30. 7. 2016

Novinka pod lupou: Guilt

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Guilt
Žánr: Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller
Stanice: Freeform
Premiéra: 13. 6. 2016
Vysílání: každé pondělí večer
Předskokan: The Fosters
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Kathryn Price, Nichole Millard
Herci: Daisy Head, Emily Tremaine, Cristian Solimeno, Naomi Ryan, Simona Brown, Zachary Fall, Kevin Ryan, Sam Cassidy, Billy Zane

Ve zkratce

Americká vysokoškolská studentka Grace jednoho rána objeví ve společném bytě v Londýně tělo své spolubydlící, kterou někdo zavraždil. Britská policie Grace zaškatulkuje jako jednu z hlavních podezřelých, kteří se ohavného zločinu mohli dopustit. Její starší sestra Natalie přiletí ze Států do Londýna, kde společně s advokátem Stanem Gutteriem spolupracují na očištění Graceina jména. Brzy však objeví, že nic není takové, jaké se na první pohled zdá.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Já jsem spokojená. Oba letní seriály od Freeform dokázaly zaujmout. Guilt stojí na pomezí klasického teen dramatu, kterých je na stanici plno, a skutečným „dospěláckým“ thrillerem.

Postavy už jsou trošku dospělejší, není to jen o neustálém fňukání nad neopětovanou láskou, ale opravdu jde poznat, že se stanice vyvíjí a začíná se soustředit na jinou cílovou skupinu diváků. Pořád má stejné základy, ale pomalu se do seriálů začínají dostávat i jiné prvky, které v nich působí svěže a neokoukaně. Líbí se mi i mezinárodní propojení, příběh se odehrává v Británii, hlavní hrdinkou je Američanka, její kamarádi jsou v podstatě z celého světa. Je to nezvyk mít Londýn v americkém seriálu.

Opět nechybí zajímavá záhada, dokonce jich je několik. Pilot si s divákem pěkně hraje, zavede ho jedním směrem a pak teorii vyvrátí… a tak pořád dokola. Je skvělé, že jde o serializovaný děj, který se bude dál vyvíjet. Jen doufejme, že z toho nebude další nekonečný seriál, ve kterém hlavní záhada nemá konce. To by mu neslušelo. Jedna, dvě řady a stačilo. Ať si udrží laťku.

Postavy jsou sympatické, nikdo vám nebude vadit. Právníka si hnedka oblíbíte, je to přece Billy Zane :-) Pokud jste vyrůstali na seriálech od ABC Family, ale už jste skutečně vyrostli, pak se vám Guilt dost možná trefí do noty.
  • pořád nejde o žádného adepta na ocenění
  • šance, že to zruší a na konci bude cliffhanger
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Plánujete dát novince šanci? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Kdo nesdílí, tak taky rozšlápavá dětem bábovičky! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře7zobraz všech 7 příspěvků
Koldik

Koldik

Trailer nabudil, hodnotenia vyzeraju dobre, tak uvidime, ci sa najde miesto aj pre tento serial...
před 286 týdny
Isabo1

Isabo1

Rozhodně doporučuji vyzkoušet. Moc děkuji za článek! Díky němu jsem vyzkoušela a nelitovala viz názor...
před 285 týdny
Exredaktorka

Exredaktorka

Přidej 300 dokola a máš definici PLL.
před 209 týdny
Další články k tématu