Facebook Twitter E-mail
26. listopadu 2016

Into the Badlands: Budoucnost patří kung-fu

Seriálů jsou na světě mraky, a to nejrůznějších žánrů. Že by se ale nějaký soustředil na starou dobrou akci z osmdesátých let, kde vítězily svaly, zbraně a dokonale zvládnuté piruety asijských bojových umění? To už se nám výběr pěkně zužuje. Drama, které je k vidění na stanici AMC, ovšem slibuje přesně onen druh testosteronové zábavy, po které zde vzdycháme, a navíc by měla mít částečně asijský nádech.

Hlavní hvězdou série má být Daniel Wu, herec sice s americkým pasem, přesto jedna ze současných velkých celebrit čínské, potažmo hongkongské bojové kinematografie. A především pak Into the Badlands částečně vychází z klasického čínského románu z 16. století „Putování na západ“, který u nás známe také pod názvem Opičí král. Přesto ale nebudou na pořadu dne ani uštěpačný létající božský primát Sun Wu-kchung, ani mluvící prase či Písečný mnich. Namísto mytologie říše středu totiž v pustinách Badlands vládnou budoucnost a vědecká fantastika, opepřené ždibcem fantasy.

Tím, kdo zde cestuje napříč Spojenými státy po katastrofě, není žádná nadpřirozená bytost, ale dokonalý válečník. Zabiják Sunny byl takto vycvičen. Prošel si zničujícím drilem, ale na rozdíl od ostatních unesených dětí přežil a stal se z něj supervoják. Nyní chce ovšem pomstu. Odplatu na hlavách všech, kteří nesou odpovědnost za to, co se z něho stalo. Žádá si smrt „baronů“, tyranů, kteří se po pádu starých pořádků prohlásili novými vládci světa. Jeden z nich, postapokalyptický feudál Quinn v podání Martona Scokase, byl ostatně kdysi Sunnyho pánem.

A pak přišla vzpoura. Přesto ale setkání s jedním výjimečným mladíkem možná přece jen změní zabijákův pohled na svět. Anebo nezmění. Každopádně Badlands nejsou vůbec dobré místo k životu a vysoké kopy s otočkami či švihy mečem jim zatraceně sluší.


Zalíbil se vám Into the Badlands? Nebo jste čekali od děje něco jiného? Těšíte se na druhou sérii?

Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe!
emJey (Bc. Milos Janu)
Bezmezný snílek, který stále hledá, co od života chce. Ví alespoň, že jeho láska k seriálům a filmům je napořád a dává mu pocit, že v tom není sám.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

ZombiePanda
před 51 týdny
Súhlas, pred mesiacom som si pozrel prvé 4 diely a aj keď akčné scény sa mi...
Fruiko
před 50 týdny
Taky souhlasím.
Koldik
před 50 týdny
Chystam sa na to uz dlhsie, tymto clankom si mi ho posunul o par policok...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY