30. 7. 2016

Novinka pod lupou: Cape Town

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Cape Town
Žánr: Drama / Krimi
Stanice: TVN (Polsko)
Premiéra: 23. 6. 2016
Vysílání: každý čtvrtek večer
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Annette Reeker
Herci: Trond Espen Seim, Boris Kodjoe, Arnold Vosloo, Marcin Dorocinski, Axel Milberg, Jessica Haines, Isolda Dychauk, Jody Abrahams, Ian Roberts, Nandi Horak

Ve zkratce

Policista Mat Joubert je zničený. Jeho ženu, která se také živila jako policistka, někdo brutálně zavraždil. Hrdina nyní utápí svůj život v alkoholu, napadají ho sebevražedné myšlenky. Když se vrátí zpátky do práce, jako parťáka dostane nového kolegu. Společně se vrhají do případu vražd různých mužů, kteří byli zastřeleni stejnou německou zbraní. Na druhé straně Cape Town jsou mladé modelky zdrogovány, znásilněny a zavražděny.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Zajímavý zvrat na konci, ale to je tak asi všechno. Seriál má zajímavé produkční podmínky – vzniká v produkci Jihoafrické republiky a Německa, mluví se v něm anglicky a světová premiéra byla odvysílána na polské stanici. Přesto z něj nádech exotiky nedýchá.

Kriminálka není ničím výjimečná. Chybí jí syrovost evropské tvorby, ale nemá ani glam amerických dramat. Je to šedá zóna mezi tím, nezapadá ani do jedné kategorie, a to se mi upřímně nelíbí. Během těch 45 minut jsem se spíše nudila, nedokázala jsem u příběhu pořádně udržet pozornost.

Herci jsou nevýrazní, neurazí, ani nenadchnou. Opět se setkáváme s typizovanými protipóly, vzorný nováček přijde dohlédnout na rebelského veterána, který nemá rád pravidla. Samotná krimi složka není špatná, i když během pilotu není příliš jasné, jak se to všechno bude vyvíjet dál.

Trailer je docela nadupaný, ale výsledek už trošku selhává. Pokud ale máte rádi kriminálky, určitě tuto zkuste. Třeba zrovna vám padne do noty.
  • příběh se vleče
  • postavy nezaujmou
40 %
Mé hodnocení
ragelly

Plánujete dát novince šanci? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Kdo nesdílí, tak taky rozšlápavá dětem bábovičky! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře7zobraz všech 7 příspěvků
ragelly

ragelly

Doufám, že nezklame :) Ono je nejlepší, když si to každý vyzkouší na vlastní kůži :)
před 216 týdny
teraxa

teraxa

Právě, že podle popisu to má obrovskou šanci, že mě to chytne. Většinou se najdu v méně výrazných...
před 216 týdny
Koldik

Koldik

Mala chybicka... co sa ale hodnotenia tyka, tak teda ma to nezaujalo. Na druhej strane, na dalsiu...
před 216 týdny
Další články k tématu