Facebook Twitter E-mail
27. června 2016

Zemřel Götz George, legendární Schimanski

Smrtka letos skutečně řádí. Raději ani nebudeme počítat, kolikátý RIP článek už jsme byli nuceni napsat. Osud si nevybírá a rozhodně se nedrží pouze Ameriky.

Dnešní smutné zprávy přichází z Německa. V 77 letech minulý týden zemřel po krátké nemoci berlínský rodák Götz George, známý fanouškům po celém světě jako inspektor Schimanski.

Roli, která mu vynesla velkou slávu, ztvárnil ve dvou seriálech, Tatort (Místo činu), 1971–1991) a Schimanski (1997–2013). Své první televizní role si odbyl již jako dospívající mladík, objevil se v několika televizních filmech. První větší roli získal v roce 1970, když se představil jako Robert Sonntag v seriálu Ein Jahr ohne Sonntag.

Rodina mu tajně připravila skromný pohřeb, kam byli přizváni jen hercovi nejbližší, kteří mohli truchlit bez přítomnosti médií. Hercovu smrt jeho agentka oznámila až dnes, týden po smutné události.


R.I.P., Götzi!

Líbilo se? Kdo nelikuje není SerialZoňák!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

justynajohnson
před 68 týdny
Ty starý páky už nás opouštějí,dneska navíc Bud Spencer...ach jo :(
sarhod79
před 68 týdny
Tak to je škoda, byl skvělý nejen v Pokladu, ale i jako Schimanski
007.dany
před 68 týdny
I když už asi v herecké tvorbě toho moc předvést nemohl,tak jako žijící...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY