7. 7. 2016

Scéna měsíce: Červen 2016

Vítáme vás u dalšího článku z naší rubriky, do které redaktoři vybrali scénu, která se jim za uplynulý měsíc nejvíce líbila, a zároveň svůj výběr zdůvodnili. A vy neváhejte napsat do komentářů tu vaši.

allyska

Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně
epizoda
7×04 – Post Mortem (20. 6. 2016)
herci
Angie Harmon (Jane Rizzoli), Sasha Alexander (Maura Isles)
scéna
Uklidnění
allyska

Rizzoli & Isles už sice není skvěle napínavý seriál, jako byl za dob za dob Doyla a Hoyta, ale stále tu jsou poutavé jednoepizodní kriminální případy. Velké plus, kvůli kterému se na každou epizodu těším, jsou nádherné, nejen rodinné vztahy. Ten podle mě nejlepší a zároveň nejdůležitější, tvořící odjakživa základní kámen seriálu, je úžasné kamarádství Jane a Maury. Důkazem toho je scéna, která je pro mě zároveň scénou měsíce. Maura si přiznává, že je podstoupení operace nezbytné a Jane přesně vytuší, čeho se bojí, a uklidní ji. A to jen znovu potvrzuje to, jak blízké si jsou. Nejvíc oceňuju, že dojemnou scénu završí vtípek Jane, že na ni nemiluje její mozek, ale to, že se ujala její matky, a tak ona nemusí.

Gabik.029

12 Monkeys (12 Opic)
epizoda
2×11 – Resurrection (27. 6. 2016)
herci
Emily Hampshire (Jennifer Goines)
scéna
23. 9. 2044
gabik.029

Smrt Jennifer byla avizována již několik epizod zpátky, když si své osudné datum sama přečetla. Bylo jen otázkou času, kdy se tak skutečně stane. Situace v roce 2044 byla více než kritická a poslední ránou bylo smrtelné zranění Jennifer, jejíž smrt by znamenala okamžitou pomstu Dcer. Jennifer však věděla, jak celou situaci zachránit a dopřát svým Dcerám vzkříšení, které jim léta slibovala. Poslala pro sebe Colea do roku 2016, aby ji s sebou přivedl do budoucnosti, kde má mladá Jennifer zaujmout její místo. Když se obě Jennifer setkaly tváří v tvář, jednalo se o velmi emotivní scénu. Staré Jennifer zbývaly poslední minuty života, ve kterých se snažila mladé Jennifer vysvětlit její možnosti. Buď bude riskovat životy všech, aby zachránila svět, nebo se vydá bezpečnou cestou, ale je pravděpodobné, že svět skončí. Stará Jennifer neměla odvahu riskovat, ale doufá, že její mladší verze bude odvážnější: „Existuje mnoho konců. A správný je ten, který si vybereš.“ Krásný byl i moment, kdy stará Jennifer řekla mladé Jennifer, že ji má ráda. Pro Jennifer to bylo zřejmě poprvé, kdy jí tohle někdo upřímně řekl, a navíc ta slova přišla od ní samotné. O to větší měla význam. Poté už následovala její smrt…

HonZajs000

Angie Tribeca
epizoda
herci
Josh Meyers (Ned Doppleganger), Josh Meyers (Ted Doppleganger)
scéna
Parodie na složený obraz
honZajs000

Angie Tribeca je prostě super. Úplně žeru, jak si tenhle carellovský seriál dokáže dělat srandu snad úplně ze všeho, ať už slovně, nebo vizuálně. Super! V první sérii mě nejvíc dostala záměna herců. V druhé řadě to je prozatím tento moment. Když Angie s Jayem přijdou vyšetřovat bratry Dopplegangerovy, je hned jasné, že to bude psina. A tak tvůrci snad ani nemohli opomenout zparodovat složený obraz. Návaznost obrazů je absolutně mimo, kontinuita scén, kdy si bratři hází míčem, je úplně nelogická, a vrcholem je vzájemná interakce postav(y). Bomba. Takhle jsem se dlouho u seriálu nenasmál.

