24. 7. 2016

Comic-Con 2016: Bates Motel

Comic-Con 2016: Bates Motel

Dalším ze seriálů na letošním Comic-Conu byl psychologický thriller Bates Motel. Tvůrce Carlton Cuse je v současné době velmi vytížen. Pracuje hned na třech seriálech zároveň, a to na Bates Motel, The Strain a Colony. Spolu se scenáristou a producentem Grahamem Rolandem Cuse natáčí navíc další projekt, který do televize zamíří v příštím roce.

Jedna z nejvíce diskutovaných scén z minulé řady rozhodně patří seriálové Normě. Tvůrce několikrát potvrdil, že Vera Farmiga bude i nadále hlavní postavou v páté sérii. Poslední série skončila šokující smrtí Normanovy matky, což ale neznamená, že seriál nadobro opustí. Cuse řekl, že Norma bude stále součástí Normanovy představivosti. Z Normana se stane jakýsi vypravěč, skrze nějž bude Norma stále žít, a my si jí tak budeme moci užívat nadále, jako tomu bylo v předchozích sériích.

„Žijeme v tomto zvláštním světě, kde si můžete kdykoliv a kdekoliv pustit, jaký seriál chcete. Lidé mají pocit, že musí všechno vidět a o všem vědět,“ řekl Cuse. „Vidím to tak, že jsme již naučeni všechno mít hned a že jsme povinni o všem vědět a bez čekání dostat, co chceme. Je to jako domácí úkol, který musíme splnit, abychom udělali, co je potřeba.“

Nejžhavější novinkou je, že se do Batesova Motelu podívá zpěvačka Rihanna. Zahraje si slavnou postavu z filmu, Mariona Crane. Tato role dříve proslavila herečku Janet Leigh, která se jí zhostila v hororovém filmu Psycho od Alfreda Hitchcocka. Pro ty, co tuto postavu neznají, připomínáme, že Crane bude jednou z ubytovaných hostů v motelu, kde bude zavražděna ve sprše svého pokoje. Vrahem bude samozřejmě Norman.

„Chceme této postavě dodat velkou autenticitu. Ztvárnit ji ikonickou tváří, která vnese do nového děje svěží vítr. Také je pro nás důležité, aby tato scéna působila co nejdůvěryhodněji,“ prohlásil Cuse. Producentka Kerry Ehrin také dodala, že se doslechla, že Rihanna je fanouškem seriálu, což je perfektní souznění kreativity a budoucí tvorby. Rihanna se dříve ukázala v seriálech Battleship a Annie.

Již během noci jsme vás informovali, že nadcházející pátá série bude opravdu poslední. Touto zprávou začali tvůrci svůj letošní panel. Na oznámení všichni fanoušci čekali od momentu, kdy Norman zabil svou matku, a tak se postupně začal velmi silně přibližovat svému konečnému stádiu psychopatické­ho vraha.

Z dalších zpráv víme, že herec Max Thieriot se ujme režie jedné z epizod nové řady, stejně jako herec Nestor Carbonell bude režírovat jeden díl. Bude to pro něj již třetí režijní kousek. Nakonec také i Freddie Highmore přijde se svou troškou do mlýna a napíše scénář spolu s Cusem a Ehrin k jedné z nadcházejících epizod.

„Představíme vám Marion Crane, ale určitě nechceme vytvořit dojem, že přetáčíme scény z původního filmu. Celou dobu natáčení jsme se tomu vyhýbali a nebude tomu jinak i teď. To nám můžete věřit. Její postava bude v seriálu pojata jiným osobitým způsobem. Bude to jiná osobnost, než ve filmu,“ završil panel Carlton Cuse.

Další díly seriálu
Tohle přeci nemůžeš ostatním zatajit. 
emJey (Miloš Janů)

emJey (Miloš Janů)

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře1zobraz příspěvek
verunkabrožová

verunkabrožová

Rihannu opravdu nemusím,ale když jí zabijou,nemám s tím problém.
před 206 týdny
Další články k tématu