2. 8. 2016

Novinka pod lupou: The Interestings

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: The Interestings
Žánr: Drama / Romantický / Retro
Stanice: Amazon
Premiéra: pilot dostupný od 16. června
Vysílání: žádné (pilot neprošel do seriálové fáze)
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Lyn Greene, Richard Levine (scénář)
Herci: Lauren Ambrose, David Krumholtz, Jessica Paré, Matt Barr, Gabriel Ebert, Jessica Collins, Corey Cott

Ve zkratce

Projekt je adaptací bestsellerového románu od Meg Wolitzer.

V centru dění se nachází skupina přátel, kteří se seznámí na uměleckém táboře v roce 1974, když jim je 15 let. Pilot sleduje jejich vztahy během následujících tří dekád. Hrdinové se musí vypořádat s velkými očekáváním, které si v mládí vytvoří a které v dospělosti přijdou do kontrastu s realitou. Během let je jejich přátelství otestováno tragédií, úspěchy, zklamáními a tajemstvími.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Tak teď jsem ale naštvaná. Podle toho, co jsem se dočetla, Amazon vybral pro seriál pouze The Last Tycoon, zatímco The Interestings končí u pilotové fáze. Přitom pilot byl podle mého názoru naprosto úžasný. Jak obecně nečtu knížky, tak tuhle předlohu si vyhledám, protože mě opravdu zajímá, jak by se příběh vyvíjel dál.

Pilot je neuvěřitelně zábavně a chytře sestříhán. Začínáme v roce 1974, když jsou hrdinové mladí. Poté se přesouváme do roku 1995, pak 1976, 1989, 1995, 1974… prostě skáčeme tam a zpátky přesně podle toho, jak se to příběhu hodí, aby divák chápal souvislosti toho, co se děje v přítomnosti.

Postavy mě zaujaly všechny. Ve flashbacku to vypadalo na super retro romantické drama ve stylu Společnost mrtvých básníků, ale jak se dostali do přítomnosti, jak jsme viděli, kam je život zavedl, to bylo úžasné. Jen mě štve, že příběh naznačil spoustu záhad. Nevíme, k jakému incidentu došlo, pravděpodobně se týkal jednoho páru, který se na táboře dal dohromady, ale pilot jen ukázal, jak je jeden z nich na útěku a druhý ztratil veškeré vazby se svými kamarády. Ale proč? Co se stalo? Proč to nenatočí dál!

Herci jsou výborní. Představitelku Jules znám ze Six Feet Under, i když tady je taková… dospělá, vůbec bych ji nepoznala, přitom vypadá stejně. I všichni ostatní jsou velcí sympaťáci. Navíc jejich mladší verze hrají jiní herci, což je taky super, když vidím, jak se změnili. Někomu sny vyšly, někdo zahodil svou zářivou kariéru. No musím si to dočíst. Nebo doufat, že se Amazon ještě rozmyslí a přece jen seriál objedná.
  • Neobjednali to!
100 %
Mé hodnocení
ragelly

Plánujete dát novince šanci? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Tohle přeci nemůžeš ostatním zatajit. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře8zobraz všech 8 příspěvků
24ron24

24ron24

No páni toto vyzerá tiež dobre škoda. Cestovanie časom milujem, takže tu by som sa rozhodne našiel.
před 217 týdny
007.dany

007.dany

Musím na ten Pilot mrknout... :)
před 216 týdny
Destinytte

Destinytte

Teď nevím, jestli se na to podívat, protože se mi často líbí to, co tobě. Nechci se zbytečně naštvat, že to...
před 216 týdny
Další články k tématu