25. 6. 2016

Novinka pod lupou: Outcast

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Outcast
Žánr: Drama / Horor / Thriller / Nadpřirozený
Stanice: Cinemax
Premiéra: 3. 6. 2016
Vysílání: každý pátek večer
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Robert Kirkman
Herci: Patrick Fugit, Philip Glenister, Wrenn Schmidt, David Denman, Julia Crockett, Kate Lyn Sheil, Reg E. Cathey

Ve zkratce

Hlavním hrdinou je Kyle Barnes, mladý muž, který se celý svůj život musí vypořádávat démonickými posednutími. Nyní se za pomoci svého přítele reverenda Andersona, kazatele s vlastními osobními démony, Kyle vydává na cestu s cílem najít odpovědi. Chce znovu získat svůj normální život, který ztratil. Po cestě však hrdina objeví tajemství, které může od základu a navždy změnit nejen jeho vlastní osud, ale osud celého světa.

Trailer

Podobné seriály

The Exorcist
Constantine
Supernatural

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Tak tohle byla chuťovka! Už první scéna mě dostala natolik, že jsem ji musela přetočit a celou ukázat své drahé polovičce. A jak on má žaludek na všechno a ještě víc, tak tohle dával jen horko těžko. To byl fakt mazec, už jen kvůli té úvodní scéně všem radím, aby minimálně pilotu dali šanci!

Tato scéna skvěle nastolí atmosféru toho, co přijde dál. Démonické posednutí nás naplno čekají na podzim s novinkou The Exorcist, ovšem jestli se už nyní nemůžete dočkat, určitě zkuste Outcast. Mám takový pocit, že právě tento u nás prozatím spíše opomíjený seriál bude to pravé ořechové, co bude definovat svůj žánr. Dost vliv na tom má stanice. Cinemax je placená kabelovka, může si toho dovolit opravdu hodně (znalci Banshee pokyvují hlavou). U démonického/ho­rororvého žánru je to nesmírná výhoda, protože tady už od podstaty věci je mnohem více prostoru pro názornější ukázky a právě ty nechuťárny, které z hororů dělají legendy.

Outcast ani přes svou delší stopáž nenudí. Hrdina je sympaťák, sice tu opět máme klasické klišé se spoustou rodinných problémů a neustálé se vracení k minulosti, ale to nevadí. Zcela to vynahrazuje interakce démona s hrdinou. Opravdu se mi ježily chlupy na těle, když se s tím posednutým dítětem v pokoji bavil.

V neposlední řadě pak potěšil twist na konci dílu, který mě ještě více navnadil na další sledování.
  • atmosféra
  • interakce hrdiny a zla
  • rychlý spád
  • odvážné a skvěle natočené scény, tzv. „nechuťárny“ :-)
  • neustálé se vracení k těžkému dětství hrdiny
  • sestra s rodinou
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Plánujete dát novince šanci? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře8zobraz všech 8 příspěvků
shakespeare

shakespeare

Tak jste me vsichni docela navnadili a jdu si to stahnout.
před 222 týdny
eliska.musilova

eliska.musilova

No, já jsem docela poseroutka, tak nevím jestli kouknu :D Ale přijde mi, že poslední dobou se seriály...
před 222 týdny
atreidpaul

atreidpaul

Zatím dokoukán třetí díl a přijde mi, že seríál lehce ztrácí dech až chvílemi doslova přešlapuje na místě....
před 222 týdny
Další články k tématu