30. 6. 2016

Novinka pod lupou: American Gothic

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: American Gothic
Žánr: Drama / Krimi / Thriller / Mysteriózní
Stanice: CBS
Premiéra: 22. 6. 2016
Vysílání: každou středu večer
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Corinne Brinkerhoff
Herci: Justin Chatwin, Megan Ketch, Antony Starr, Virginia Madsen, Juliet Rylance, Elliot Knight, Stephanie Leonidas, Gabriel Bateman

Ve zkratce

Hawthornovi jsou významná bostonská rodina. Po náhlé smrti patriarchy členové odhalí hrůzostrašné tajemství. Mají podezření, že jejich otec mohl být sériovým vrahem, který ve městě řádil před 15 lety a kterého nikdy nechytili. Podezíravost ještě vzrůstá, když si ostatní začnou myslet, že otec mohl mít v rodině komplice.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Líbilo se mi to. Je to přesně ten styl seriálu, který vám dokáže zabít volný čas. Nejde o nic světoborného, ale nenudíte se u toho a epizody utíkají jako pomásle. Minimálně po pilotu z toho tento pocit mám.

Je tu všechno, co má pravá oddychovka obsahovat. Sympatické a sem tam známé tváře, luxusní prostředí, nádech soap opery a záhada, která se bude v následujících epizodách překroucet a rozvíjet, až vyvrcholí zcela jistě bouřlivým finále. Nikdy nevíte, kdo je klaďas a kdo záporák, v každém díle podezření padá na někoho jiného a ten, kdo vypadal jako jasný vrah na začátku (nazdar, šerife z Banshee), tak z něj se jistě vyklube chlap se srdcem na správném místě.

Pilot obsahuje několik zvratů, které jsem nečekala. Je tam také jistá dávka napětí, které vyvažuje rodinná soapka, takže balanc je vyrovnán. Není to přehnaně sladké, ale zároveň nejde ani o čistý horor/thriller. Prostě od každého trošku. Epizoda dobře představila jednotlivé členy rodiny, nastínila záhadu. Nikdo mi zatím nevadí, i když nikomu ani od začátku nefandím. Ale určitě seriál dokoukám, u něj stráveného času litovat nebudu.

Po prvním díle bych to přirovnala k The Family, není to sice úplně stejné, ale má to dost podobný nádech.
  • zatím nemám zásadnější výhrady, snad jen že to není nic, co jsme tu ještě neměli
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Lucas Hood je zpět! Jenže to bohužel nestačí.

Co si budu nalhávat, tenhle seriál putoval do mého watchlistu jen proto, že jsem chtěl vidět, jak si Antony Starr poradí se svou další rolí. Samotná premisa seriálu zní jednoduše a docela nudně, prostě klasika typu „whodunit“. Úvodní epizoda tento předpoklad bohužel nevyvrátila, a přestože nešlo o naprostý odpad, American Gothic mě nepřesvědčil o tom, že půjde o pěknou letní jednohubku.

Podobně jako u Feed the Beast mi vadí předvídatelnost; všechno je tak okaté a člověk, co má zhlédnuto šílené množství seriálů, marně hledá moment, který by ho překvapil či jakkoliv nalákal na pokračování. Seriál by šel shrnout jako taková depresivní šeď, protože přesně takhle to na mě působí. Proti depresivním seriálům nic nemám, Mr. Robot patří mezi mé oblíbence, ale u téhle záležitosti jsem skoro usínal.

Herci ujdou, postavy nejsou příliš lákavé a zajímavé, oblíbence si najdete těžko. Nemůžu si odpustit srovnání se seriálem Quantico, který od začátku staví na otázce, kdo je vlastně ten terorista, tj. další „whodunit“. Rozdíl je ovšem v tom, že Quantico toho nabízí o dost víc, co se týče zajímavého děje, zatímco American Gothic kromě trochy té politiky nic jiného nenabídnul, a i to málo, s čím přišel, bylo podáno hrozně nudně. Shrnu to následovně: Pokud hledáte náročné drama plné nečekaných zvratů, v tomhle seriálu ho nenajdete. Pokud ale stojíte o nenáročnou záležitost, u které budete s každou další epizodou jen hádat, kdo je ten vrah, mohlo by vám to stačit.
  • Antony Starr
  • ten úchylnej hláškující klučina
  • místy jsem se i zasmál, byť to není komedie
  • nudná zápletka
  • šedočerná atmosféra
  • nezajímavé postavy
  • hrozně se to vleče
  • předvídatelnost
50 %
Mé hodnocení
lukascoolarik

Plánujete dát novince šanci? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Taky by ti myš neupadla, když to pošleš do světa. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře14zobraz všech 14 příspěvků
Koldik

Koldik

tak jo, tohle ne
před 220 týdny
Exredaktorka

Exredaktorka

Ať tak či tak, tyhle seriály stejně mívají jen jednu řadu, tak jen aby to nekončilo cliffhangerem.
před 206 týdny
Romix

Romix

Nekončí, tvůrci od začátku měli v plánu jen jednu sezonu, takže sérii ukončili skvěle.. jako...
před 206 týdny
Další články k tématu