Vtipy tu ale jsou, takže pokud seriál budete brát s rezervou a nebudete o něm moc přemýšlet, tak se přes léto pobavíte.
  • vtipná zápletka, existující vtipy
  • interakce slepého černocha s hrdinou
  • typizace postav
  • žádné inovátorství
60 %
Mé hodnocení
ragelly

Nevěděla jsem, co od Still the King čekat. Dosud jsem si totiž jenom zběžně očima prolétla obsah a všimla si, že uvidím Billyho Raye Cyruse, kterého jsem do dnešního dne pouze znala z raného dětství jako otce seriálové Hanny Montany. Ale zcela upřímně musím říct, že u té Hanny měl možná zůstat a do televize se už nevracet. Still the King mi hodně připomíná lednového Baskitse. Seriál je hodně zvláštní, snaží se vtipkovat, hláškovat a tvrdit, že pan Brown je vlasně nedoceněný borec, ale ani jedno z toho seriálu nevychází. Jenom pár scénám se totiž podařilo odrtrhnout můj pohled od zírání na zeď. I přes to, že má seriál dvacetiminutovou stopáž, sledování vůbec neutíká.

Člověk neví, jestli Vernona litovat hodně, nebo ještě víc, scénky, kdy se opije do němoty a probudí se po boku krásných dívek či kozy se také velmi rychle přejí. V rámci vedlejších postav není úplně špatný Vernonův kamarád (nezapamatovala jsem si, jak se jmenoval, promiňte), hrdinovu dceru jsme moc nepoznali, ale u její matky (ale berte to, prosím, s nadsázkou) mě hrozně štval hlas. Vím, že s tím se nic neudělá, ale ne zrovna dobře se to poslouchalo.

Pokud si dobře pamatuju z jednoho z článků na serialzone, seriál se vysílá na hudební, respektive country stanici. Tady ovšem hudby doopravdy moc není (vlastně skoro žádná) a nedokážu si představit, proč by mělo někoho bavit sledovat příběhy věčně nalité bývalé hvězdičky, ze které zoufalství vyzařuje na několik kilometrů. Ale co já vím.

skladba, jejíž název je uveden na konci epizody představa s Ježíšem a Elvisem byla natolik zvláštní a zajímavá, že mě dokonce donutila seriál sledovat (ono celkově představy byly jednou z příjemnějších součástí seriálu) krátká stopáž poznámka Ronnieho o tom, že má oči všude, přičemž přímo za ním stál Vernon, kterého si nevšimnul, vyzněla nakonec docela zábavně to má vážně někdo potřebu sledovat osudy ožraly/zoufalce? epizoda ubíhá hrozně pomalu tuto recenzi píšu asi pět minut po dosledování a už cítím, že vzpomínky na epizodu se pomalu, ale jistě vytrácejí
30 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Plánujete dát novince šanci? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Kdo dočetl až sem, musí zaručeně likovat! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře3zobraz všechny 3 příspěvky
verunkabrožová

verunkabrožová

Asi ne,toto není můj šálek kávy.
před 222 týdny
jukab

jukab

Chybělo už jen tohle nasadit loni, hned vedle Impastora. Ten je ale jinde, tohle nezaujalo :(
před 222 týdny
Koldik

Koldik

Podla tychto nazorov, sa to do watchlistu nedostane
před 221 týdny
Další články k tématu