Facebook Twitter E-mail
16. září 2016

S čím novým přišel seriál Numb3rs?

Seriál, který vás donutí litovat, že jste v hodinách matematiky nedávali větší pozor. Vražedná čísla jsou americký detektivní seriál, jehož hlavními protagonisty jsou bratři Don a Charlie. Don (Rob Morrow) je agent FBI a mladší Charlie (David Krumholtz) je geniální matematik, který se dosud pohyboval pouze na akademické půdě. Když ale zjistil, že je schopen využívat matematiku k řešení různých kriminálních činů, začal spolupracovat s bratrem a stal se konzultantem FBI (a NSA). K zásadním postavám seriálu patří také jejich ovdovělý otec Alan (Judd Hirsch), toho času v důchodu, Charlieho nejlepší přítel Larry Fleinhardt (Peter MacNicol), teoretický fyzik a Amita Ramanujan (Navi Rawat), matematička zamilovaná do Charlieho.

Krumholtz, který byl s matematikou ve škole na kordy, o roli Charlieho tvrdí, že ho změnila: „Charlie není obyčejný matematik, udělali jsme ho trochu víc sexy. Nikdy jsem si nemyslel, že bych takovou roli mohl hrát. Kvůli ní jsem zhubnul, nechal si narůst vlasy a pak se mnou chtěla randit každá Američanka, jíž už bylo čtyřicet. Přitom jsou to jejich dcery, které bych rád tehdy přesvědčil,“ prohlásil herec v rozhovoru. „Natáčení dalo jednomu zabrat. Ztratíte svůj život. Ale já stejně žádný neměl, takže to bylo v pohodě,“ žertoval Krumholtz. Natáčení velmi usnadňoval fakt, že si se svým seriálovým bratrem padli do noty i ve skutečnosti: „Rob mě komandoval tak, jak by to dělal starší bratr. A já jsem si zase dělal legraci z jeho oblečení. Bylo to perfektní.“ Podobně to cítil i Morrow: „Hrozně rád jsem pracoval s těmito lidmi, s těmi, kteří tvořili náš seriál. Nemůžu říct, že to nebylo stresující a těžké, ale byly to dobré časy. Byla to zábava.“

Mimochodem Don má být asi o pět let starší než Charlie, skutečný věkový rozdíl mezi Morrowem a Krumholtzem je let šestnáct. „Nejlepší na tom je, že matematika je tak univerzální jazyk. Opravdu, naši fanoušci jsou různých tvarů i velikostí, rozdílného věku i pohlaví, rasy, původu i z různých kultur,“ libuje si Krumholtz. Aby se zajistilo, že matematické vzorce a teorie prezentované v seriálu mají alespoň trochu reálný základ a nejedná se jen o nějaké nesmyslné blábolení, byly ke každé epizodě přizváni patřičně vzdělaní konzultanti. Jeden z nich, Dr. Gary Lorden, napsal společně s matematikem Keithem Devlinem knihu na téma Vražedných čísel, ve které vysvětluje některé matematické postupy, jež byly použity nejen v seriálu, ale i skutečnou FBI.


Koukali jste na Numb3rs? Vracíte se i po spoustě let od ukončení k jeho sledování?

Líbilo se? Kdo nelikuje není SerialZoňák!
emJey (Ing. Miloš Janů)
Bezmezný snílek, který stále hledá, co od života chce. Ví alespoň, že jeho láska k seriálům a filmům je napořád a dává mu pocit, že v tom není sám.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

verunkabrožová
před 130 týdny
V seriálu měla opravdu matematika své kouzlo :)
malina2035
před 130 týdny
Milá vzpomínka, díky!
Koldik
před 130 týdny
Pekny clanok. Mne vzdy matika prisla uplne normalna a tu bola ukazana...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY