6. 8. 2016

Novinka pod lupou: Secret City

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Secret City
Žánr: Drama / Minisérie / Konspirační / Politický / Krimi
Stanice: Showcase (Austrálie)
Premiéra: 5. 6. 2016
Vysílání: každou neděli večer od 20:30 hodin
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Belinda Chayko, Matt Cameron, Marieke Hardy, Alice Addison, Tommy Murphy, Kris Mrksa, Greg Waters
Herci: Anna Torv, Damon Herriman, Daniel Wyllie, Alex Dimitriades, Jacki Weaver, Alan Dale, Mekhi Phifer, Sacha Horler, Marcus Graham, Miranda Tapsell, Eugenia Yuan, Benedict Samuel, Justin Smith, Brenna Harding, Matt Zeremes, Chris Haywood, Max Cullen, Huw Higginson, Max Brown, Kimie Tsukakoshi

Ve zkratce

Pod poklidnou fasádou města Canberra sílí napětí mezi Čínou a Amerikou. Ostřílená politická žurnalistka Harriet Dunkley odhalí tajné město propletené konspiracemi, kde jsou ohrožovány životy nevinných obyvatel, a to včetně jí samotné.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Velký rest, já vím. Anna Torv bude pro mnohé lákadlo, ale když já ani moc nevím, co mám k tomu napsat. První díl mi o seriálu neřekl téměř nic. Přišlo mi to jako směsice několika příběhů, které k sobě vůbec neladí. Je tu Austrálie, Amerika, Čína, konspirace na několika rovinách, přátelé jsou nepřátelé, z bývalého manžela je transsexuál, lidi umírají, jsou tu politici, novináři, ambasadoři, prostě všechno je vtěsnáno do jednoho, aniž by bylo jasně řečeno, o co vlastně jde.

Dokonce i samotný název příliš nechápu. V popisu je řeč o tajném městě, ale z pilotu mi nic podobného nevyšlo. Možná jsem jen nesledovala dostatečně pozorně? Nevím. Obecně mám ráda jak konspirační, tak i politická dramata, stejně jako kriminálky. Jejich žánrové propojení vítám, ale musí to mít hlavu a patu, což tady prostě nenacházím.

Co se týče herců, v hlavě mi utkvěla samozřejmě Anna, kterou ocení nejen milovníci Fringe. Jde o silnou hlavní představitelku, která má na to, aby celý seriál vedla. Pravděpodobně ještě více na mě zapůsobil výkon Damona Herrimana, zmíněného transsexuála, bývalého manžela Harriet, který si nyní říká Kim Gordon. Jde totiž o výstřednost, která je v rovině sucha a šedi vítaným prvkem, vyniká jako pěst na oko.

Kromě zmíněné dvojice nikdo nemá tak výraznou úlohu (minimálně v pilotu), aby stál za zmínku. Přesto je zde postav opravdu hodně, až skoro ani nevíte, kdo vykonává jakou funkci a proč tam zrovna je. Opravdu jsem chtěla mít na tento seriál lepší hodnocení, vkládala jsem do něj velké naděje, nicméně výsledek mě zklamal.
  • zpracování je nevýrazné
  • příběh je nejasný a nepřehledný
  • ostatní postavy
50 %
Mé hodnocení
ragelly

Plánujete dát novince šanci? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Na tyhle čudlíky nesmíš klikat! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře7zobraz všech 7 příspěvků
zahron

zahron

neskutečně tupej blábol, nejhorší na tom je ovšem ten klokaňáckej přízvuk - nevydržel jsem ani 20 minut...
před 208 týdny
ševča

ševča

Líbila se mi ta hláška, že Číňani narozdíl od USA nepotřebují, aby je měl svět rád. Ale jak jsem četla to...
před 178 týdny
ragelly

ragelly

Dokoukáno. Celou dobu jsem pořádně netušila, o čem to je, ale alespoň jsem se už tak neztrácela...
před 136 týdny
Další články k tématu