31. 7. 2016

Novinka pod lupou: Flowers

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Flowers
Žánr: Černá komedie
Stanice: Channel 4
Premiéra: 25. 4. 2016
Vysílání: od 25. dubna do 29. dubna 2016
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Will Sharpe
Herci: Olivia Colman, Julian Barratt, Will Sharpe, Daniel Rigby, Sophia Di Martino, Leila Hoffman, Georgina Campbell, Angus Wright

Ve zkratce

Seriál sleduje rodinu Flowersových, která se skládá z Maurice, otce v depresi, který se živí tvorbou knížek pro děti; jeho manželky Deborah, která pracuje jako učitelka hudby, a jejich pětadvacetiletých dvojčat. Donald je vynálezce, Amy je lesbická hudebnice. Žije s nimi také Mauriceho matka Hattie a homosexuální ilustrátor jeho knížek, Japonec Shun.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Předem se chci omluvit za lehce neaktuální „novinku“. Pilot jsem viděla pár dní po vydání, ale natolik mě znechutil, že jsem nebyla schopná vytvořit článek, natož pak názor. A měsíce utíkaly… znáte to :) Ale nechci vás ochudit, takže pokud vyhledáváte britskou komediální tvorbu, tak zbystřete.

Olivia Colman v hlavní roli, to musí být třída! Herečka má za sebou poměrně výraznou televizní kariéru, v posledních letech si ji fanoušci zamilovali v kriminálce Broadchurch. Role Deborah jí ale podle mého názoru vůbec nesedí. Nebo možná sedí, jen pro to nemám pochopení. Vypadá (všichni vypadají) hrozně ztuhle, kostrbatě, nic není přirozené. Předpokládám, že to je záměr tvůrců, ale mně to moc vadilo.

Samotný příběh nedokážu nijak popsat. Po zhlédnutí prvního dílu bych nedokázala říct nic konkrétnějšího, než co je napsáno v popisu seriálu. Je to o členech jedné rodiny. Kteří společně žijí a tráví čas. Nic víc se tam neděje. Vtip má vycházet z celkové pesimistické atmosféry, z toho, jak zoufale znudění a nešťastní hlavní hrdinové jsou. Předpokládám, že to je další znak typického britského humoru, už jsem to několikrát viděla. Na rozdíl od např. Black Books ale tady o vtip nezakopnete. Bohužel.
  • ztuhlé postavy
  • žádný příběh, žádný vtip
10 %
Mé hodnocení
ragelly

Plánujete dát novince šanci? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Copak asi dělají tyto tlačítka? 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře7zobraz všech 7 příspěvků
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Fajn, teď už asi neusnu. Nikdy :'D.
před 272 týdny
verunkabrožová

verunkabrožová

Hrůza a děs,no co,alespon mám více času,další seriál už bych nestíhala.
před 272 týdny
Koldik

Koldik

Hruuuuza
před 272 týdny
Další články k tématu