lukascoolarik

Person of Interest (Lovci zločinců)
epizoda
5×13 – Return 0 (21. 6. 2016)
herci
James Caviezel (John Reese), Michael Emerson (Harold Finch), Amy Acker (Stroj)
scéna
Reese a jeho poslední oběť
lukascoolarik

O úžasném finále Person of Interest toho lze napsat mnoho, ve Scéně měsíce ale rozepíšu jednu z nejemocionál­nějších scén nejen závěrečného dílu, ale seriálu jako celku. Finch stojí na střeše a během svých halucinací mluví se Strojem, který podle všeho zjistil smysl života. Uvědomí si však, že je ve špatné budově a že se Stroj domluvil s někým jiným na tom, že se pro zničení Samaritána obětuje místo Finche. Ten někdo je Reese. Finch nechce dopustit, aby jeho přítel zemřel, ale včas ho nenahradí a Reese oběť učinit chce. Stroj si nakonec vybaví, co zjistil o smyslu života. Z rozhovoru dvou policistů vyčetl větu: „Všichni zemřou sami, ale pokud pro někoho něco znamenáš, pokud jsi někomu pomohl nebo ho miloval, pokud si tě aspoň jeden člověk zapamatuje, možná jsi vůbec nezemřel.“ Finch pochopí a aby oběť nepřišla vniveč, věnuje Reesovi svůj poslední pohled a odejde ze střechy. Reese je následně obklopen agenty a celou přestřelku doprovází skvělý monolog Stroje v podání Amy Acker, který je zakončen větou: „A zjistila jsem, že chvíle, na níž nejvíce záleží, ta chvíle, kdy skutečně zjistí, co jsou zač, často bývá jejich poslední.“ Reese podléhá přesile a vše završí odpálení jaderné hlavice, která jeho osud zpečetí. Sbohem, Johne.

Pajky

Orange Is The New Black
epizoda
4×02 – Power Suit (17. 6. 2016)
herci
Kate Mulgrew (Red) a Shannon Esper (Alana)
scéna
Chrápání
pajky

Upřímně jsem čekal, že červen bude přeplněný skvělými scénami, ale nakonec se jich tolik neobjevilo. I kvůli tomu, že mnoho finálových epizod už to má za sebou od května. Nakonec jsem se tak musel obrátit na jasného tahouna, jehož novou sérii vypustil v červnu do světa Netflix. Orange is The New Black samozřejmě nabídlo mnoho scén, které by si zasloužily zmínit, a mezi nimi by určitě neměla chybět ta z předposledního dílu, která se odehrávala v jídelně. Jenže já jsem se nakonec rozhodl jít uvolněnější cestou a vybral scénu, kterou dobře znám z vlastního života. Nedokážu usnout v místnosti, kde někdo chrápe, a proto jsem se dokázal naplno vžít do toho, co prožívala Red s novou spolubydlící. Vím totiž, jaké to je zkusit leccos, jen aby ten dotyčný přestal chrápat. To, jak do toho šla Red, mě pobavilo jako jen máloco. Kam se hrabe spousta sitcomů a jejich vtípky.


Které scény a ve kterých seriálech se za uplynulý měsíc vryly do paměti vám?

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa! 
allyska

allyska

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře21zobraz všech 21 příspěvků
Koldik

Koldik

PoI, ano tato scena sem patri...Pekne ukoncenie tohto uzasneho serialu. Dakujeme...
před 212 týdny
roco888

roco888

1. POI 2. POI 3. POI Tolik za mne......
před 211 týdny
SebiX

SebiX

Rizzles jsou vždy naprosto úžasné, jak si navzájem pomáhají a podporují se... Takové přátelství se...
před 210 týdny
Další články k tématu