29. 8. 2016

Novinka pod lupou: The Secret Agent

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: The Secret Agent
Žánr: Drama / Historický / Špionážní / Konspirační / Minisérie
Stanice: BBC One
Premiéra: 17. 7. 2016
Vysílání: od 17. července do 31. července každou neděli od 21:00 hodin
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Joseph Conrad (předloha), Tony Marchant (scénář)
Herci: Toby Jones, Vicky McClure, Stephen Graham

Ve zkratce

Jsme v Londýně, píše se rok 1886. Majitel pochybného obchůdku v Soho vede dvojitý život jako tajný špion pro ruskou ambasádu. Je nucen zatáhnout svou rodinu do tragického teroristického plá­nu.

Minisérie je adaptací stejnojmenného klasického románového thrilleru od Josepha Conrada.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Historická konspirace? Tohle jsem dlouho neviděla. Nevím proč, ale propojení obou žánrů mi přišlo umělé a nehodící se k sobě. Kdybych obě části hodnotila zvlášť, výsledek by byl o dost lepší. Takto dohromady to na mě ale působí prazvláštně.

Výrazně zastoupená je psychologie hlavního hrdiny. Ten je postaven před těžký úkol, se kterým se musí vypořádat. Jeho psychický neklid se samozřejmě odrazí i na vztahu s rodinou, která se snaží být chápající, ale samozřejmě, že to velmi vrže.

Pozitivní je, že jde o minisérii. Tři epizody znamenají výraznou gradaci a zrychlený spád, takže pokus máte rádi historická dramata a špionážní/kon­spirační seriály, tak určitě budete spokojeni. I když jsem četla, že závěr je trošku zklamání, takže přeci jen přistupujte k seriálu s rezervou.

Hlavní hrdina je takový ťunťa, typický taťka rodiny, moc se mi do role tajného agenta nehodí. Na druhou stranu jde od pohledu přesně o ten typ člověka, který nese velmi těžce úkol, jež dostane. Znamená totiž, že jeho činy způsobí smrt nevinných lidí, což tento dobrák od kosti nechce připustit. Takže ano, na jednu stranu mi nesedí, na druhou stranu ale chápu jeho obsazení… jestli to dává smysl. Ostatní postavy příliš prostoru nedostaly, takže ani není, o čem se vyjadřovat.
  • žánry k sobě příliš neladí
  • nemastný/neslaný hlavní hrdina
50 %
Mé hodnocení
ragelly

Plánujete dát novince šanci? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak to dej vědět světu! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
Koldik

Koldik

Tak ako je napisane, nemastny/neslany hlavny hrdina. Nic proti, ale je mi nesympaticky, tak uz len kvoli...
před 212 týdny
verunkabrožová

verunkabrožová

Kvůli hlavnímu hrdinovi to vzdávám,nesympatický a jak bylo řečeno,nemastný,neslaný.
před 212 týdny
Další články k tématu